Wyczyść dane aplikacji na iPhonie: pamięci podręczne, dane, śmieci itp. [Obsługiwane iOS 15]

STRONA GŁÓWNA > > Wyczyść dane aplikacji na iPhonie: pamięci podręczne, dane, śmieci itp. [Obsługiwane iOS 15]

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2021 r.

Użytkownicy iPhone'a zawsze będą chcieli mieć swoje urządzenie w najlepszym stanie, aby nadal cieszyć się swoim ukochanym urządzeniem. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że pamięci podręczne aplikacji, dokumenty i dane, śmieci itp. Stają się problematyczne dla iPhone'ów, gdy nie są usuwane, mogą prowadzić do spowolnienia działania iPhone'a. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak wyczyścić dane aplikacji na iPhonie, aby zwolnić miejsce i cieszyć się lepszą wydajnością urządzenia.

Metoda DIY 1: Wyczyść dane aplikacji iOS w Safari

W przypadku niektórych wbudowanych aplikacji iOS oferuje opcję usuwania danych aplikacji, takich jak Safari, możemy wyczyścić dane Safari za pomocą procesu, o którym mowa poniżej.

Krok 1. Aby kontynuować proces, należy wybrać aplikację Ustawienia na iPhonie. W aplikacji użytkownik musi wybrać Safari.
Krok 2. Safari przechowuje dane witryny, aby zapewnić, że przyszłe wizyty będą wykonywane szybko. Po kliknięciu safari na następnej stronie należy kliknąć czystą historię i dane witryny.
Krok 3. Ponownie należy kliknąć wyczyść historię i dane. Potwierdza to działanie i proces kończy się tutaj całkowicie.

wyczyść dane aplikacji

Metoda DIY 2: Odinstaluj i ponownie zainstaluj niechciane aplikacje

Z wyjątkiem Safari, w przypadku prawie wszystkich innych aplikacji, w systemie iOS nie ma opcji, która może bezpośrednio usunąć te niepotrzebne dane aplikacji na iPhone'a. Najszybszym sposobem na wyczyszczenie tych danych aplikacji jest usunięcie tych aplikacji, a następnie ich ponowne zainstalowanie. A proces jest dość łatwy, wystarczy dotknąć aplikacji, którą chcesz usunąć, przytrzymać, aż pojawi się „×”, dotknij „×”, a będziesz mógł usunąć aplikację.

Niedogodność tej metody polega na tym, że wszystkie przydatne pliki i dane aplikacji zostaną również usunięte, w tym niektóre rozmowy biznesowe, ważne pliki itp. Jest to rozwiązanie tymczasowe, w przyszłości trzeba będzie wielokrotnie odinstalowywać aplikacje.

Nie przegap:

Jak usunąć aplikacje na iPhone X / 8 / 7 / 6s / 6 / SE / 5 / 4 [rozwiązany]

Najlepszy sposób na usunięcie aplikacji / danych aplikacji z iCloud

Obsługa oprogramowania: Wyczyść wszystkie dane aplikacji na iPhonie: niepotrzebne pliki, załączniki, teksty itp.

W pełni kompatybilny z iOS 14; Pracuj dla iPhone'a 8/7/6/6s/5/5s/4/4s.

W rzeczywistości dane aplikacji można podzielić na dwie kategorie, jedna to niektóre niewidoczne bezużyteczne dane, takie jak niepotrzebne pliki, pliki tymczasowe, pamięci podręczne aplikacji itp., Druga to widoczne pliki osobiste, teksty i załączone zdjęcia/filmy itp.

Aby zaoszczędzić miejsce i przyspieszyć iPhone'a, najpierw należy wyczyścić niewidoczne bezużyteczne dane, a następnie zająć się ogromnymi widocznymi danymi. I aFoneSoft Umate Pro może zrobić to wszystko:

