5 praktycznych wskazówek, jak naprawić prawie pełny problem z pamięcią iPada (obsługiwany iOS 15)

STRONA GŁÓWNA > > 5 praktycznych wskazówek, jak naprawić prawie pełny problem z pamięcią iPada (obsługiwany iOS 15)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

Dzięki większemu ekranowi niż iPhone i mniejszej wadze niż Mac, iPad jest idealny do rozrywki dla wielu użytkowników iOS.
Jednak iPad zawsze łatwo gromadzi mnóstwo melodii i filmów, nie mówiąc już o różnych grach. Nic dziwnego, że wiele osób pyta „dlaczego moja pamięć iPada jest pełna” Powinniśmy wiedzieć więcej o problemach z pamięcią iPada i dowiedzieć się, jak naprawić prawie pełny błąd pamięci iPada.

5 wskazówek, jak naprawić pamięć iPada pełną, gdy nie jest

Przede wszystkim powinieneś zorientować się, co pochłania pamięć iPada, aby określić, co należy zarządzać, aby odzyskać miejsce na iPadzie. Iść do Ustawienia > Ogólne > Pamięć i użycie iCloud > Zarządzaj pamięcią aby sprawdzić pamięć iPada. Poniższe wskazówki dotyczą najczęstszych problemów z pamięcią masową iPada.

Porada 1 Usuń stare e-maile i wiadomości

Gdy pamięć iPada jest pełna, powinieneś przychodzić do wiadomości e-mail i wiadomości, z których większość może nie być konieczna do przechowywania. Jeśli masz wszystkie e-maile i wiadomości przechowywane na swoim iPhonie, mogą się one naprawdę sumować. W przypadku ważnych wiadomości e-mail i wiadomości, które muszą być przechowywane, musisz dobrze nimi zarządzać.

Tutaj bierzemy na przykład usuwanie wiadomości:

Krok 1: Otwórz aplikację „Wiadomości” na iPadzie.

Krok 2: Naciśnij przycisk „Edytuj” w lewym górnym rogu.

Krok 3: Wybierz niechciane wiadomości i naciśnij „Usuń” na dole.

Aby usunąć e-maile:

Możesz dotknąć ikony aplikacji Poczta i wyrzucić je. Możesz też wylogować się z konta e-mail, a wszystkie e-maile zostaną usunięte z iPada.

napraw problem z pełną pamięcią iPada

Porada 2 Odinstaluj rzadko używane aplikacje

Pamięć iPada jest pełna, ale nie ma zainstalowanych aplikacji? Niemożliwe! Sporo aplikacji jest pobieranych do późniejszego i jednorazowego użytku, a następnie zapominanych w rogu na iPadzie. Niektóre z tych aplikacji mogą zajmować setki MB w telefonie iPhone przy dużym rozmiarze pobranych plików i danych z pamięci podręcznej.

Możesz odinstalować aplikacje w: „Ustawienia > Ogólne > Pamięć i użycie iCloud > Zarządzaj pamięcią".

Następnie dotknij niechcianej aplikacji i naciśnij „Usuń aplikację”.

usuwać aplikacje

Porada 3 Usuń „inne” dane przechowywane na iPadzie

Jeśli sprawdzisz zużycie pamięci iPada za pośrednictwem iTunes, zwykle istnieje sekcja o nazwie „Inne”, która zajmuje ogromną przestrzeń dyskową. Głównie każdy plik, który nie pasuje do domyślnych kategorii, trafia do „Innych”. Obejmuje to uszkodzone pliki, zakładki i historię Safari, wiadomości tekstowe, wpisy kalendarza, pamięć podręczną Siri, zdjęcia kontaktów itp. Jeśli całkowicie usuniesz wszystkie inne dane, pamięć iPada musi zostać naprawiona.

iPad inne miejsce do przechowywania

Łatwo usunąć pamięć „Inne” iPada, DARMOWA wersja próbna wersja aFoneSoft Środek do czyszczenia iPada to idealne rozwiązanie, program zapewnia darmową funkcję usuwania śmieci. Po usunięciu wszystkich tych bezużytecznych plików pamięć „Inne” w iTunes również zniknie.

Wypróbuj za darmo

Kolejny sposób na usuń „Inne” z aplikacji, to do odinstaluj i zainstaluj ponownie wszystkie aplikacje, a wszystkie te pliki zostaną usunięte.

Porada 4 Wyłącz usługę automatycznego pobierania i odświeżania aplikacji w tle

Aplikacje z nowymi funkcjami są bardziej przyciągające wzrok i wygodniejsze, a nie każda aplikacja wymaga ciągłych automatycznych aktualizacji. Pobieranie aplikacji nie tylko zajmuje miejsce na iPadzie, ale także spowalnia iPada, gdy wiele aplikacji działa jednocześnie.

Wyłącz automatyczne pobieranie

Aby rozwiązać problem z prawie pełnym miejscem na iPada, możesz przejść do Ustawienia > iTunes i App Store > Automatyczne pobieranie. Wyłącz elementy takie jak Aplikacje, Aktualizacje, aby wyłączyć automatyczne pobieranie.

Wyłącz odświeżanie aplikacji w tle

Usługa odświeżania aplikacji w tle powinna zostać zamknięta z tego samego powodu. Możesz wyłączyć usługę odświeżania aplikacji w tle w Ustawienia > Ogólne > Odświeżanie aplikacji w tle.

Porada 5 Kompleksowe rozwiązanie do naprawy pełnej pamięci iPada, gdy nie jest

Jeśli chcesz skorzystać z bezpiecznego i szybkiego sposobu rozwiązania problemu z pełną pamięcią iPada, nie możesz przegapić aFoneSoft Środek do czyszczenia iPada . Dzięki unikalnej i zaawansowanej technice ten oszczędzający miejsce może uwolnić ogromną przestrzeń za pomocą jednego kliknięcia.

aFoneSoft Umate Pro do czyszczenia iPada

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Wyczyść ukryte niepotrzebne pliki, na przykład pamięci podręczne aplikacji/pliki cookie/dzienniki awarii itp., które ograniczają inne dane.
  • Czyste niewidoczne pliki tymczasowe, takich jak pliki pamięci użytkownika, uszkodzone pliki i pobrane pliki tymczasowe.
  • Kompresuj zdjęcia na iPadzie, aby zaoszczędzić 75% miejsca na zdjęcia na iPadzie.
  • Oferuj opcję podglądu i wybierania niechcianych zdjęć/filmów/aplikacji, a następnie możesz je masowo usuwać/eksportować, aby zwolnić miejsce.
  • Wymaż dane iOS: usuń prywatne pliki lub pliki usunięte w przepustce, aby upewnić się, że poufne dane zostaną całkowicie usunięte.
  • Usuń dane i fragmenty aplikacji innych firm, w tym WhatsApp, WeChat, Snapchat, LINE, Viber, Kik itp.
  • W pełni kompatybilny z iOS 15 i bardzo polecany przez macworld.co.uk, Makeuseof.com , Cultofmac.com itd.

Wypróbuj za darmo

Jak korzystać aFoneSoft iPad Cleaner, aby naprawić problem z pełną pamięcią iPada

Krok 1: zainstalować aFoneSoft na komputerze PC/Mac i podłącz iPada do komputera. Zwróć uwagę, że iTunes również musi być zainstalowany.

Krok 2: Kliknij „Szybkie skanowanie”, aby rozpocząć analizę pamięci iPada.

szybki skan

Krok 3: Wybierz pliki, które chcesz usunąć i kliknij „Wyczyść”.

Wyniki analizy oszczędzające miejsce

Oszczędność miejsca jest naprawdę pomocna w przypadku pełnych problemów z pamięcią iPada, dzięki temu potężnemu narzędziu, czysta pamięć iPada nie jest już dla Ciebie problemem!

Wersja próbna jest dostępna do analizy przestrzeni, czyszczenia niepotrzebnych plików, kompresji 5 najnowszych zdjęć i odinstalowania jednej aplikacji. Dlaczego nie pobrać i mieć bezpłatny okres próbny teraz?

Uwagi

Jeśli masz rzadko odtwarzaną muzykę lub filmy na iPadzie, zaleca się przeniesienie ich na komputer/zewnętrzny dysk twardy w celu utworzenia kopii zapasowej i usunięcia z iPada. Jeśli chcesz znów się nimi cieszyć, po prostu przenieś je z powrotem na iPada. Tutaj transfer muzyki z iPhone'a może zrobić to wszystko za Ciebie.

Gorące artykuły