Zoom dźwięku nie działa? 5 sposobów, aby to naprawić.

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Zoom dźwięku nie działa? 5 sposobów, aby to naprawić.

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Podczas pandemii COVID-19, a nawet po pandemii, Zoom pozostaje jedną z ważnych aplikacji do wideokonferencji, które ludzie zainstalowali i używają na swoich urządzeniach. Dzięki niemu wielu mogło i nadal może praktycznie pozostawać w kontakcie z bliskimi. Aplikacja odgrywa również kluczową rolę w nauce, biznesie, spotkaniach i innych obszarach naszego życia.

Niestety aplikacja Zoom może czasami zawierać błędy, co powoduje problemy takie jak „dźwięk nie działa” problemy. Osoby, które nie są zaznajomione z elementami sterującymi aplikacji, mogą również mieć trudności ze słyszeniem innych uczestników lub usłyszeniem ich głosów.

Niezależnie od tego, dlaczego i na jakim urządzeniu nie słychać dźwięku w Zoom, ten blog wyjaśnia, dlaczego Zoom nie daje dźwięku i co zrobić, aby rozwiązać problem.

Gotowy, aby dowiedzieć się, dlaczego dźwięk Zoom nie działa tak dobrze, jak rozwiązanie? Czytaj dalej.

Część 1: Możliwe powody, dla których Zoom Audio nie działa

Uczestnicy po drugiej stronie spotkania z powiększeniem mogą Cię nie słyszeć z wielu powodów. Niektóre z tych czynników przedstawiono poniżej. Każdy z nich może również wyjaśniać, dlaczego nie słychać osób przemawiających na spotkaniu Zoom.

Wszystkie te problemy wymagają różnych poprawek. Jednak jednym z powszechnych problemów, na które napotykają w szczególności użytkownicy po raz pierwszy, którzy używają zoomu, jest wyłączenie dźwięku i wyciszenie mikrofonu. Zobaczymy, jak rozwiązać dowolny z tych dwóch problemów w poniższej sekcji.

Część 2: Włącz dźwięk i wyłącz wyciszenie

System audio Zoom pozwala słyszeć dźwięk i dźwięki pochodzące od innych uczestników, jeśli masz podłączony dźwięk. Aby zostać wysłuchanym, musisz pozostać niemowa. Jeśli nie wiesz, jak włączyć dźwięk lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu, zobacz poniżej.

Ustawienie 1: Podczas spotkania dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące spotkania pod ekranem. Z elementów sterujących dotknij Dołącz do Audio (pierwsza opcja po lewej) i wybierz Zadzwoń przez dźwięk urządzenia.

dołącz do audio

Ustawienie 2: Aby inni uczestnicy spotkania Zoom zostali usłyszani, dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące połączeniami. Stuknij w mikrofon ikonę, jeśli przebiega przez nią czerwona ukośna linia.

wyłącz wyciszenie

Część 3: Testuj ustawienia dźwięku powiększenia

Jeśli nie słychać dźwięku w Zoom na PC, możesz rozwiązać problem, sprawdzając ustawienia dźwięku. Zobacz, jak możesz to zrobić poniżej.

Krok 1: Otwórz aplikację Zoom na swoim komputerze.

Krok 2: Kliknij Koło zębate w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 3: Na wyświetlonym ekranie wybierz Audio z lewego panelu.

Krok 4: Jeśli problem polega na tym, że nie słyszysz innych uczestników, kliknij pasek poziomu wejściowego obok Testuj głośnik i wybierz odpowiedni dźwięk. Po dokonaniu wyboru test die,en Głośnik.

głośnik testowy

Krok 5: Aby upewnić się, że Twój dźwięk zostanie dostarczony uczestnikom, poszukaj Mikrofon również pod zakładką Audio i kliknij pasek Poziom wejścia obok Testuj mikrofon wybrać odpowiedni mikrofon. Kliknij Testuj mikrofon przycisk następnie, aby potwierdzić, że wybrany mikrofon działa. W przeciwnym razie może być konieczne wypróbowanie innego mikrofonu z listy.

mikrofon testowy

Jeśli jednak nie masz do czynienia z dźwiękiem Zoom na urządzeniu mobilnym, rozwiązanie przedstawione w poniższej sekcji pomoże.