aFoneSoft Środek do czyszczenia iPhone'a Umate Pro

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Do wyczyść niewidoczne dane aplikacji na iPhonie powinieneś przejść do opcji czyszczenia „Junk Files” i „Temp Files”.
  • Do usuń widoczne dane aplikacji na iOS, opcje „Zdjęcia”, „Duże pliki”, „Aplikacje” w zakładce „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem” mogą wiele zdziałać. Aby uzyskać więcej typów danych, takich jak wiadomości, kontakty, załączniki itp., wybierz zakładkę „Usuń prywatne dane”.
  • Ponadto, po zakończeniu powyższego 2 procesu, gorąco sugerujemy, aby „Usuń usunięte pliki” z Umate Pro, ponieważ usunięte pliki nadal istnieją na Twoim iPhonie, zanim zostaną całkowicie nadpisane. Pomimo miejsca zajmowanego przez te pliki, jeśli te usunięte pliki zostaną odzyskane przez inne osoby za pomocą oprogramowania do odzyskiwania, może to prowadzić do wycieku prywatności.

Wypróbuj za darmo

Jako jedna z najlepszych gumek do usuwania danych iPhone'a na rynku, to oprogramowanie otrzymuje wiele pozytywnych recenzji od macworld.co.uk, Makeuseof.com , Cultofmac.com itd.

Aby wyczyścić dane aplikacji na iPhone'a, takie jak pamięć podręczna aplikacji, pliki cookie, dzienniki awarii, uszkodzone pliki itp., Użytkownik może wykonać poniższe czynności. Procesy są zautomatyzowane, wystarczy, że użytkownik kliknie kilka razy i poczeka.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program. Po udanej instalacji program ma zostać uruchomiony. Urządzenie iOS należy następnie podłączyć do systemu, aby program je wykrył.

Krok 2: Wybierz tryb „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem”. Następnie szybko zeskanuj swój iPhone.

iOS usuwa dane aplikacji

Krok 3: Następnie należy nacisnąć przycisk „Wyczyść”, aby wyczyścić bezużyteczne dane aplikacji iPhone.

iOS usuwa dane aplikacji

Uwagi

iPhone jest osobisty, zawiera wiele prywatnych danych, takich jak konta bankowe i hasła, osobiste zdjęcia i filmy itp. Aby nikt inny nie mógł odzyskać usuniętych poufnych danych za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych, trwałe usunięcie prywatnych plików i wcześniej usuniętych pliki są konieczne.


Jako potężny program do czyszczenia iPhone'a, iMyfone Umate Pro może zrobić o wiele więcej dla Ciebie iPhone/iPad/iPod Touch:


Przydatne porady

Nie przegap:

Napraw „Za mało miejsca” na iPhonie >>

Fx Przechowywanie iPada prawie pełne Problem >>

1. Co to jest aplikacja „Dokument i dane”?

Jest to po prostu historia przeglądarki, dzienniki, pliki cookie, pamięci podręczne zdjęć i filmów oraz inne pliki bazy danych, które są przechowywane przez aplikację w folderze dokumentów i danych na urządzeniu.

Czy powinniśmy wyczyścić „dokumenty i dane”? Odpowiedź brzmi: tak, ponieważ brak wyczyszczenia wpływa negatywnie na iPhone'a, ponieważ pochłania on przestrzeń dyskową, przez co działa wolno. Poza tym ze względów bezpieczeństwa musisz je wyczyścić, aby przestępcy danych nie uzyskali od nich cennych informacji.

dokument i dane aplikacji

2. Co to jest „Inne” miejsce do przechowywania iTunes?

Pamiętaj, że wszystko, co jest przechowywane na Twoim iPhonie, które nie mieści się w 8 kategoriach danych iTunes, jest klasyfikowane jako „Inne”. Ważne jest, aby go wyczyścić, ponieważ może zajmować dużo miejsca. Jednak wyczyszczenie go za pomocą Umate Pro zwolni miejsce i zapewni optymalne działanie urządzenia.

iOS usuwa dane aplikacji

Ważne jest, aby zrozumieć, że zwykłe usunięcie prywatnych danych iOS w normalny sposób nie wystarczy, ponieważ można je odzyskać, a to zagraża bezpieczeństwu dokumentów. Jednak najlepszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie ich za pomocą Umate Pro, a to zagwarantuje, że Twoje prywatne dane IOS zostaną trwale usunięte bez ryzyka odzyskania ich za pomocą narzędzi do odzyskiwania danych. W rzeczywistości zapewnia prywatność i bezpieczeństwo danych.

YouTube Video

Gorące artykuły