Co należy zrobić, gdy iPhone nie przejdzie w tryb DFU?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Co należy zrobić, gdy iPhone nie przejdzie w tryb DFU?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2021 r.

Wszyscy tam byli – próbujesz zaktualizować system operacyjny, ale pojawia się błąd, co oznacza, że ​​musisz przełączyć iPhone'a w tryb DFU, ale to też nie działa!

Widzisz, pomimo tego, że Apple jest światowym liderem technologii, ich produkty są dalekie od ideału. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy starają się przełączyć iPhone'a w tryb DFU, czytaj dalej. Jednak zanim omówimy rozwiązania, w których iPhone nie przejdzie w tryb DFU, konieczne jest po prostu wyjaśnienie, co to jest tryb DFU i co można zrobić z iPhonem w trybie DFU.

P. Co to jest tryb DFU i co można z nim zrobić?

Tryb DFU, którego pełna nazwa to Aktualizacja oprogramowania układowego urządzenia, na iPhonie lub innych urządzeniach z systemem iOS umożliwia komunikację urządzenia z komputerem lub iTunes, nawet jeśli system operacyjny nie został aktywowany. W trybie DFU możesz jailbreak/un-jailbreak iPhone'a, zaktualizować urządzenie z wygasłej wersji beta iOS lub rozwiązać problemy z iOS na swoim iPhonie.

Opcja 1. Jak przełączyć iPhone'a 8 lub nowszego w tryb DFU?

Kroki, aby ustawić iPhone'a 8, iPhone'a X, iPhone'a 11 i iPhone'a 12 w trybie DFU, różnią się nieco od innych modeli.

Krok 1. Szybko naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności. Przytrzymaj przycisk boczny, aż ekran stanie się czarny.

Krok 2. Gdy ekran stanie się czarny, naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności razem z przyciskiem bocznym.

Krok 3. Po 5 sekundach możesz zwolnić przycisk boczny, ale nadal musisz przytrzymać przycisk zmniejszania głośności przez co najmniej 5 sekund.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a X

Opcja 2. Jak przełączyć iPhone'a 7/7 Plus w tryb DFU?

W przypadku iPhone'a 7/7 Plus proces przełączania go w tryb DFU jest nieco inny w przypadku starych modeli iPhone'a. Nie ma rzeczywistego przycisku home, więc przyciski przełączyły się na przycisk zmniejszania głośności. Oto kroki, które musisz wykonać:

Krok 1. Podłącz iPhone'a do komputera, aby łączył się z iTunes, a następnie wyłącz iPhone'a.

Krok 2. Przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności przez około 10 sekund.

Krok 3. Zwolnij przycisk zasilania, ale nadal przytrzymuj przycisk zmniejszania głośności przez kolejne 5 sekund.

Krok 4. Następnie ekran powinien pozostać czarny i wtedy wiesz, że jest w trybie DFU.

umieść iphone 7 w trybie dfu

Opcja 3. Jak przełączyć iPhone'a 6s i starszego w tryb DFU?

Z każdym wcześniejszym modelem, w tym z iPhone'em 6s, prawdopodobnie będziesz bardziej przyzwyczajony do tego procesu. Oto kroki, które musisz wykonać:

Krok 1. Podłącz iPhone'a do komputera, upewnij się, że iTunes jest otwarty, a następnie wyłącz iPhone'a.

Krok 2. Po wyłączeniu iPhone'a naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania po prawej stronie telefonu lub na górze telefonu przez 3 sekundy.

Krok 3. Podczas gdy nadal go trzymasz, naciśnij i przytrzymaj przycisk home przez około 10 sekund.

Krok 4. Po przytrzymaniu obu przycisków zwolnij przycisk zasilania, ale nadal przytrzymuj przycisk Home przez 5 sekund.

tryb dfu1

Opcja 4. Jak naprawić problemy z iOS w trybie DFU

Niestety, nawet po wykonaniu powyższych kroków, niektórzy ludzie po prostu nie mogą przełączyć telefonu w tryb DFU. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, ale większość z nich wynika z błędu iOS. Jeśli tak jest, możesz użyć aFoneSoft Fixppo aby naprawić problemy, takie jak iPhone nie przejdzie do DFU/Recovery Mode i spraw, aby Twój iPhone działał normalnie. Obsługiwane są wszystkie wersje i urządzenia iOS, w tym najnowsze iOS 15 beta/14/13 i iPhone 12.

aFoneSoft Fixppo to najlepsza alternatywa dla iTunes i działa lepiej niż iTunes w oparciu o wyjątkową technologię. Sprawdź opinie naszych użytkowników poniżej. Z aFoneSoft Fixppo, możesz mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczny w użyciu, ma świetną użyteczność i ma różne tryby, aby zapewnić, że problemy z iOS na Twoim iPhonie można na pewno naprawić. Najlepsze jest to, że program może naprawić urządzenie bez utraty danych.

opinie użytkowników

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1. Pobierz i uruchom to narzędzie do naprawy systemu iOS i wybierz tryb standardowy, który nie wpłynie na Twoje dane na iPhonie. Następnie podłącz urządzenie do komputera i kliknij przycisk Dalej. Jeśli Twoje urządzenie może zostać rozpoznane, możesz przejść do następnego kroku. Jeśli nie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

wybierz tryb standardowy

Krok 2. Program nie wykryje automatycznie Twojego urządzenia i pokaże wszystkie wersje oprogramowania. Wybierz odpowiednie oprogramowanie, a następnie kliknij „Pobierz”.

firmware do pobrania

Krok 3. Po pobraniu oprogramowania układowego po prostu naciśnij „Start”, a program zacznie naprawiać problemy. Następnie w ciągu około 10 minut można rozwiązać problemy z systemem iOS w trybie DFU.

skończyłem naprawiać urządzenie

Wykonując normalne czynności, będziesz mógł przełączyć iPhone'a w tryb DFU, dzięki czemu możesz robić, co zamierzasz zrobić. Ale jeśli te kroki nie zadziałają, najlepszą opcją jest wykorzystanie niesamowitych aFoneSoft Fixppo program. To oprogramowanie oferuje bezpłatną wersję próbną, która pozwala użytkownikom potwierdzić, czy może wykryć Twój iPhone. Spróbuj teraz!

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Opcja 5. Alternatywne rozwiązanie, gdy iPhone nie przejdzie w tryb DFU

Jeśli Twój iPhone nie może przejść do trybu DFU, w niektórych przypadkach, na przykład, chcesz przywrócić iPhone'a, możesz również spróbować umieścić go w trybie odzyskiwania. Tryb odzyskiwania to także tryb naprawy dla iPhone'a. Oznacza to, że Twoje urządzenie można również całkowicie przywrócić, gdy znajduje się w trybie odzyskiwania. Możesz sprawdź ten przewodnik aby ręcznie przełączyć urządzenie w tryb odzyskiwania, zgodnie z modelem urządzenia.

Możesz także użyć bezpłatnego narzędzia, aby jednym kliknięciem wprowadzić iPhone'a w tryb odzyskiwania. Narzędzie aFoneSoft Fixppo jest również pomocny w tym przypadku, zwłaszcza gdy twój przycisk home jest zepsuty. Wystarczy pobrać bezpłatną wersję próbną na swój komputer i kliknąć „Enter/Exit Recovery Mode” na stronie głównej. Następnie możesz wprowadzić iPhone'a w tryb odzyskiwania w ciągu kilku sekund.

wybierz Enter/Exit Recovery Mode na stronie głównej

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły