Masz za dużo zdjęć? Wskazówki dotyczące łatwego zarządzania zdjęciami na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > > Masz za dużo zdjęć? Wskazówki dotyczące łatwego zarządzania zdjęciami na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021 r.

Utrzymanie smartfona, który jest tak ciężki jak iPhone, bez bałaganu, może być poważnym wyzwaniem. Jeśli posiadałeś go w przeszłości, bez wątpienia możesz docenić główne problemy związane z używaniem iPhone'a do zarządzania zdjęciami.

Czy uważasz, że ten problem regularnie utrudnia Ci radość ze zdjęć? Czy spędzasz więcej czasu na przesuwaniu, niż na oglądaniu starych zdjęć?

Następnie przyjrzymy się najlepszym sposobom zarządzania zdjęciami na iPhonie bez konieczności robienia zbyt wiele.

Część 1 Jak zarządzać zdjęciami na iPhonie

1 Usuń zdjęcia

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zarządzać zdjęciami na swoim iPhonie, jest po prostu ich usunięcie.

  1. Uruchom aplikacje Zdjęcia na swoim iPhonie. Zdjęcia będą wyświetlane według Lat > Kolekcje > Chwile. Udaj się w chwile.
  2. Kliknij przycisk „Wybierz” w prawym górnym rogu i sprawdź niechciane zdjęcia, a następnie kliknij ikonę „Kosz” w prawym dolnym rogu, aby je usunąć.
  3. Usunięte zdjęcia zostaną dodane do folderu kosza o nazwie „Ostatnio usunięte”. Jeśli chcesz je całkowicie usunąć, przejdź do zakładki „Albumy” na dole i kliknij album „Ostatnio usunięte”. Kliknij przycisk „Wybierz” w prawym górnym rogu i wybierz „Usuń wszystko” w lewym dolnym rogu.

usuń zdjęcia

2 Kompresuj zdjęcia

Czasami jednak chcesz po prostu manipulować zdjęciem i zmieniać jego rozmiar poprzez kompresję. W porządku.

  1. Wejdź do zdjęć na swoim iPhonie. Wybierz kilka zdjęć i naciśnij przycisk „Akcja” w lewym dolnym rogu i zakładkę „Poczta”.
  2. Zmieni się w aplikację „Poczta”. Wypełnij „Do” i „Temat”. Przycisk zakładki „Wyślij” w prawym górnym rogu.
  3. Wybierz rozmiar kapelusza, który najbardziej Ci odpowiada. Skompresowane zdjęcia zostaną wysłane na Twój e-mail.

kompresuj zdjęcia

Uwagi

Maksymalnie 5 zdjęć można skompresować jednocześnie. Jeśli chcesz tylko zachować skompresowane zdjęcia na iPhonie, możesz pobrać te z wiadomości e-mail i usunąć oryginalne. Przypuszczam, że możesz pomyśleć, że nie jest to łatwe. Istnieje jednak inny sposób na łatwe kompresowanie zdjęć poniżej.

3 Przenieś zdjęcia do komputera

Trzecia opcja, którą możesz włączyć, aby łatwo zarządzać zdjęciami na iPhonie, pochodzi z tworzenia kopii zapasowych zdjęć na komputerze.

  1. Wystarczy podłączyć iPhone'a do komputera, a pojawi się okno „Autoodtwarzanie”.
  2. Wybierz opcję „Importuj zdjęcia i filmy”.
  3. Przeglądaj pliki, aby wybrać zdjęcia. Następnie zakładka „Importuj”, aby przesłać zdjęcia do komputera.

importuj zdjęcia

Część 2 Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami na iPhonie

Jednak wszystkie powyższe są trudne i czasami mogą prowadzić do błędów, nawet jeśli dokładnie przestrzegasz zasad. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, to istnieje najprostsze rozwiązanie – wystarczy załadować aFoneSoft Umate Pro, na komputerze, który jest dobrze znanym narzędziem do czyszczenia systemu iOS. To bardzo lubiany program. Funkcja Zdjęcia może wykonać powyższe czynności raz, usuwając, kompresując i przesyłając zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia. Tak więc, aby całkowicie zarządzać zdjęciami na iPhonie, lepiej rozważ to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”.

Osoby, które chcą zarządzać zdjęciami, zawsze chcą zwolnić więcej miejsca na nowe treści. Co to jest aFoneSoft Umate Pro może zrobić dla Ciebie z łatwością. Oferuje proste i łatwe funkcje, takie jak;

Oszczędzanie miejsca na iOS

Czyszczenie iOS: aFoneSoft Umate Pro

Wersja systemu Windows Wersja Mac

3 proste kroki, aby całkowicie zarządzać zdjęciami na iPhonie

1. Podłącz iPhone'a do komputera, gdzie aFoneSoft Umate Pro lokalizuje.

2. Naciśnij przycisk „Szybkie skanowanie”, aby wykonać pełną analizę przestrzeni na swoim iPhonie.

skanować

3. Kliknij przycisk „Wyczyść” obok „Zdjęcia” i wybierz „Kopia zapasowa i kompresja” lub „Kopia zapasowa i usuwanie”. Następnie możesz wybrać zdjęcia do zarządzania.

kleń

Czego możesz użyć aFoneSoft Umate Pro do zarządzania zdjęciami na iPhonie?

Część 3 Przydatne wskazówki dotyczące zarządzania zdjęciami na iPhonie

Aby łatwo zarządzać tym procesem, musisz wiedzieć, jak zarządzać niektórymi jego kluczowymi funkcjami.

Twórz nowe albumy ze zdjęciami. Wejdź do aplikacji Albumy w Zdjęcia> naciśnij znak „+” w lewym górnym rogu> wpisz nazwę nowego albumu i naciśnij „Zapisz”. Teraz możesz mieć określone foldery, tak jak robisz, dla wszystkich ustawień wstępnych oferowanych przez Apple.

Dodaj zdjęcia do nowych albumów. Przejdź do albumu „Wszystkie zdjęcia” > zakładka „Wybierz” w prawym górnym rogu dla uproszczenia > zaznacz niektóre zdjęcia, którymi chcesz zarządzać > kliknij „Dodaj do”, aby je uzupełnić.

Ulubione zdjęcie. Kiedy oglądasz zdjęcie, w dolnym środku znajduje się małe miłosne serce. Przejdź do zakładki, a zdjęcia zostaną dodane do albumu „Ulubione”.

ulubione zdjęcie

Gorące artykuły