3 najlepsze sztuczki, aby wydajnie zwolnić miejsce na iPhonie — obsługiwany iOS 13

STRONA GŁÓWNA > > 3 najlepsze sztuczki, aby wydajnie zwolnić miejsce na iPhonie — obsługiwany iOS 13

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2021 r.

Możesz również przeczytać ten przewodnik w Français.

Dzięki coraz większej liczbie funkcji iPhone'owi łatwiej niż kiedykolwiek zabraknie miejsca, zwłaszcza gdy nagrywanie wideo 4K jest możliwe na iPhone'ach 6s i 6s Plus. Użytkownicy iPhone'a muszą od czasu do czasu zwolnić miejsce na iPhonie.

Jak zwolnić miejsce na iPhone'a na iPhonie?

1 Sztuczki w „Ustawieniach”, aby zarządzać pamięcią iPhone'a

Istnieje wiele sprytnych sztuczek, aby zwolnić miejsce na iPhonie za pomocą przycisku ustawień. Przyjrzymy się 3 z nich:

  1. Jeśli prawdopodobnie chcesz wypożyczyć film w iTunes, który jest większy niż ilość wolnego miejsca na iPhonie, po prostu kliknij „Wypożycz”, a pojawi się komunikat z informacją, że nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby wypożyczyć film, po kliknięciu OK lub Ustawienia . Teraz dotknij "Ustawienia" i przejdziesz do menu ustawień, w którym ilość miejsca znacznie wzrosła.
  2. Kolejną sztuczką jest sprawdzenie, ile miejsca faktycznie pozostało na Twoim iPhonie. Teraz przejdź do swojej aplikacji „Ustawienia”, kliknij „Ogólne” i wybierz „Użycie”. Spowoduje to wyświetlenie listy aplikacji, które niepotrzebnie zajmują miejsce, i pomoże w podjęciu decyzji.
  3. Możesz oszukać ustawienia aparatu iPhone'a, aby zmniejszyć ilość miejsca podczas robienia zdjęć i nagrywania wideo. Przejdź do Ustawień i stuknij w Zdjęcia i aparat”, a następnie przełącz i zmień ustawienia dotyczące zdjęć i nagrywania wideo, aby zwolnić miejsce na iPhonie.

zwolnić miejsce na iPhonie


2 Darmowy sposób na wyczyszczenie bezużytecznych plików iPhone'a

Zgromadzone pamięci podręczne, dzienniki awarii i pliki tymczasowe nie tylko zajmują dużo miejsca na iPhonie, ale także spowalniają jego prędkość. Ogólnie rzecz biorąc, takie bezużyteczne pliki obejmują niepotrzebne pliki, pliki tymczasowe, pamięci podręczne aplikacji, uszkodzone pliki i niektóre wcześniej usunięte pliki. Aby usunąć te pliki, możesz wypróbować bezpłatną wersję próbną aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac. Program może obsługiwać wiele prac uwalniających przestrzeń na iPhonie, w tym usuwanie niepotrzebnych plików, plików tymczasowych itp.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Część 1: Wyczyść akumuluj niepotrzebne i tymczasowe pliki

Dzięki ponad 25 technologiom analizy, aFoneSoft Umate może przeprowadzić analizę oszczędzającą miejsce, klikając „Szybkie skanowanie” w interfejsie domowym. Po zeskanowaniu iPhone'a, ile miejsca można zaoszczędzić dzięki potężnym funkcjom aFoneSoft Umate będzie wyraźnie widoczny na interfejsie.

Klikając przycisk „Wyczyść” w prawym dolnym rogu, możesz zwolnić ogromne miejsce na iPhonie, usuwając niepotrzebne i tymczasowe pliki. Jest to darmowa funkcja Umate Pro, nic Cię to nie kosztuje!

zwolnij iPhone'a

Część 2: Usuń wszystkie wcześniej usunięte pliki

Możemy łatwo usunąć niechciane pliki z iPhone'a. Jednak te usunięte pliki nie opuszczą Twojego iPhone'a natychmiast, nadal istnieją na urządzeniu, zanim zostaną całkowicie nadpisane, mimo że nie mogliśmy ich zobaczyć. Usunięte dane nie tylko zajmą miejsce, ale także doprowadzą do wycieku prywatności, ponieważ można je odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Aby zwolnić miejsce na iPhonie i chronić prywatność, powinniśmy usunąć również usunięte pliki.

Możesz użyć bezpłatnej wersji próbnej Umate Pro, aby przeskanować iPhone'a i znaleźć usunięte pliki, program daje nawet możliwość podglądu tych plików, aby potwierdzić, czy zawierają one poufne dane.

jak zwolnić miejsce na iphone 6 16G

Inne potężne funkcje Umate Pro


3 Usuń zduplikowane zdjęcia i zoptymalizuj bibliotekę zdjęć

Czy wiesz, że gdy używasz trybu HDR do klikania zdjęć w telefonie iPhone, w telefonie są zapisywane dwie kopie każdego zdjęcia? To prawda. Po kliknięciu zdjęcia w trybie HDR zobaczysz normalną wersję zdjęcia i wersję HDR. Aby zwolnić miejsce na iPhonie, możesz usunąć normalną wersję, jeśli chcesz zachować wersję HDR, aby zaoszczędzić miejsce.

zwolnić miejsce na iPhonie

Inną rzeczą, którą możesz zrobić ze zdjęciami, jest optymalizacja biblioteki zdjęć. Będziesz mógł zmniejszyć rozmiar wszystkich swoich zdjęć, wyświetlając je w ikonach urządzeń, a nie w obrazach o wysokiej rozdzielczości. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Zarządzaj pamięcią w ustawieniach i poszukać rozmiaru biblioteki zdjęć.

Gorące artykuły