9 porad i wskazówek, jak naprawić prawą stronę ekranu iPhone'a nie działa

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 9 porad i wskazówek, jak naprawić prawą stronę ekranu iPhone'a nie działa

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość e-mail od jednego z naszych użytkowników, który skarżył się, że prawa strona ich ekranu zupełnie nie odpowiada. Ich e-mail brzmiał mniej więcej tak:

Pytanie
„Cześć, jakiś czas temu upuściłem iPhone'a i wydawało mi się to w porządku. Ale kiedy próbowałem go odblokować, aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową, prawa strona ekranu zupełnie nie odpowiadała. Czy jest jakiś sposób, aby to naprawić?”

Jeśli ekran Twojego iPhone'a lub część ekranu nie odpowiada, możesz spróbować rozwiązać problem na kilka sposobów. W tym artykule pokażemy Ci niektóre z najlepszych rozwiązań.

Przyczyny niedziałania prawej strony ekranu iPhone'a

W wielu przypadkach brak reakcji ekranu może być spowodowany problemami związanymi z oprogramowaniem. Jest to szczególnie ważne, gdy masz pewność, że urządzenie nie jest w żaden sposób uszkodzone.

Innym razem problem jest spowodowany problemem sprzętowym, takim jak uszkodzony ekran lub jakikolwiek inny element sprzętowy.

Część 1. 3 wskazówki przed naprawieniem tego problemu

Zanim przejdziemy do bardziej zaawansowanych sposobów naprawy urządzenia, poniżej przedstawiono tylko niektóre z prostych kontroli, które możesz wykonać.

1. Usuń ochraniacz ekranu

Jeśli masz na ekranie osłonę ekranu, zdejmij ją. Niektóre z tych ochraniaczy są niskiej jakości i mogą łatwo zakłócać reakcję ekranu.

Po zdjęciu osłony spróbuj dotknąć ekranu, aby przetestować reakcję.

etui na iPhone'a-7

2. Wyczyść ekran iPhone'a

Brud lub nagromadzony kurz na ekranie może również spowodować, że ekran przestanie odpowiadać. Poniższe wskazówki powinny pomóc w skutecznym oczyszczeniu ekranu.

czysty-iphone-screen

3. Utwórz kopię zapasową danych iPhone'a

Jeśli zdjęcie osłony ekranu i wyczyszczenie ekranu nie rozwiązuje problemu, może być konieczne zastosowanie bardziej zaawansowanego rozwiązania. Dlatego zalecamy poświęcenie chwili na utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych iPhone'a.

Przed sprawdzeniem szczegółów każdej metody możesz rzucić okiem na tabelę porównawczą.

Wskaźnik sukcesu Trudność Wymagany czas Utrata danych Co można naprawić
aFoneSoft Fixppo 100% Łatwo Szorty Nie Wszystkie problemy z systemem/oprogramowaniem
Wymuś ponowne uruchomienie 30% Łatwo Szorty Nie Kilka problemów z oprogramowaniem
Zaktualizuj wersję systemu iOS 50% Łatwo długo Nie Niektóre problemy z oprogramowaniem
Resetuj wszystkie ustawienia 30% Łatwo Szorty tak Kilka problemów z oprogramowaniem
Przywróć w trybie odzyskiwania 80% Kompleks długo tak Większość problemów z oprogramowaniem
Wymaż całą zawartość i ustawienia 80% Kompleks długo tak Większość problemów z oprogramowaniem

Część 2. 6 najlepszych sposobów naprawy prawej strony ekranu iPhone'a nie działa

Poniżej przedstawiono tylko niektóre z najlepszych sposobów naprawienia niedziałającej prawej strony ekranu.

Sposób 1. Najlepszy sposób na naprawienie prawej strony ekranu iPhone'a nie działa bez wpływu na dane

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ten problem często wskazuje, że coś jest nie tak z oprogramowaniem. Najlepszym sposobem naprawienia wszelkich problemów z oprogramowaniem jest użycie narzędzia do naprawy systemu iOS, a najlepszym narzędziem do naprawy jest aFoneSoft Fixppo.

To narzędzie zostało zaprojektowane, aby pomóc naprawić wszelkiego rodzaju problemy związane z iOS, w tym wyeliminować problemy, które mogą spowodować, że ekran przestanie odpowiadać. Oto tylko niektóre z cech, które sprawiają, że Fixppo jest idealnym wyborem.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Pobierz i zainstaluj Fixppo na swoim komputerze, a następnie wykonaj te proste kroki, aby rozwiązać ten problem.

