Dlaczego Twoje Safari ciągle się zawiesza na iPhonie?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Dlaczego Twoje Safari ciągle się zawiesza na iPhonie?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Większość aplikacji na iOS, takich jak Safari, jest obecnie dość niezawodna, ale kiedy się zawieszają, możesz się martwić i chcesz to naprawić od razu. Jeśli masz częste awarie Safari na iPhonie, nie przegap tego artykułu. Udostępnimy Ci 10 najlepszych rozwiązań, aby naprawić przeglądarkę iPhone Safari, która ciągle się zawiesza.

1. Uruchom ponownie iPhone'a

Czasami proste ponowne uruchomienie rozwiąże każdy problem, który może mieć Twoje urządzenie. Oto jak ponownie uruchomić iPhone'a.

Dla iPhone'a X

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny lub przycisk głośności, aż pojawi się suwak.

Krok 2: Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie. Następnie ponownie przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz logo Apple.

Dla iPhone'a 8 lub starszego

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk górny lub boczny, aż pojawi się suwak.

Krok 2: Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie, a następnie ponownie naciśnij i przytrzymaj górny lub boczny przycisk, aż pojawi się logo Apple.

2. Wyczyść historię Safari i dane witryny

Wyczyszczenie danych przeglądania może być również świetnym sposobem na przywrócenie prawidłowego działania przeglądarki Safari. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie, a następnie dotknij „Safari”.

Krok 2: Stuknij w „Wyczyść historię i dane witryny”, a na dole ekranu wybierz „Wyczyść historię i dane”.

wyczyść-safari-cache

3. Wyłącz opcję synchronizacji iCloud Safari

Jeśli powyższe rozwiązania nie działają, problemem może być opcja synchronizacji iCloud. Możesz użyć iCloud do synchronizacji wszystkich zakładek Safari z innymi urządzeniami Apple, ale czasami może to spowodować kilka problemów. Oto jak wyłączyć synchronizację iCloud.

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i dotknij swojego imienia u góry ekranu (w przypadku starszych wersji na iOS dotknij iCloud).

Krok 2: Stuknij w iCloud, a następnie wyłącz suwak Safari.

Krok 3: Wybierz, co chcesz zrobić z wcześniej zsynchronizowanymi danymi w wyskakującym okienku, które się pojawi.

iphone-icloud-safari-ustawienie włączone

4. Wyłącz JavaScript

Czasami problemem może być JavaScript na odwiedzanej stronie. Niepoprawnie napisany JavaScript może powodować tego rodzaju problemy. Jeśli podejrzewasz, że to JavaScript powoduje ten problem, oto jak go wyłączyć.

Krok 1: Otwórz Ustawienia i dotknij Safari.

Krok 2: Stuknij w Zaawansowane i wyłącz opcję „JavaScript”, przesuwając suwak do pozycji wyłączenia.

Teraz spróbuj ponownie odwiedzić stronę internetową, aby sprawdzić, czy nadal się zawiesza. Jeśli tak się nie stanie, problemem był JavaScript. Pamiętaj jednak, że większość nowoczesnych witryn wymaga JavaScript. Włącz go ponownie i nie odwiedzaj strony, która uległa awarii, ani nie wyłączaj go tylko wtedy, gdy musisz odwiedzić tę konkretną stronę.

wyłącz-javascript

5. Wyłącz autouzupełnianie

Wyłączenie funkcji autouzupełniania w przeglądarce Safari może również pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Aby wyłączyć autouzupełnianie, wykonaj te proste czynności.

Krok 1: Otwórz Ustawienia, a następnie dotknij Safari.

Krok 2: Wybierz „Autouzupełnianie”, a następnie przesuń suwak do „WYŁ” w obszarze Użyj informacji kontaktowych, nazw i haseł, kart kredytowych.

wyłącz autouzupełnianie

6. Wyłącz sugestie

Jeśli żadne z powyższych nie działa, możesz również spróbować wyłączyć sugestie. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Otwórz ustawienia, a następnie dotknij Safari.

Krok 2: Wyłącz opcję „Sugestie Safari”.

sugestia wyłączenia-safari

7. Skonfiguruj swoje urządzenie jako nowe

Skonfigurowanie urządzenia jako nowego spowoduje usunięcie całej zawartości i ustawień, dlatego może być idealnym sposobem na pozbycie się ustawienia, które może powodować problem bez Twojej wiedzy. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że masz ostatnią kopię zapasową urządzenia w iTunes lub iCloud.

Oto jak skonfigurować urządzenie jako nowe.

Krok 1: Wybierz Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia.

Krok 2: Po wymazaniu urządzenia zobaczysz „Ekran powitania”. Przesuń od lewej do prawej, aby wybrać „Ustaw jako nowy iPhone.

Krok 3: Wybierz „Dalej”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować urządzenie.

usuń-całą-zawartość-i-ustawienia-iphone

8. Znajdź alternatywę dla Safari

Jeśli nadal masz problemy, możesz znaleźć inną przeglądarkę do użycia. Jest tak wiele niezawodnych przeglądarek, z których możesz wybierać, na przykład Google Chrome i Dolphin, które są dla Ciebie bezpłatne.

google-chrome-na-iphone

9. Napraw iPhone Safari utrzymuje problem z awarią za pomocą narzędzia innej firmy

Powód, dla którego Safari ciągle się zawiesza, może również wynikać z problemu z oprogramowaniem. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody, a Safari nadal się zawiesza, użyj narzędzia innej firmy, aby rozwiązać problem z iOS na iPhonie. Jako narzędzie do odzyskiwania systemu iOS, aFoneSoft Fixppo oferuje najlepszą szansę nie tylko na odzyskanie utraconych danych na urządzeniu, ale także naprawienie problemów z oprogramowaniem, które możesz mieć na swoim iPhonie. Oto niektóre z jego funkcji.

część stron technicznych

Kroki, aby użyć Fixppo, aby naprawić urządzenie

Uwaga: Zanim rozwiążesz ten problem, pamiętaj, aby wykonaj kopię zapasową danych iPhone'a na komputerze aby zapobiec utracie danych.

Krok 1: Zainstaluj Fixppo na swoim komputerze i kliknij „Tryb standardowy” w oknie głównym.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 2: Program poprosi o przełączenie urządzenia w tryb odzyskiwania lub tryb DFU. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby to zrobić.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 3: Gdy urządzenie znajdzie się w trybie odzyskiwania, pobierz oprogramowanie układowe urządzenia. Program już wykrywa prawidłowe oprogramowanie układowe. Po prostu kliknij „Pobierz” i poczekaj na zakończenie procesu.

firmware do pobrania

Krok 4: Po zainstalowaniu oprogramowania układowego program przystąpi do naprawy urządzenia i powinien uruchomić się ponownie w trybie normalnym.

naprawianie problemów z ios

10. Skontaktuj się z Apple

Jeśli wypróbujesz wszystkie powyższe rozwiązania, a Safari nadal się zawiesza, ostatnią opcją jest skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple w celu uzyskania dodatkowej pomocy. Umów się na spotkanie z pomocą techniczną Apple i przynieś swoje urządzenie, a oni mogą być w stanie Ci pomóc.

Gorące artykuły