Część 4: Napraw dźwięk Zoom nie działa na Androidzie

Step1: Pierwsza nawigacja Ustawienia > Aplikacje > Powiększenie na twoim Androidzie.

Krok 2: Kliknij Uprawnienia i upewnij się Mikrofon dostęp jest włączony.

sprawdź uprawnienia aplikacji

Krok 3: Otwórz Zoom i przejdź do ustawień, klikając przycisk koła zębatego.

Krok 4: Kliknij Spotkanie. Uzyskiwać Automatyczne łączenie z dźwiękiem I wybierz Wifi lub dane komórkowe. Upewnij się również, że Zawsze wycisz mój mikrofon jest wyłączony.

wyłącz zawsze wycisz mój mikrofon

Teraz powinieneś być w stanie uruchomić dźwięk w aplikacji mobilnej Zoom.

Część 5: Napraw dźwięk Zoom nie działa na iOS

Krok 1: Otwórz Ustawienia aplikacja na urządzeniu z systemem iOS, nawiguj Polityka prywatności > Mikrofoni upewnij się, że przełącznik obok opcji Powiększ jest włączony.

ustawienia prywatność zoom mikrofonu

Krok 2: Otwórz Zoom i dotknij Ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdź i dotknij Spotkaniai upewnij się, że przełącznik obok Zawsze wycisz mój mikrofon jest dezaktywowana.

wyłącz zawsze wycisz mój mikrofon

Bonus: napraw problem z iOS za pomocą Fixppo

W sytuacji, gdy dźwięk nie działa w Zoom, a wszystkie ustawienia związane z tą funkcją zostały wprowadzone zarówno w aplikacji Zoom, jak i w aplikacji, prawdziwym problemem może być oprogramowanie urządzenia.

Jeśli nie możesz uruchomić dźwięku Zoom w systemie iOS, „naprawienie” urządzenia może pomóc. To powiedziawszy, poniższe kroki pokazują, w jaki sposób aFoneSoft Fixppo – narzędzie do rozwiązania iOS – może być użyte do naprawy połączenia audio Zoom, oprócz innych możliwych problemów z urządzeniem iOS.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1: Pobierz Fixppo z aFoneSoft i zainstaluj go na swoim komputerze.

Krok 2: Otwórz aplikację i wybierz Tryb standardowy. Ten tryb pozwala rozwiązać typowe problemy z iOS/tvOS bez utraty danych.

przewodnik napraw

Krok 3: Podłącz urządzenie do komputera i kliknij Dalej. Upewnij się, że Twoje urządzenie iOS jest odblokowane przed kliknięciem Dalej. Jeśli urządzenie nie może zostać rozpoznane, aplikacja poprowadzi Cię, jak przełączyć urządzenie w tryb odzyskiwania lub DFU.

przewodnik napraw

Krok 4: Po rozpoznaniu urządzenia zostanie wyświetlona strona pobierania oprogramowania układowego. Jeśli dostępnych jest więcej niż jeden plik oprogramowania układowego, wybierz preferowaną wersję i kliknij Pobierz.

przewodnik napraw

Krok 5: Na Zacznij naprawiać iOS strony, kliknij Starti poczekaj na zakończenie procesu naprawiania. Upewnij się, że podczas tego procesu nie odłączasz ani nie używasz urządzenia.

przewodnik napraw

Po zakończeniu procesu powinieneś zobaczyć ekran podobny do poniższego.

przewodnik napraw

Wnioski

Jeśli dźwięk powiększenia nie działa, w tym poście wyjaśniono, jak można rozwiązać problem, wprowadzając określone ustawienia na urządzeniu i powiększeniu. Jeśli problem z Zoomem bez dźwięku nadal występuje na urządzeniu z systemem iOS, możesz rozważyć naprawienie problemu za pomocą Fixppo.

Jeśli podobał Ci się ten post, podziel się nim ze znajomymi i nie zapomnij o umieszczeniu swoich komentarzy lub opinii w komentarzach.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły