Nie możesz sprawdzić aktualizacji na iPhonie/iPadzie? Najlepsze rozwiązania 9 tutaj

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Nie możesz sprawdzić aktualizacji na iPhonie/iPadzie? Najlepsze rozwiązania 9 tutaj

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Aktualizacja systemu operacyjnego urządzenia jest jedną z najważniejszych czynności, jakie możesz wykonać dla swojego urządzenia. Jednak niektórzy użytkownicy zgłaszali, że gdy próbują zaktualizować urządzenie bezprzewodowo, pojawia się wyskakujące okienko z informacją „Nie można sprawdzić aktualizacji” i bez względu na to, co robią, nie są w stanie pobrać aktualizacji oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że aktualizacja zawiera niesamowite nowe funkcje i poprawki błędów, które mogą rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy z urządzeniem, możesz szukać rozwiązania.

Dlaczego mówi, że nie można sprawdzić aktualizacji iPhone'a / iPada?

Głównym powodem wystąpienia tego problemu jest usterka oprogramowania, która może wpływać na system iOS, a w szczególności na ustawienia urządzenia. Usterki oprogramowania mogą wpływać na funkcjonalność urządzeń, w tym na możliwość aktualizacji urządzenia. Ale istnieją inne prostsze powody, dla których urządzenie się nie aktualizuje. Należą do nich:

Część 1. Proste kontrole 4 przed naprawą iPhone'a / iPada Nie można zaktualizować

Oto niektóre z prostych testów, które możesz wypróbować przed skorzystaniem z bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Sprawdź 1. Sprawdź pamięć iPhone'a / iPada

Zacznij od sprawdzenia, czy na urządzeniu jest wystarczająca ilość miejsca na aktualizację. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> [Nazwa urządzenia]> Pamięć.

pamięć systemu iphone

Pamiętaj, że jeśli na urządzeniu nie ma wystarczającej ilości miejsca, iOS spróbuje zwolnić miejsce, usuwając wszelkie dane aplikacji, które można ponownie pobrać.

Kwestia 2. Sprawdź sieć

Aby zaktualizować urządzenie OTA, musisz mieć silne i stabilne połączenie sieciowe. Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że Twoja sieć nie stanowi problemu, jest ponowne połączenie się z siecią Wi-Fi, której chcesz użyć. Przejdź do Ustawienia > Wi-Fi, aby go wyłączyć i włączyć ponownie kilka sekund później. Powinieneś także rozważyć użycie innej sieci.

włącz wifi

Sprawdź 3. Sprawdź serwery Apple

Powinieneś również sprawdzić, czy serwery Apple nie są wyłączone. Może się tak zdarzyć, gdy tysiące osób jednocześnie próbuje aktualizować swoje urządzenia. Sprawdź, czy serwery są dostępne. Jeśli nie, spróbuj zaktualizować później, gdy serwery znów będą działać.

check-icloud-server

Sposób 4. Sprawdź ustawienia DNS

Możesz wznowić pobieranie, zmieniając ustawienia DNS na Google Public DNS. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić.

Krok 1: Otwórz Ustawienia na urządzeniu, a następnie dotknij „Wi-Fi".

Krok 2: Stuknij ikonę informacji, a następnie wybierz Konfiguruj DNS> Ręcznie> Dodaj serwer.

Krok 3: Wpisz "8.8.8.8"Lub"8.8.4.4".

niestandardowy-dns-ipad

Część 2. 5 skutecznych sposobów rozwiązania problemu „Nie można sprawdzić aktualizacji”

Jeśli podstawowe rozwiązania nie działają, problem może dotyczyć systemu iOS, który może wymagać naprawy. Oto 5 przydatnych rozwiązań.

Sposób 1. Napraw „Nie można sprawdzić aktualizacji” na iPhonie / iPadzie bez utraty danych

Najlepszym sposobem naprawienia iPhone'a, który nie może się zaktualizować, jest bezpośrednia naprawa systemu iOS. A najlepszym narzędziem, które Ci w tym pomoże, jest użycie aFoneSoft Fixppo, program zaprojektowany specjalnie do naprawy systemu iOS, a tym samym do naprawienia tego i wielu innych problemów spowodowanych przez wadliwy system iOS lub iPadOS.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Aby użyć tego narzędzia do naprawy urządzenia, które nie aktualizuje się, pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wykonaj te proste czynności.

Krok 1: Zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie otwórz go. Wybierz "Tryb standardowy" w oknie głównym, a następnie podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB. Odblokuj iPhone'a, aby umożliwić programowi rozpoznanie urządzenia.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2: Jeśli z jakiegoś powodu program nie może wykryć urządzenia, może być konieczne przełączenie go w tryb odzyskiwania lub DFU. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU/odzyskiwania.

wejdź w tryb odzyskiwania w trybie standardowym

Krok 3: Program wykryje model urządzenia i zaprezentuje niezbędny firmware dla urządzenia. Kliknij "Pobierz", aby pobrać oprogramowanie.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4: Po pobraniu oprogramowania kliknij „Start", aby rozpocząć proces naprawy. Pozostaw urządzenie podłączone do komputera do czasu zakończenia procesu.

skończyłem naprawiać urządzenie

Pobierz bezpłatną wersję próbną tego programu na swój komputer, aby wypróbować go samodzielnie.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Sposób 2. Usuń i ponownie pobierz aktualizację iOS/iPadOS

Innym sposobem rozwiązania tego problemu, zwłaszcza jeśli się powtarza, jest sprawdzenie częściowej aktualizacji, a następnie usunięcie jej z urządzenia.

Wykonaj te proste kroki, aby spróbować znaleźć częściową aktualizację:

Krok 1: Otwórz ustawienia na swoim urządzeniu, a następnie przejdź do Ogólne> Pamięć iPhone'a.

Krok 2: Znajdź aktualizację iOS na liście aplikacji, dotknij jej, a następnie dotknij „Usuń aktualizację".

Krok 3: Teraz spróbuj ponownie sprawdzić aktualizację w Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

usuń pobraną aktualizację

Sposób 3. Zaktualizuj iPhone'a / iPada przez iTunes

Możesz także użyć iTunes do uaktualnienia urządzenia. To najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie możesz zaktualizować urządzenia. Wykonaj te proste czynności, aby zaktualizować urządzenie za pośrednictwem iTunes.

Krok 1: Podłącz urządzenie do komputera, a następnie uruchom iTunes, jeśli nie otworzy się automatycznie.

Krok 2: Kliknij urządzenie, gdy się pojawi, a następnie na karcie Podsumowanie kliknij „Sprawdź aktualizacje".

Krok 3: Jeśli aktualizacja jest dostępna, wybierz „Pobierz i aktualizacja". Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie iPhone'a / iPada, aby zakończyć proces.

Sprawdź aktualizacje

Sposób 4. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a / iPada

Wymuszone ponowne uruchomienie urządzenia może pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów z iOS, w tym tego. Oto jak wymusić ponowne uruchomienie urządzenia w zależności od modelu urządzenia.

Dla iPhone 6 i wcześniejszych - Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home i przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-6

Dla iPhone'a 7 i 7 Plus - Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania oraz przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-7

Dla iPhone’a 8 i nowszych - Naciśnij, a następnie szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności, zrób to samo z przyciskiem zwiększania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a-x

Sposób 5. Zresetuj ustawienia sieciowe

Ponieważ niestabilna sieć może mieć wpływ na powodzenie aktualizacji. Dlatego jeśli wystąpi błąd podczas sprawdzania dostępności aktualizacji, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe, aby odświeżyć połączenia sieciowe. Pomogą Ci w tym poniższe proste kroki.

Krok 1: Otwórz ustawienia na swoim urządzeniu, a następnie dotknij „Ogólne warunki".

Krok 2: Stuknij w „Zresetuj" a następnie wybierz "Zrestartować ustawienia sieci". Po wyświetleniu monitu o zakończenie procesu wprowadź kod dostępu. Po zakończeniu procesu ponownie połącz się ze wszystkimi sieciami, aby spróbować pobrać aktualizację.

reset-ipad-ustawienia-sieci

Wnioski

iPhone, który nie może sprawdzić aktualizacji, może być dość problematyczny. Rozwiązania, które opisaliśmy powyżej, mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Zalecamy wybranie jednego z powyższych rozwiązań w zależności od sytuacji i wykonanie kroków, aby z niego skorzystać. Jeśli masz jakieś pytania, zamieść je w sekcji komentarzy poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły