Awaria WhatsApp od aktualizacji iOS 11/12? Oferowane pełne rozwiązania

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Awaria WhatsApp od aktualizacji iOS 11/12? Oferowane pełne rozwiązania

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

„Cześć, czy ktoś może pomóc? Mój WhatsApp ulega awarii od czasu aktualizacji iOS 14/15. Zaktualizowałem wczoraj i mam problem. Wszelkie porady! Dziękuję!”

Witam! Wielu użytkowników dotarło do nas i skarżyło się na ten konkretny problem. iOS 15/14, podobnie jak inne aktualizacje iOS, powodował wiele problemów podczas instalacji lub po instalacji. Pomogliśmy w każdy możliwy sposób i znów tu jesteśmy. Jeśli więc Twój WhatsApp ulegnie awarii w iOS 15/14, oto kilka rozwiązań do wypróbowania.

Jak naprawić awarię WhatsApp od aktualizacji iOS 15/14?

1. Sprawdź dostępną przestrzeń na iPhonie

Przestrzeń może być dużym problemem, gdy WhatsApp ulega awarii w iOS 15/14. Podstawową rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy pojawi się ten problem, jest sprawdzenie dostępności miejsca w urządzeniu. Otwórz "Ustawienia"> "Ogólne"> "Pamięć iPhone'a". Pojawi się lista aplikacji z ilością miejsca, z której korzysta każda z nich. Sprawdź aplikacje, których nie potrzebujesz i odpowiednio je usuń. Zrób to i sprawdź, czy ta rada jest przydatna. Jeśli nie, możesz wypróbować inną poprawkę, aby rozwiązać problem.

sprawdź pamięć iPhone'a

2. Utwórz kopię zapasową WhatsApp i zainstaluj ponownie aplikację WhatsApp

Kolejną przydatną sugestią, gdy WhatsApp ciągle się zawiesza po aktualizacji do iOS 15/14, jest ponowna instalacja WhatsApp na urządzeniu. Ale ponieważ usunięcie aplikacji spowoduje wyczyszczenie całej ważnej historii czatów, najpierw wykonaj kopię zapasową WhatsApp. W tym celu będziemy Cię polecać aFoneSoft iTransor co jest bardzo pomocne w selektywnym tworzeniu kopii zapasowych i przywracaniu urządzenia z systemem iOS i działa jako najlepsza alternatywa dla iTunes. Ponieważ może to pomóc w tworzeniu kopii zapasowych i przywracaniu WhatsApp osobno, nie będziesz się martwić o wszystkie inne dane na swoim iPhonie.

Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową iTunes lub iCloud, możesz po prostu usunąć aplikację WhatsApp i przywrócić historię WhatsApp z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Podsumowując, nie musisz przywracać iPhone'a i tracić wszystkich aktualnych danych na swoim iPhonie. (Uwaga: możesz również tworzyć kopie zapasowe i przywracać WeChat i wiadomości osobno.)

wybierz kopię zapasową do przywrócenia

Po wykonaniu kopii zapasowej wystarczy przytrzymać ikonę WhatsApp na ekranie głównym. Stuknij ikonę „x”, gdy aplikacje drżą, i stuknij „Usuń”, aby potwierdzić. Teraz zainstaluj go ponownie i przywróć dane WhatsApp z odpowiedniej kopii zapasowej.

Wypróbuj za darmo Kup teraz

3. Wyłącz automatyczną kopię zapasową WhatsApp

Automatyczna kopia zapasowa może być problemem, jeśli Twój WhatsApp ulega awarii po aktualizacji iOS 15/14. Tak więc rozwiązaniem jest wyłączenie go. W tym celu przejdź do aplikacji „WhatsApp” i otwórz ją. Wybierz „Ustawienia” > „Czaty” > „Kopia zapasowa czatu” > „Automatyczna kopia zapasowa” i wyłącz ją.

wyłącz automatyczną kopię zapasową WhatsApp

4. Wyłącz synchronizację kontaktów z Facebookiem

Problem może również wystąpić, jeśli niedawno pobrałeś najnowszą wersję Facebooka i włączyłeś opcję synchronizacji kontaktów. Tak, jednym z powodów awarii WhatsApp po aktualizacji do iOS 15/14 może być synchronizacja kontaktów między Facebookiem a iPhonem. WhatsApp jest odpowiedzialny za zmianę rozmiaru obrazów znajdujących się w aplikacji Kontakty. A ponieważ kontakty są synchronizowane z Facebookiem, spróbuj wyłączyć synchronizację między nimi. Weź iPhone'a i przejdź do "Ustawienia"> "Facebook"> "Kontakty" i dotknij go, aby wyłączyć.

