[Wskazówki i wskazówki] Jak rozwiązać niedziałające przyciski iPhone'a XS Max

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > [Wskazówki i wskazówki] Jak rozwiązać niedziałające przyciski iPhone'a XS Max

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2021 r.

Firma Apple wprowadziła iPhone’a XS Max z zaawansowanym i dużym wyświetlaczem Super Retina OLED o przekątnej 6.5 cala. Po obejrzeniu imponujących funkcji wiele osób zdobyło go za korzystanie z jednego z najbardziej zaawansowanych iPhone’ów. Jednak niektórzy użytkownicy napotkali kilka problemów na iPhone’ie XS Max. powiedział, że ich przyciski iPhone XS Max z jakiegoś powodu nie działają.

Pytanie
„Z wielkim podekscytowaniem kupiłem iPhone’a XS Max. To urządzenie robiło wrażenie i działało zgodnie z oczekiwaniami. Dzisiaj chciałem aktywować Siri za pomocą bocznego przycisku. Ale niestety nic się nie stało. Zignorowałem to i próbowałem zrestartować urządzenie za pomocą przycisk boczny, ale nic się nie stało. Więc teraz zdałem sobie sprawę, że problem dotyczy przycisków. Czy możesz mi pomóc, aby przyciski działały, ponieważ wypróbowałem wiele rozwiązań bez powodzenia?”

Przyciski boczne mogą nie działać z powodu problemów z oprogramowaniem lub uszkodzeń fizycznych. Zanim zdecydujesz, że jest to problem ze sprzętem, zalecamy wypróbowanie tych podstawowych rozwiązań podanych w tym artykule. Podaliśmy kompleksowe i skuteczne rozwiązania, aby naprawić problem z niedziałającymi przyciskami iPhone XS Max.

1. Powody, dla których przyciski iPhone XS Max nie działają

Niektóre z typowych przyczyn braku działania przycisków iPhone XS Max podano poniżej.

2. Napraw przyciski iPhone XS Max nie działają z powodu problemów z oprogramowaniem

Teraz sprawdź niektóre z najlepszych metod naprawy niedziałających przycisków iPhone'a XS Max z powodu problemów z oprogramowaniem.

Sposób 1. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a XS Max

Wymuszanie ponownego uruchomienia urządzenia pomaga rozwiązać różne typowe problemy z iOS, więc możesz wypróbować tę metodę jako pierwszy wybór.

Naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż iPhone uruchomi się ponownie.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a-x

Sposób 2. Zaktualizuj swój iPhone XS Max do najnowszego

Najnowsza wersja iOS zawiera poprawki wielu błędów i usterek oprogramowania. Dlatego zawsze aktualizuj i utrzymuj urządzenie w najnowszej wersji.

Krok 1: Otwórz Ustawienia i przejdź do Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2: iPhone rozpocznie wyszukiwanie nowych aktualizacji. Możesz pobrać i zaktualizować swoje urządzenie, jeśli aktualizacja jest dostępna.

iphonex-check-for-updates

Sposób 3. Przywróć iPhone'a XS Max przez kopię zapasową

Spróbuj przywrócić iPhone'a XS Max, jeśli powyższe metody nie rozwiązały problemu.

Krok 1: Otwórz iTunes na swoim komputerze i podłącz do niego swoje urządzenie.

Krok 2: Gdy pojawi się pytanie, dotknij „Zaufaj”na telefonie iPhone.

Krok 3: Teraz wybierz swój iPhone XS Max na ekranie komputera.

Krok 4: Kliknij "Urządzenie" i wtedy "Podsumowanie".

Krok 5: Kliknij "Przywracanie kopii zapasowej” i wybierz odpowiednią kopię zapasową iTunes.

Krok 6: Kliknij "przywracać”, aby przywrócić iPhone’a XS Max.

przywróć iPada z kopii zapasowej iTunes

Sposób 4. Napraw przyciski iPhone'a XS Max nie działają z powodu problemów z oprogramowaniem bez utraty danych

Przyciski boczne są naprawdę przydatne do aktywacji Siri, pobierania aplikacji ze Sklepu Play lub uwierzytelniania Apple Pay itp. Dlatego ważne jest, aby przyciski działały poprawnie.

Jeśli chcesz rozwiązać ten problem bez utraty danych na urządzeniu, nie możesz przegapić aFoneSoft Fixppo. Jest to potężne narzędzie do naprawy systemu iOS, które zostało opracowane w celu naprawiania unikalnych i złożonych problemów systemowych.

Co więcej, problem z „zapominaniem hasła” może zostać naprawiony przez Fixppo, ponieważ może to łatwo zresetuj iPhone'a bez hasła.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Oto kroki, aby naprawić przyciski iPhone XS Max, które nie działają w trybie standardowym Fixppo.

Krok 1: Otwórz Fixppo na swoim komputerze i podłącz do niego swój iPhone XS Max. Kliknij Tryb standardowy na stronie głównej i kliknij Dalej.

podłącz urządzenie do komputera

Fixppo może być teraz kompatybilne z iOS 15/14. Odblokuj go, a następnie kliknij Dalej. Jeśli nadal nie zostanie wykryty, przełącz urządzenie w tryb DFU lub Recovery. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Krok 2: Następnie pobierz najnowsze oprogramowanie układowe dla swojego urządzenia. Fixppo wyświetli wszystkie dostępne wersje oprogramowania układowego istotne dla twojego urządzenia, gdy iPhone zostanie przez nie wykryty. Wybierz odpowiedni i kliknij Pobierz.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3: Na ekranie zostaną wyświetlone informacje o urządzeniu i oprogramowaniu układowym. Kliknij przycisk Start, aby rozpocząć proces naprawy, jeśli informacje są poprawne. Nie używaj iPhone'a ani nie odłączaj go od komputera, dopóki proces naprawy się nie zakończy. IPhone uruchomi się ponownie normalnie po zakończeniu procesu.

skończyłem naprawiać urządzenie

Chcesz bezproblemowo naprawiać problemy z iOS? Pobierz i wypróbuj aFoneSoft Naprawppo i napraw problemy za pomocą kilku kliknięć!

Wskazówka: przegląd powyższych sposobów

Wskaźnik sukcesu Trudność Wymagany czas Utrata danych Co można naprawić
Wymuś ponowne uruchomienie 30% Łatwo Szorty Nie Kilka problemów z oprogramowaniem
Aktualizacja iPhone 50% Łatwo długo Nie Niektóre problemy z oprogramowaniem
Przywracanie kopii zapasowej iTunes 70% Kompleks długo tak Niektóre problemy z oprogramowaniem
aFoneSoft Fixppo 100% Łatwo Szorty Nie Wszystkie problemy z systemem/oprogramowaniem

3. Napraw przyciski iPhone'a XS Max, które nie działają z powodu problemów sprzętowych

Może to być również problem sprzętowy w telefonie iPhone XS Max, jeśli przyciski nie działają. Oto najlepsze wskazówki do naśladowania.

Sposób 1. Skontaktuj się z Centrum Wsparcia Apple

Jeśli powyższe metody nie działają, istnieje prawdopodobieństwo, że przyciski są uszkodzone lub występuje inny problem ze sprzętem.

Natychmiast skontaktuj się z Centrum Wsparcia Apple i wyjaśnij problem profesjonalistom.

jabłko-wsparcie

Sposób 2. Znajdź sklep naprawczy

Jeśli w pobliżu nie ma centrum serwisowego Apple i nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu, lepiej znaleźć warsztat naprawczy i zlecić sprawdzenie urządzenia profesjonalnemu technikowi.

Wnioski

Teraz wiesz, co zrobić, gdy przyciski Twojego iPhone'a XS Max nie działają. Powyższe metody skutecznie rozwiązały ten problem dla wielu użytkowników. Jeśli uznasz to za przydatne, udostępnij ten artykuł znajomym. Jeśli masz jakieś pytania, podaj je w sekcji komentarzy.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły