Sześć wskazówek, jak naprawić iPhone'a 4/5s wolno

STRONA GŁÓWNA > > Sześć wskazówek, jak naprawić iPhone'a 4/5s wolno

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Chcesz uaktualnić iPhone'a 4, aby poznać nowe funkcje najnowszego iOS 10, ale rozczarowany powolnym działaniem iPhone'a 4? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci to naprawić.


Wskazówka 1. Ogranicz aplikacje o dużych rozmiarach

Wiele osób uwielbia instalować interesujące, nowo uruchomione aplikacje, ale niewiele osób często z nich korzysta. Duży rozmiar zgromadzonych plików multimedialnych jest łatwy do zrealizowania, ale użytkownicy iPhone'a prawie nie zdają sobie sprawy z tego, ile miejsca zajmują te aplikacje, nie trzeba wspominać o danych z pamięci podręcznej i plikach offline. Aby naprawić powolny iPhone 4, pierwszą rzeczą jest zmniejszenie aplikacji o dużych rozmiarach. Możesz sprawdzić miejsce zajmowane przez każdą aplikację w Ustawienia> Ogólne> Użycie> Zarządzaj pamięcią

otwórz ustawienia ogólne     Ogólne zarządzanie pamięcią     lista aplikacji


Wskazówka 2. Często zamykaj uruchomione aplikacje

Gdy zamkniesz aplikację, aplikacja nie jest tak naprawdę zamknięta, ale nadal aktywna na wypadek, gdybyś musiał z niej skorzystać później. Nietrudno sobie wyobrazić, że kilka takich działających aplikacji w tle zajmie dużo zasobów pamięci RAM; w końcu prawie wszystkie aplikacje mają ponad sto MB. Możesz często zamykać niechciane uruchomione aplikacje, aby naprawić iPhone 4 działający wolno. Kliknij dwukrotnie przycisk Home, a zobaczysz listę uruchomionych aplikacji, które otworzyłeś. Naciśnięcie okna nad ikoną aplikacji i przesunięcie go w górę spowoduje zamknięcie aplikacji.

zsuń kalendarz     aplikacje działające w tle


Wskazówka 3. Wyłącz wyszukiwanie Spotlight i sugestię Siri

Jeśli jesteś fanem Siri, tę wskazówkę można zignorować. W przypadku użytkowników, którzy nie mają specjalnych preferencji dotyczących wyszukiwania spotlight i usługi sugestii Siri, funkcje te mogą znacznie poprawić wrażenia użytkownika, ale nie są tak niezbędne w codziennym użytkowaniu. Jeśli chcesz poświęcić nieco wygody, aby poprawić wydajność swojego iPhone'a 4, możesz wyłączyć tę usługę w Ustawienia>Ogólne>Siri i Ustawienia>Ogólne>SSzukaj.

Wyłącz wyszukiwanie w centrum uwagi, dotykając aplikacji, aby wyłączyć tę usługę. A następnie Wyłącz sugestię Siri, odznaczając Siri i wyłączając Zezwalaj "Hej Siri".

otwórz Siri     Zezwól Hej Siri


Wskazówka 4. Zachowaj normalne zdjęcia z włączonym HDR

Tryb HDR umożliwia robienie lepszych zdjęć z jednym jasnym i drugim ciemnym. Jeśli wolisz uaktualnić iPhone'a 4 do najnowszego iOS 10, najprawdopodobniej Twój iPhone będzie wolniejszy, podobnie jak Twój aparat. Aby przyspieszyć działanie iPhone'a 4, możesz wybrać tylko normalne zdjęcia do zapisania w Ustawienia>Zdjęcia i aparat>Zachowaj normalne zdjęcie.

aparat fotograficzny     Zdjęcia-Kamera-HDR-ustawienia


Wskazówka 5. Zmień swój iPhone 4 . na starszą wersję

Jeśli żałujesz aktualizacji iPhone'a 4 do iOS 10, gdy nie jesteś zadowolony z mniejszej liczby nowych funkcji dodanych do iPhone'a 4 za cenę znacznie wolniejszej wydajności, ta wskazówka może ci pomóc.

  1. Podłącz iPhone'a 4 do komputera kablem USB i wyłącz iPhone'a.
  2. Przytrzymaj przycisk zasilania przez trzy sekundy, a w międzyczasie przytrzymaj przycisk Home przez dziesięć sekund. Po zwolnieniu przycisku zasilania Twój iPhone 4 wejdzie w tryb DFU, a iTunes to wykryje.
  3. Kliknij OK> Przywróć iPhone'a> Przywróć i zaktualizuj, aby rozpocząć proces odzyskiwania. Gdy zobaczysz informacje o aktualizacji iOS, kliknij Dalej>Zgadzam się, aby rozpocząć pobieranie i instalację iOS 9. Po instalacji możesz postępować zgodnie z instrukcjami konfiguracji iPhone'a 4 i pobrać dane użytkownika, aby kontynuować.

Jeśli niestety stracisz ważne pliki i dane i chcesz przywrócić osobiste pliki i dane po trybie DFU, ten artykuł o aFoneSoft D-Back jest w celach informacyjnych, Darmowe rozwiązania do bezpiecznego przywracania utraconych danych iPhone'a.


Wskazówka 6. Napraw iPhone'a 4 Slow by aFoneSoft Oczyszczacz przestrzeni Umate

Jeśli szukasz prostego sposobu na naprawienie powolnego iPhone'a 4 bez usuwania lub zmiany ustawień, aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac to najlepszy wybór. Specjalnie przebadany i opracowany do czyszczenia iPhone'a problem z powolnym działaniem iPhone'a 4 jest łatwym zadaniem aFoneSoft Umat. Aby uruchomić program w pięciu krokach, możesz przyspieszyć swój iPhone 4.

1. Przyspiesz iPhone'a, usuwając niepotrzebne pliki jednym kliknięciem.

2. Odśwież iPhone 4, usuwając niewidoczne pliki tymczasowe.

3. Bezstratna kompresja zdjęć w celu naprawienia powolnego iPhone'a 4.

4. Zarządzaj dużymi plikami, aby odzyskać więcej miejsca na iPhonie.

5. Usuń aplikację selektywnie, aby zwiększyć miejsce na iPhone'a.

4. Wyniki analizy oszczędzające miejsce

Uwaga: zdjęcia skompresowane mogą mieć mniejszy rozmiar bez zauważalnej zmiany obrazu . Oryginalne zdjęcia są bezpieczne jako kopie zapasowe Twojej kolekcji.

I proszę, aby Twój iPhone 4 był połączony z komputerem przez cały proces.

aFoneSoft Umate może zwolnić miejsce i przyspieszyć działanie różnych urządzeń Apple z systemem iOS 7.0 lub nowszym, a konkretne kroki są takie same. Wypróbuj teraz bezpłatnie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Przyspieszenie działania powolnego iPhone'a 4/4s jest łatwe. Czy te wskazówki zadziałały dla Ciebie? Czy masz inne metody? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w poniższej sekcji komentarzy.

Gorące artykuły