Krok 1: Otwórz Fixppo i wybierz „Tryb standardowy” z opcji w oknie głównym. Podłącz iPhone'a do komputera i kliknij „Dalej”. Może być konieczne odblokowanie urządzenia, aby umożliwić programowi jego wykrycie.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2: Jeśli urządzenie nie zostanie natychmiast rozpoznane, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU/odzyskiwanie.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3: Gdy urządzenie jest w trybie odzyskiwania lub DFU, kliknij „Pobierz”, aby pobrać oprogramowanie układowe urządzenia.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4: Po zakończeniu pobierania oprogramowania układowego kliknij „Start”, aby rozpocząć proces naprawy i pozostaw urządzenie podłączone do czasu zakończenia procesu.

skończyłem naprawiać urządzenie

Fixppo jest koniecznością dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem iOS, nawet tych, którzy używają iPhone'a 12, ponieważ może pomóc w przezwyciężeniu problemów z iOS przy niewielkim lub zerowym wkładzie technicznym z Twojej strony. Pobierz bezpłatną wersję próbną, aby wypróbować ją już dziś.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Sposób 2. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Wiadomo również, że wymuszenie ponownego uruchomienia urządzenia jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Oto jak wymusić ponowne uruchomienie urządzenia.

iPhone 8 i nowsze (w tym iPhone 12)- Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności, naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a-x

iPhone 7 i 7 Plus — naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania oraz przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-7

iPhone 6 i starsze — naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego i przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-6

Sposób 3. Zaktualizuj iPhone OS do najnowszej

Aktualizacja iOS często zawiera poprawki błędów, które mogą naprawić urządzenie z nieodpowiadającym ekranem.

Aby zaktualizować iOS, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Jeśli dostępna jest aktualizacja, dotknij „Pobierz i zainstaluj”, aby zaktualizować urządzenie

ios12-iphone-x-settings-ogólne-oprogramowanie-aktualizacja-przycięte

Sposób 4. Zresetuj wszystkie ustawienia

Zresetowanie wszystkich ustawień to również świetny sposób na rozwiązanie tego problemu. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia i wprowadź hasło przed potwierdzeniem resetowania.

Zresetuj wszystkie ustawienia

Sposób 5. Przywróć iPhone'a przez iTunes w trybie odzyskiwania

Jeśli powyższe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów nie działają lub iTunes nie rozpoznaje urządzenia, możesz spróbować przywrócić urządzenie w iTunes w trybie odzyskiwania. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić:

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB i otwórz iTunes. Po podłączeniu urządzenia przełącz je w tryb odzyskiwania, wykonując poniższą procedurę.

W przypadku iPhone'a 8 lub nowszego (w tym iPhone'a 12) - wyłącz urządzenie, a następnie przytrzymaj górny przycisk, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.

W przypadku iPhone'a 7 i 7 Plus - wyłącz urządzenie, a następnie przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się ekran trybu odzyskiwania.

W przypadku iPhone'a 6s lub starszego — wyłącz urządzenie, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek, aż pojawi się ekran trybu odzyskiwania.

Krok 2: iTunes wykryje urządzenie w trybie odzyskiwania. Po wyświetleniu monitu wybierz „Przywróć” urządzenie i poczekaj, aż iTunes przywróci urządzenie i wyjdzie z trybu odzyskiwania.

iPhone-odzyskiwanie-tryb-itunes-przywracanie

Sposób 6. Wymaż całą zawartość i ustawienia

Ostatnią deską ratunku jest usunięcie całej zawartości i ustawień urządzenia, a tym samym usunięcie wszystkich ustawień, które mogą powodować problem.

Aby usunąć całą zawartość i ustawienia z urządzenia, przejdź do opcji Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaż całą zawartość i ustawienia, a następnie wprowadź kod dostępu.

Skonfiguruj urządzenie ponownie po zakończeniu procesu, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

usuń-całą-zawartość-i-ustawienia-iphone

Wnioski

Powyższe rozwiązania mogą być idealne w obliczu nieodpowiadającego prawego ekranu na iPhonie. Wybierz rozwiązanie odpowiednie do Twojej sytuacji. Jak zwykle, bardzo nam się podoba, po prostu opublikuj swoje pytania, komentarze i wątpliwości w sekcji komentarzy poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły