Rozmiar wideo iPhone'a jest za duży? Najłatwiejszy sposób kompresji (obsługiwany iOS 15)

STRONA GŁÓWNA > > Rozmiar wideo iPhone'a jest za duży? Najłatwiejszy sposób kompresji (obsługiwany iOS 15)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 26 września 2021 r.

Za każdym razem, gdy chcesz nagrywać lub pobierać filmy, ”brak miejsca do przechowywania„wyskakuje? Aparat iPhone'a to ogromny skarbiec; iPhone ma 12-megapikselowy aparat, który może nagrywać filmy 4K, co może zajmować 350 MB miejsca w pamięci na minutę. Poza tym, jeśli zawsze lubisz filmy lub filmy na iPhonie, możesz stwierdzi, że rozmiar pliku wideo jest za duży.

Oznacza to, że iPhone o pojemności 32 GB nie będzie miał wolnego miejsca po 30 minutach podczas nagrywania wideo 4K. Nie dotyczy to wyłącznie najnowszego iPhone'a, inne stare wersje iPhone'a są wyposażone w rejestrator wideo 1080p, który zajmuje 130 MB miejsca na minutę. Może nadal masz wątpliwości, sprawdź rozmiary wideo iPhone'a 7.

Jak sprawdzić rozmiary wideo iPhone'a

Sprawdź rozmiary wideo iPhone'a w ustawieniach

Najczęstszym sposobem sprawdzenia rozmiaru wideo jest skorzystanie z Ustawień. Iść do "Ustawienia > Ogólne > Pamięć i użycie iCloud > Zarządzaj pamięcią” na Twoim iPhonie. Tam sprawdzisz, ile miejsca zajmuje aplikacja Wideo.

Jak wykonać kopię zapasową dużych filmów z iPhone'a i odzyskać pamięć?

aFoneSoft iTransor to bardzo skuteczne i solidne narzędzie do zarządzania multimediami dla Twojego iPhone'a. Umożliwia łatwe przesyłanie, usuwanie, eksportowanie i edycję plików multimedialnych, a także optymalizację przestrzeni dyskowej na iPhonie.

aFoneSoft iTransor iPhone Transfer (obsługuje również iOS 15)

5,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Zarządzaj wszystkimi filmami na iPhonie, w tym dużymi filmami i nagranymi filmami w Rolce z aparatu.
  • Wyodrębnij filmy i filmy z iPhone'a na komputer, zewnętrzny dysk twardy, odtwarzacz MP4, iTunes itp.
  • Twórz kopie zapasowe filmów iPhone'a i przywracaj kopie zapasowe w dowolnym momencie.
  • Przesyłaj wszystkie rodzaje plików multimedialnych: muzykę, wideo, zdjęcia, wiadomości, kontakty, WhatsApp i 10+ z iPhone'a lub kopii zapasowej.

Wypróbuj za darmo Wypróbuj za darmo

Kroki, aby wykonać kopię zapasową filmów iPhone'a na komputerze lub zewnętrznym dysku twardym

Krok 1: Uruchomić aFoneSoft iTransor i podłącz iPhone'a do komputera. Wybierać 'Eksport z urządzenia i kopii zapasowej' z lewego panelu, a następnie kliknij 'Eksportuj z urządzenia'.

Krok 2: Wybierać 'Filmy' & 'Aplikacja Filmy' lub inne rodzaje danych, które chcesz przenieść z iPhone'a na komputer. Kliknij 'Skanowanie' do skanowania.

Krok 3: Po zakończeniu skanowania możesz wyświetlić szczegółowy podgląd danych i wybrać tylko to, czego potrzebujesz. Następnie dotknij „eksport' i wybierz format i lokalizację danych, które chcesz wyeksportować na swój komputer, aby zakończyć cały proces.

wybierz typ danych do wyeksportowania

Możesz wypróbować również inne opcje, aby dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać plikami multimedialnymi na wszystkich platformach.

Jak zmniejszyć rozdzielczość aparatu iPhone'a w ustawieniach — bezpłatnie

Zmniejszając rozdzielczość aparatu iPhone'a, automatycznie zmniejszasz rozdzielczość wszystkich filmów, które nagrywa Twój iPhone. Następnie łatwo jest zmniejszyć rozmiar wideo iPhone'a z panelu Ustawienia.

Krok 1: Przejdź do swojego iPhone'a Ustawienia app.
Krok 2: W Ustawieniach wybierz Aparat fotograficzny.
Krok 3: Wybierz Nagrać wideo.
Krok 4: Wybierz preferowaną rozdzielczość kamery z dostępnych opcji.
Zmniejsz rozdzielczość aparatu iPhone'a

Część 4: Jak zmniejszyć rozmiar pliku wideo iPhone'a za pomocą QuickTime Player - płatny

Procedury kompresji większości plików wideo pociągają za sobą zmianę rozmiaru wideo i zmniejszenie jego klatki. Możesz nie być w stanie użyć bezpłatnej wersji QuickTime firmy Apple do kompresji filmów iPhone'a. Być może będziesz musiał kup wersję pro aby przejść z nami przez następujące kroki.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj wersję pro QuickTime.

Krok 2: Idź do Menu Plik i wybierz Otwórz plik, pojawi się okno przeglądarki plików, w którym możesz wybrać plik, który chcesz odtworzyć. Wpisz tytuł wideo, który chcesz skompresować i przeglądać.

Krok 3: Wróć do Menu Plik i kliknij eksport, to otworzy Zapisz plik eksportu jako menu. Zejdź na dół menu i wybierz eksport , a następnie Film do filmu QuickTime do ustawień wideo i audio.

Krok 4: Wybierz Oprawa aby zmienić typ kompresji audio i wideo.

Krok 5: Po zakończeniu ustawień kliknij dwukrotnie OK wyjść z ustawień do Zapisz wyeksportowane pliki.

duże wideo iphone

Zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i lokalizacji plików. Następnie naciśnij przycisk „Zapisz”, aby rozpocząć kompresowanie filmów iPhone'a.

Jak tworzyć kopie zapasowe filmów za pomocą iCloud i oszczędzać miejsce na iPhonie?

Jeśli używasz pamięci iCloud do tworzenia kopii zapasowych swoich filmów, możesz usunąć je z rolki aparatu i zwolnić miejsce na wideo na iPhonie 7. W ten sposób polegasz wyłącznie na iCloud, aby zapewnić ich bezpieczeństwo na zawsze. Jednak zawsze istnieje możliwość utrzymywania kopii zapasowej na laptopie lub komputerze. Po prostu zaznacz tyle, ile chcesz, aby zbiorczo usunąć filmy.

kopia zapasowa iCloud

Gorące artykuły