Sześć wskazówek, jak naprawić „Za mało miejsca” na iPhonie — obsługiwany iOS 15

STRONA GŁÓWNA > > Sześć wskazówek, jak naprawić „Za mało miejsca” na iPhonie — obsługiwany iOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 2 września 2021 r.

„Wyskakujące okienko, że moja pamięć iPhone'a jest pełna, mam tylko 11 zdjęć, 32 utwory i 8 aplikacji na moim iPhonie 12. Kiedy próbuję rozwiązać problem w Usage, nigdy nie ładuje się tam, gdzie jest moja pamięć. Jak mogę rozwiązać ten problem?” --- Ocena

Nie jest to wyjątkowy problem, z którym spotykają się użytkownicy iPhone'a, nawet jeśli nie instalujemy wielu aplikacji lub nie przechowujemy dużych plików. Niektórzy z nas mogą sprawdzać foldery i jeden po drugim, ale nadal nie możemy wyjaśnić, co pochłania twoje miejsce! Co powinniśmy zrobić? Jak możemy naprawić „Za mało miejsca” na iPhonie?

W tym artykule podzielę się sześcioma różnymi metodami, które mogą pomóc odzyskaj pamięć iPhone'a w łatwy sposób. Niektóre metody działają nawet na iOS 15! Przejdźmy dalej!

za mało miejsca na iPhonie

Metoda 1. Usuń wszystkie ukryte niepotrzebne pliki

Na Twoim iPhonie jest wiele ukrytych plików, takich jak pamięci podręczne aplikacji, uszkodzone pliki, dzienniki awarii itp. Te bezużyteczne niepotrzebne pliki zajmą cenną przestrzeń dyskową, spowodują opóźnienie systemu iOS i spowolnią.

Dlatego, jeśli iPhone mówi, że nie ma wystarczającej ilości miejsca, ale nic nie sprawdzasz i nic nie znalazłeś, przyczyną mogą być wszystkie te niewidoczne niepotrzebne pliki iPhone'a! Musisz wyczyścić te dane, aby przywrócić iPhone'a i odzyskać pamięć.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wszystko, co musisz zrobić, to: pobrać oprogramowanie > zainstalować je na komputerze i uruchomić > wybrać kartę „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem” > zobaczysz opcję „Muchy śmieci”.

za mało pamięci iphone

aFoneSoft Umate twierdzi, że robi miejsce na iOS 15… i robi to

Byłem pod wrażeniem iMyfone Umate. Aplikacje oszczędzające miejsce są słynną kategorią oszukańczą. Wspaniale jest widzieć takiego, który spełnił swoje obietnice. Udało mi się zaoszczędzić ponad 15 GB miejsca.
-- Autorstwa Harry'ego Guinnessa z makeuseof.com

Metoda 2. Usuń zdjęcia / duże pliki z iPhone'a, z kopią zapasową na PC / Mac

Duże filmy, muzyka, teledyski, zdjęcia itp. mogą z łatwością zająć miejsce na iPhonie. Najszybszym sposobem naprawienia problemów z „iPhonem za mało miejsca” jest wyeksportowanie plików multimedialnych do komputera. aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac może pomóc Ci znaleźć wszystkie filmy / muzykę / zdjęcia na iPhonie. Dzięki niemu możesz przeglądać i selektywnie usuwać je z iPhone'a i tworzyć kopie zapasowe na komputerze.

Oferuje BEZPŁATNĄ wersję próbną, aby poznać jej funkcje. Możesz więc spróbować go użyć w czterech prostych krokach:

Krok 1: Pobierz i zainstaluj Umate Pro na komputerze PC/Mac, a następnie podłącz iPhone'a do komputera.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Uwagi

Na komputerze musi być zainstalowany program iTunes.

Krok 2: Wybierz „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem” tab i kliknij "Szybki skan" poznać przestrzeń dyskową swojego iPhone'a.

iPhone za mało miejsca

Krok 3: Wybierz typ pliku (zdjęcia lub duże pliki), który chcesz wyeksportować i kliknij "Czysty" przycisk.

niewystarczająca ilość miejsca

Krok 4: Kliknij na „Kopia zapasowa i usuwanie” przycisk, aby usunąć wybrane pliki z iPhone'a i wykonać ich kopię zapasową na komputerze.

niewystarczająca ilość miejsca

To jest właśnie to. aFoneSoft Umate czyści urządzenie w ciągu kilku minut i zapewnia przywrócenie urządzenia do lepszego stanu.

YouTube Video

Metoda 3. Usuń swoje stare kopie zapasowe iPhone'a

Pamięć iCloud oferuje tylko 5 GB miejsca na kopie zapasowe, ale automatycznie tworzy kopie zapasowe plików po połączeniu z Wi-Fi.

Dlatego, gdy twój iCloud nie ma już miejsca na przechowywanie twoich plików, zaczniesz zdobywać sławę „Za mało miejsca na iPhonie” wiadomość.

Aby tego uniknąć i zakończyć ten alert, wykonaj następujące kroki:

icloud-kopia zapasowa

Uwagi

Jeśli masz tylko bieżące urządzenie synchronizujące się z kontem iCloud, nie pozostanie Ci żadna inna opcja niż kupno więcej miejsca w iCloud, co w większości przypadków nie jest konieczne. Uprzejmie czytaj dalej jak uniknąć płacenia za więcej miejsca.

Metoda 4. Zatrzymaj usługę biblioteki zdjęć

Aby uniknąć zapełnienia iPhone'a przez iCloud / iTunes z kopii zapasowych, musisz zatrzymać usługę biblioteki zdjęć iCloud.

Przejdź do ustawień> Zdjęcia i aparat i odznacz bibliotekę zdjęć iCloud.

Wskazówki

Jeśli zobaczysz wyskakujący komunikat ostrzegawczy, puść go, nie usunie to twoich zdjęć

Jeśli używasz IOS 14, usunięcie zdjęć nie spowoduje ich usunięcia z urządzenia, nadal istnieje. Może wyjaśnić, dlaczego Twój iPhone ciągle ostrzega iPhone'a, że ​​nie ma wystarczającej ilości miejsca, gdy masz usunięte zdjęcia aby zwolnić miejsce. Musisz usunąć je ręcznie, aby dokończyć czyszczenie. Kopia zapasowa zdjęć jest przechowywana w Zdjęcia > Albumy > Ostatnio usunięte przez 30 dni.

wyłącz-iCloud-Photo-Library

Metoda 5. Nie zachowuj obu zdjęć po włączeniu trybu HDR

Funkcja High Dynamic Range (HDR) iPhone'a zapewnia najlepszą jakość. Nie ma więc powodu, aby otwierać „Zachowaj wersję normalną” na swoim urządzeniu, aby zakryć wolne miejsce. Po prostu to wyłącz.

Wyłącz funkcję „Zachowaj normalne zdjęcie” w „Ustawienia > Zdjęcia i aparat” i po prostu zachowaj zdjęcia HDR.

Dzięki temu aplikacja Zdjęcia nie zajmie dużo miejsca na odpady w przyszłości.
napraw pamięć iPhone'a pełna

Metoda 6. Typowe rozwiązania zgodnie z wykorzystaniem pamięci iPhone'a w systemie iOS 15/14/13/12

Upewnij się, że iPhone mówi „Brak pamięci” zabrakło miejsca. Stuknij w "Ustawienia" , A następnie przejść do „Ogólne > Pamięć i iCloud”. Możesz zobaczyć dostępną przestrzeń dyskową.

Jeśli pozostała pamięć jest mniejsza niż 1 GB, jest oczywiste, że Twoje miejsce się skończyło, możesz sprawdzić aplikację, która zajmuje największą ilość miejsca, klikając na "Zarządzaj pamięcią."

iPhone nie ma wystarczającej ilości miejsca

Uważam, że dzięki powyższym metodom 6 nauczyłeś się, jak wyczyścić iPhone'a, aby uzyskać wystarczającą ilość miejsca. Będziemy polecać iMyfone Umate Pro być pierwszym wyborem! Myślisz, który z nich jest najlepszy? A jeśli znasz inne przydatne metody, zostaw komentarz, aby się nim podzielić!

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły