Kompresuj zdjęcie iPhone'a: ​​zachowaj jakość zdjęć przy niewielkich rozmiarach

STRONA GŁÓWNA > > Kompresuj zdjęcie iPhone'a: ​​zachowaj jakość zdjęć przy niewielkich rozmiarach

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

iPhone ma najlepszej jakości aparaty, najnowszy iPhone – iPhone 7+ robi zdjęcia w rozdzielczości 12MPx i wideo w rozdzielczości 4K. Oznacza to, że każdy rozmiar zdjęcia na iPhonie 7 będzie wynosić od 3 MB do 5 MB w zależności od kolorów. Jednak wbudowana aplikacja aparatu nie oferuje żadnych możliwości zmniejszenia rozmiaru tych obrazów.

Jeśli posiadasz iPhone’a o pojemności 32 GB lub nawet 16 GB, Pamięć iPhone'a byłby twoim najcenniejszym aspektem i byś bardzo się starał zaoszczędzić nawet 1MB. Możesz nie chcieć również usuwać wszystkich zdjęć z iPhone'a. Dlatego musimy skompresować zdjęcia iPhone'a.

4 sposoby kompresji zdjęć iPhone'a

1. Kompresuj zdjęcia iPhone'a, robiąc zrzuty ekranu zdjęć

Dobra, ręce do góry, to wydaje się prymitywne, ale działa i to wszystko, co się liczy. Jedynym minusem jest to, że wykonanie zrzutu ekranu wszystkich zdjęć zajmuje trochę czasu. Świetną wskazówką jest zacząć wcześnie, zanim zrobisz dużo zdjęć.

  1. Przejdź do aplikacji Zdjęcia na swoim iPhonie.
  2. Przewiń do obrazu, który chcesz skompresować.
  3. Stuknij jednocześnie przycisk Początek i przycisk Uśpij/Obudź.
  4. Ekran zacznie migać, informując o zrobieniu zrzutu ekranu.

Możesz edytować zrzuty ekranu za pomocą aplikacji Zdjęcia i usuwać oryginalne zdjęcia z iPhone'a. Zrzut ekranu zajmie znacznie mniej miejsca niż oryginalne obrazy.

skompresuj zdjęcie iPhone'a

2. Kompresuj zdjęcia iPhone'a przez e-maile

Gdy masz zamiar wysłać zdjęcia e-mailem, system iOS wyświetla monit o wybranie rozmiaru obrazu lub zachowanie rzeczywistego rozmiaru. Możesz wybrać spośród opcji Mały, Średni, Duży i Rzeczywisty rozmiar. Możesz wybrać średni, aby zapewnić, że jakość obrazu nie zostanie zbytnio naruszona. Jest to dość łatwy sposób na kompresowanie zdjęć iPhone'a.

kompresuj zdjęcia iPhone'a

Skompresowane zdjęcia możesz wysłać na swój adres e-mail. Pobierz je do aplikacji Zdjęcia i usuń oryginalne zdjęcia z iPhone'a.

3. Kompresuj iPhone'a iMages za pomocą iCloud

Być może wbudowane rozwiązanie Apple jest prawdopodobnie najprostsze. Może przechowywać wszystkie twoje zdjęcia z iPhone'a do iCloud online i zachować zoptymalizowane obrazy na iPhonie. Po wybraniu zdjęcia do otwarcia zostanie ono pobrane z iCloud. Aplikacja samodzielnie zarządza tym, co jest przechowywane lokalnie, a tym, co znajduje się w chmurze, ale założenie? Czy to? Masz wystarczająco szybkie połączenie.

Aby to włączyć, przejdź do iPhone/iPad Ustawienia > Zdjęcia i aparat. Teraz włącz „Bibliotekę zdjęć iCloud” i wybierz „Optymalizuj pamięć iPhone'a”.

optimise_iPhone_storage

Ograniczenia:

  1. Jednak to rozwiązanie może być niewygodne, jeśli masz słabą łączność z Internetem lub ograniczone plany transmisji danych.
  2. Apple iCloud oferuje tylko 5 GB miejsca za darmo, jeśli chcesz uzyskać więcej miejsca, musisz za to zapłacić.
  3. Nie można usunąć zdjęć z iPhone'a, ponieważ usunięte zdjęcia zostaną ponownie zsynchronizowane z iCloud.

4. Kompresuj zdjęcia iPhone'a za pomocą iPhone'a Photo Compressor - najbardziej wydajne

Istnieje wiele kompresorów zdjęć iPhone'a innych firm, jednak nie wszystkie aplikacje mogą kompresować zdjęcia, aby zaoszczędzić 75% miejsca bez utraty niewidocznej jakości. aFoneSoft iPhone Cleaner or aFoneSoft iPhone Cleaner dla komputerów Mac robi dokładnie to i wiele więcej! Oprócz łatwego kompresowania zdjęć iPhone'a, oferuje kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami iPhone'a i odzyskiwania ogromnej przestrzeni iPhone'a.

Wypróbuj za darmo

kompresuj zdjęcia iPhone'a

Jak kompresować zdjęcia na iPhonie bez utraty jakości?

Krok 1. run aFoneSoft iPhone Cleaner na komputerze i podłącz do niego iPhone'a.

połącz urządzenia iOS z komputerem

Krok 2. Przejdź do opcji „Zdjęcia”, wybierz „Kopia zapasowa i kompresja”, aby skompresować zdjęcia iPhone'a, a wszystkie oryginalne zdjęcia zostaną najpierw zarchiwizowane i wyeksportowane na komputer.

kompresuj zdjęcia iphone'a

Krok 3. Następnie program rozpocznie kompresję zdjęć i odzyska 75% miejsca na zdjęcia z Twojego iPhone'a.

kompresuj zdjęcia na iPhonie

Zajmuje to bardzo mało czasu aFoneSoft iPhone Cleaner, aby skompresować zdjęcia przechowywane na iPhonie. Nie musisz przechodzić przez żadne skomplikowane procesy ani spędzać na tym dużo czasu. Możliwości kompresji zdjęć tej aplikacji są imponujące i będziesz w stanie zaoszczędzić znaczną ilość miejsca.

Co aFoneSoft iPhone Cleaner może zrobić dla Twojego zdjęcia?

W rzeczywistości, aFoneSoft iPhone Cleaner to nie tylko menedżer zdjęć dla iPhone'a, ale zapewnia tak wiele potężnych funkcji:

Uwagi

Jeśli jednak potrzebujesz zarządzać swoją pamięcią muzyczną / wideo na iPhonie, możesz rozważyć iPhone Media Manager, aby to zrobić, który może usuwać niechciane za darmo, swobodnie przesyłać pliki między iPhonem a komputerem / iTunes.

YouTube Video

Gorące artykuły