Co to są dokumenty i dane na iPhonie? 3 sposoby, aby go usunąć - obsługiwany iOS 15

STRONA GŁÓWNA > > Co to są dokumenty i dane na iPhonie? 3 sposoby, aby go usunąć - obsługiwany iOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 września 2021 r.

Często widzimy „Dokument i dane” w aplikacji na iPhone'a lub iPada, ale tak naprawdę nie wiemy, co to oznacza lub co jest zawarte w dokumentach i danych na iPhonie? W tym poście dowiesz się wszystkiego o tych i 3 sposobach czyszczenia dokumentów i danych na iPhonie.

Co to są „Dokumenty i dane” na iPhonie / iPadzie?

Dokument i dane na iPhonie obejmują historię przeglądarki, pliki cookie, dzienniki, pamięci podręczne zdjęć i filmów, pliki baz danych i inne dane przechowywane przez Twoje aplikacje. Nie możesz ich usunąć bezpośrednio, chyba że usuniesz aplikację w Ustawienia> Ogólne> Pamięć iPhone'a, tutaj znajdziesz tę aplikację Dokument i dane zajmuje znacznie więcej miejsca niż sama aplikacja. Im częściej korzystasz z aplikacji, tym więcej posiada dokumentów i danych.

„Dokument i dane” to wszystko, co jest przechowywane w aplikacji. Niektóre z nich są bezużyteczne, a niektóre mogą być dla Ciebie ważne.

Usuń dane dokumentów aplikacji iPhone

3 sposoby na wyczyszczenie „Dokumentów i danych” iPhone'a (obsługiwane iOS 15)

Nie będzie można usunąć „Dokumentów i danych” bezpośrednio z Ustawień. Ale czy nie ma wygodnej opcji usuwania dokumentów i danych na iPhonie? Tak jest. Sposób 1 poniżej może pomóc w łatwym usunięciu plików. A także zapewniliśmy Ci inne 2 sposoby, aby to zrobić.

1. Podgląd i selektywne usuwanie wszystkich rodzajów dokumentów i danych na iPhonie

Najskuteczniejszym sposobem usunięcia „Dokumentów i danych” z iPhone'a jest użycie profesjonalnego narzędzia do czyszczenia dokumentów i danych iPhone'a - aFoneSoft Umate Pro można uznać za doskonały przykład na potwierdzenie powyższego faktu. Dzięki temu urządzeniu do czyszczenia iPhone'a czyszczenie dokumentów i danych jest znacznie łatwiejsze:

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Usuń wszystkie ukryte, ale bezużyteczne dokumenty i dane dla wszystkich aplikacji jednocześnie, w tym pamięci podręcznej, uszkodzonych plików, dzienników awarii, tymczasowo pobranych plików itp.
  • Wyczyść dokumenty i dane Safari: Wyczyść wszystkie historie wyszukiwania i dane na swoim iPhonie/iPadzie.
  • Wyczyść WhatsApp/WeChat/Kik/Viber: historia czatów, wiadomości, zdjęcia, filmy i inne załączone pliki.
  • Usuń ślady pozostawione przez aplikacje innych firm: Snapchat, Facebook, WhatsApp, Chrome, Twitter itp.
  • Usuń niewidoczne wcześniej usunięte dane iOS, w tym wiadomości, historia połączeń, zdjęcia, filmy itp.
  • Ostatnio otrzymane opinie od słynnych mediów: MacWorld, macbed.com, getintopc.comItp

Wypróbuj za darmo

W rzeczywistości byłaby to najwygodniejsza dostępna metoda usuwania dokumentów i danych na iPhonie. Wystarczy zainstalować tę aplikację na komputerze stacjonarnym.

3 kroki do usunięcia bezużytecznych dokumentów i danych ”na iPhonie

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft iPhone Cleaner na komputerze. Połącz z nim iPhone'a kablem USB.

Krok 2: Hit Szybkie skanowanie z interfejsu domowego. Po zakończeniu skanowania pokaże, ile miejsca można wyczyścić na iPhonie.

wymazać

Krok 3: Naciśnij przycisk Wyczyść niepotrzebne pliki, sprawdź, czy pliki, które chcesz wyczyścić, są zaznaczone. Kliknij przycisk „Wyczyść”, aby wyczyścić.

wymazać

Ta metoda pomoże ci pozbyć się plików, których również nie można usunąć w normalny sposób. Dlatego każdy użytkownik iPhone'a, który boryka się z wolną przestrzenią dyskową, może go bez wątpienia pobrać.

YouTube Video

2. Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikacje

Można to uznać za najprostszą dostępną metodę usuwania dokumentów i danych z iPhone'a. W rzeczywistości jest to również najłatwiejsze.

Aby usunąć aplikację, musisz dotknąć ikony i nacisnąć znak „x”. Następnie możesz odwiedzić App Store, wyszukać tę aplikację i ponownie zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Ta metoda może pomóc w usunięciu wszystkich powiązanych z nią danych. Upewnij się jednak, że dane w Twojej aplikacji nie mają kopii zapasowej w iCloud. Lub może być później automatycznie zsynchronizowany z iPhonem. A jeśli chcesz zachować ważne dane aplikacji, takie jak wiadomości biznesowe, załączniki do aplikacji itp., ta metoda nie będzie odpowiednia.

odinstalować aplikacje

3. Ręcznie usuń niektóre dokumenty i dane, jeśli to możliwe

Możesz również pomyśleć o usunięciu danych, ponieważ niektóre aplikacje mają opcję usuwania dokumentu i zawartych w nim danych, na przykład safari, WeChat, Facebook, itp. Aby to zrobić, musisz otwierać aplikacje pojedynczo i znaleźć własną opcję wyczyszczenia pamięci podręcznej lub danych. Należy jednak pamiętać, że niektórych plików danych nie można usunąć za pomocą tej opcji.

Jakie rodzaje dokumentów i danych można usunąć?

Co się stanie, jeśli usunę dokumenty i dane z iCloud?

Możesz usunąć dokumenty i dane bezpośrednio z konta iCloud, jednak spowoduje to usunięcie tylko dokumentów i danych przechowywanych na iCloud, a zatem nie zwolni miejsca na iPhonie lub iPadzie.

Dokumenty i dane pozostaną jednym z głównych przyczyn problemów z przestrzenią dyskową w Twoim iPhonie. Szybkie sprawdzenie iPhone'a pokaże, że zużywa dużą część miejsca do przechowywania i wymaga uwagi, jeśli chcesz uzyskać maksymalne korzyści z iPhone'a.

Gorące artykuły