Kamera z zoomem nie działa? Jak to naprawić

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Kamera z zoomem nie działa? Jak to naprawić

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Większość ludzi, zwłaszcza informatyków, wie, jak frustrujące może być zorganizowanie spotkania z zoomem, ale tylko po to, by odkryć, że kamera nie działa. Mimo że nadal możesz dołączyć do spotkania z mikrofonem, może być konieczne rozwiązanie problemu z kamerą, aby uzyskać bardziej produktywne spotkanie wirtualne. Ta zawartość zawiera rozwiązanie, którego potrzebujesz. Po prostu postępuj zgodnie z poprawkami, aby mieć to, czego chcesz w mgnieniu oka.

Część 1: Sprawdź, czy Twoje wideo jest włączone

Czasami problem, który uważasz za duży, może wcale nie być. Jeśli widzisz, że kamera nie działa w trybie powiększenia, spróbuj się upewnić, czy wideo jest włączone.

Każdy użytkownik powiększenia jest proszony przez aplikację, gdy dołącza do spotkania, o zaznaczenie pola „Wyłącz moje wideo”. Jeśli zaznaczysz to pole, wideo zostanie wyłączone, a kamera nie będzie działać. Jeśli więc potrzebujesz aparatu, upewnij się, że pole nie jest zaznaczone. Poza tym, jeśli twój aparat nie działa na zoom, możesz sprawdzić, czy wszystkie inne programy używają aparatu. Jeśli jest, spróbuj go zamknąć

dołącz do spotkania w powiększeniu

Część 2: Uruchom ponownie dostęp do aparatu z zoomem

Inną skuteczną metodą, którą możesz wypróbować, jeśli zauważysz, że kamera nie działa z zoomem, jest zatrzymanie wideo i ponowne uruchomienie.

Po ponownym otwarciu aplikacji zobaczysz na dolnym pasku strzałkę w górę obok „Uruchom wideo/Zatrzymaj wideo”, kliknij na to.

rozpocznij wideo

Upewnij się, że kamera z zoomem jest podłączona. Spróbuj odznaczyć kamerę, a następnie sprawdź ponownie. Teraz sprawdź, czy problem został rozwiązany.

urządzenie wideo USB

Uwagi

Ponowne uruchomienie powiększenia to prosta poprawka, która zadziała. Jeśli jednak się nie powiedzie, możesz spróbować ponownie uruchomić komputer.

Część 3: Sprawdź ustawienia prywatności

Jednym z powodów, dla których aparat nie działa z zoomem, może być to, że w systemie Windows 10 istnieją określone ustawienia prywatności, które uniemożliwiają dostęp do aparatu z zoomem zarówno sprzętowi, jak i oprogramowaniu. Jeśli tak się stanie, jakie kroki należy podjąć?

zezwól aplikacjom na dostęp do aparatu

zezwól zoomowi na dostęp do aparatu

Część 4: Użyj „Rozwiązywania problemów” Zooma

Możesz skorzystać z rozwiązywania problemów z zoomem, aby rozwiązać problem z aparatem z zoomem, jeśli nie działa. Poniżej znajdują się kroki, aby to zrobić:

otwórz ustawienia powiększenia

Uwagi

Upewnij się, że dokładnie postępujesz zgodnie z wyskakującą listą instrukcji. Ta lista obejmuje sprawdzenie, czy kamera internetowa jest podłączona i włączona, upewnienie się, że kamera internetowa nie jest używana przez inną aplikację oraz ponowne uruchomienie komputera, jeśli nic nie działa.

rozwiązywanie problemów z powiększeniem

Część 5: Wyłącz i włącz kamerę internetową

Jednym ze skutecznych sposobów, które sprawdziły się dla wielu użytkowników mających problemy z kamerą ich zoomu, jest wyłączenie i włączenie kamery internetowej. Jakie kroki należy podjąć?

Kroki, aby odinstalować sterownik kamery internetowej

odinstaluj sterownik kamery internetowej

Kroki ponownej instalacji sterownika kamery internetowej

Można to zrobić na dwa sposoby:

Aby zainstalować odinstalowany sterownik aparatu, możesz ponownie uruchomić komputer.

Jeśli pierwsza metoda nie przyniesie ponownej instalacji sterownika aparatu, spróbuj zrobić to ręcznie, wykonując poniższe czynności:

Sprawdź, czy problem został rozwiązany po ponownej instalacji sterownika kamery internetowej z aplikacji Zoom.

Uwagi: Innym sposobem jest ręczna aktualizacja sterownika kamery internetowej. Zrób to, wykonując następujące czynności:

Bonus: napraw problemy z iOS za pomocą Fixppo

aFoneSoft Fixppo odnosi się do programu do odzyskiwania systemu iOS zdolnego do naprawy systemów i urządzeń iOS. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z iOS, możesz zwrócić się do Fixppo, który rozwiązuje te problemy jak bułka z masłem.

fixppo

8,000,000 + Pliki do pobrania

Wspaniałe funkcje Fixppo

  • Napraw swój iPhone/iPad/iPod touch/Apple TV bez utraty danych.

  • Obsługuje wszystkie wersje i urządzenia iOS, w tym modele iOS 14 i iPhone 12.

  • Zmień iOS na poprzednią wersję bez jailbreak.

  • Wejdź / wyjdź z trybu odzyskiwania za pomocą 1 kliknięcia.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Kroki, aby naprawić aparat iPhone'a nie działa z Fixppo

przewodnik napraw

przewodnik napraw

przewodnik napraw

przewodnik napraw

Uwagi

Zmień wszelkie nieprawidłowe informacje.

przewodnik napraw

przewodnik napraw

Uwagi

Możesz wykonać ten sam krok w „Trybie zaawansowanym”, jeśli „Tryb standardowy” nie rozwiąże problemu. Jednak w przeciwieństwie do „Trybu standardowego”, „Tryb zaawansowany” prowadzi do utraty transakcji.

Poradnik naprawy

Wnioski

Mamy nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem z niedziałającym aparatem z zoomem przy użyciu żadnego ze skutecznych sposobów przedstawionych w treści. Wypróbuj dowolny, szczególnie aFoneSoft Fixppo, wykonując odpowiednie czynności w celu jak najszybszego rozwiązania problemu.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły