Obrazy HEIF Wideo HEVC w iOS 13 może zaoszczędzić 100 USD!

STRONA GŁÓWNA > > Obrazy HEIF Wideo HEVC w iOS 13 może zaoszczędzić 100 USD!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Ten artykuł został zaktualizowany 22 marca 2018 r.

Czy kiedykolwiek czułeś, że Twoje zdjęcia i filmy zajmują zbyt dużo miejsca na iPhonie? Czy chcesz, aby technologia zrekompensowała to wszystko, zmniejszając rozmiary plików, a jednocześnie zapewniając wysokiej jakości filmy i zdjęcia? Cóż, iOS 13 naprawdę dobrze rozwiązuje ten problem dzięki nowej obsłudze obrazów HEIF i filmów HEVC.

Jakie są nowe formaty kamer HEIF i HEVC w iOS 13?

Jest to świetne rozwiązanie dla użytkowników iPhone'a lub iPada, którym brakuje miejsca na dane: obrazy HEIF i filmy HEVC w iOS 13 pozwolą zaoszczędzić do 50% potrzebnych na pamięć masową. iOS 13 wprowadza nowy kodek HEVC (H.265) do zdjęć i filmów oraz format HEIF do zdjęć.

HEVC, zwany także High Efficiency Video Coding, został zastosowany przez Apple w rozmowach FaceTime. Jest również używany na niektórych urządzeniach innych niż mobilne przez Netflix i Amazon.

HEIF, wymawiane „Heef”, jest również nazywany formatem obrazu o wysokiej wydajności. To format zdjęć zakodowanych w formacie HEVC, które mają rozszerzenie pliku .heic.

HEIF

Co oznaczają nowe formaty aparatów dla użytkowników iPhone'a?

Ideą nowych formatów HEIF i HEVC jest to, że Twoje multimedia będą automatycznie kompresowane podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Nadal będą wysokiej jakości, ale zajmą mniej miejsca na Twoim urządzeniu, więc mniej prawdopodobne jest, że skończysz z pełną pamięcią tylko dlatego, że lubisz robić dużo migawek.

Zasadniczo ten postęp technologiczny sprawi, że przechowywanie multimediów będzie bardziej wydajne dla użytkowników. Teoretycznie zmniejszy to potrzebę przechowywania o połowę.

Ta aktualizacja ma jednak zarówno zalety, jak i wady, podobnie jak w przypadku każdej technologii kompresji plików:

Zalety:

Niedogodności:

Potężne wskazówki dotyczące oszczędzania miejsca na zdjęcia i wideo w iOS 13

Istnieją jednak inne sposoby oszczędzania miejsca na zdjęcia i wideo w systemie iOS 13 - a nawet w starszej wersji systemu iOS, jeśli jeszcze nie uaktualniono. Jednym z najlepszych sposobów jest użycie zaawansowanego narzędzia do zarządzania iOS, takiego jak aFoneSoft Umate Pro/aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac. Umate Pro pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca na zdjęcia/wideo dzięki wielu funkcjom:

Wypróbuj za darmo

Wiele mediów pozostawiło pozytywne recenzje dla aFoneSoft Umate Pro, jak MacWorld, cultofmac, zrobić użytek zItp

przeglądu

Jeśli zastanawiasz się, jak skompresować swoje zdjęcia w iOS 13 za pomocą Umate Pro, oto proste kroki:

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft Umate Pro. Podłącz iPhone'a do swojego za pomocą kabla USB.

Krok 2: Otwórz Umate Pro i kliknij „Szybkie skanowanie”. Przeskanuje Twój iPhone.

iPad powolny
Krok 3: Kliknij przycisk „Wyczyść” obok „Zdjęcia”, a następnie wybierz „Utwórz kopię zapasową i skompresuj”. Rozpocznie tworzenie kopii zapasowych zdjęć z iPhone'a, a następnie kompresuje je bez usuwania jakości.

iOS 11

Chociaż iOS 13 będzie miał nowe funkcje kompresji zdjęć, które ułatwią zapobieganie nadmiernemu zapełnieniu pamięci, możesz przenieść wydajność na wyższy poziom, używając aFoneSoft Umate Pro, aby jeszcze bardziej skompresować multimedia, tworzyć kopie zapasowe i usuwać zdjęcia, a nawet bezpiecznie usuwać pliki, aby nie można ich było odzyskać.

Gorące artykuły