zatrzymaj synchronizację kontaktów z facebooka

5. Zresetuj wszystkie ustawienia

To zadziałało wiele razy. Zresetowanie wszystkich ustawień oznacza, że ​​urządzenie osiągnie stan ustawień domyślnych podobny do tego, w którym zostało kupione. Ponieważ ta metoda działała w wielu przypadkach, wypróbuj to, gdy WhatsApp ulega awarii również w iOS 15/14. Po prostu przejdź do „Ustawienia” > „Ogólne” > „Resetuj” > „Zresetuj wszystkie ustawienia”. Następnie wpisz swój kod dostępu i dotknij „Zresetuj wszystkie ustawienia”, aby potwierdzić proces.

Zresetuj wszystkie ustawienia

6. Napraw awarię WhatsApp od aktualizacji iOS 15/14 bez utraty danych

Jeśli nadal Twój WhatsApp zawiesza się w iOS 15/14, wątpimy, czy jest to problem z oprogramowaniem. Możesz odzyskać każdy problem z iOS za pomocą aFoneSoft D-Back który jest potężnym narzędziem do naprawiania różnych usterek oprogramowania. Jego funkcja „Napraw system iOS” pomaga w naprawie problemu z iOS bez zmiany jakichkolwiek danych w urządzeniu.

Istnieją trzy różne tryby związane z „Napraw system iOS”. Tryby to „Tryb standardowy”, który nie spowoduje utraty danych, „Wyjdź z trybu odzyskiwania” i „Tryb zaawansowany”.

To narzędzie jest niesamowite i zapewnia dobre wyniki. Możesz go również użyć, gdy spotkasz się z Błąd iTunes 4013, Błąd iTunes 9lub Twój iPhone ma problem taki jak ponowne uruchamianie losowo, utknął w trybie odzyskiwania, zamrażanie na logo Apple i więcej. aFoneSoft D-Back to także narzędzie do odzyskiwania danych, które obsługuje ponad 20 rodzajów danych, takich jak WhatsApp, wiadomości, kontakty, notatki, WeChat itp. Z urządzeń iOS lub kopii zapasowej iTunes/iCloud.

aFoneSoft D-Back jest niezwykle prosty i bezpieczny w użyciu i został polecony przez znane serwisy medialne, takie jak Macworld i Zrobić użytek z. Jest również w pełni kompatybilny z iOS 15/14 i innymi wersjami iOS.

Powiemy Ci, jak korzystać z programu, aby rozwiązać problem z awarią WhatsApp. Przede wszystkim pobierz oprogramowanie na swój komputer.

Wypróbuj za darmo

Krok 1 – Uruchom aFoneSoft D-Back i wybierz „Napraw system iOS”. Za pomocą kabla USB podłącz iPhone'a do komputera i wybierz "Tryb standardowy" z podanych trybów na ekranie.

Wybierz tryb, aby naprawić iOS

Krok 2 – Naciśnij przycisk „Start” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub przełączyć instrukcję i ustawić urządzenie w trybie odzyskiwania. Pomoże to programowi w wykryciu twojego iPhone'a.

Tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3 - Teraz, gdy urządzenie zostanie wykryte, program z łatwością uzyska najnowsze odpowiednie oprogramowanie układowe dla iPhone'a. Po prostu kliknij „Pobierz” i pozostaw resztę włączoną aFoneSoft D-z powrotem.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

Krok 4 – Na koniec kliknij przycisk „Rozpocznij, aby naprawić” i pozwól programowi naprawić problem.

napraw problem z awarią WhatsApp

Wypróbuj za darmo

Wnioski

Czas zakończyć dyskusję. Wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które mogą być pomocne w przypadku awarii WhatsApp w iOS 15/14. Możesz również wypróbować powyższe wskazówki, jeśli nie używasz systemu iOS 15/14. W sumie spodziewamy się, że będziemy mogli pomóc w twoich kłopotach. Daj nam znać, co było dla Ciebie przydatne lub masz jakieś sugestie.

Gorące artykuły