3 sposoby na obniżenie wersji/przejście z iOS Beta na oficjalny

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 3 sposoby na obniżenie wersji/przejście z iOS Beta na oficjalny

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2021 r.

Zainstalowanie wersji beta systemu iOS może przynieść wiele korzyści dla Twojego urządzenia. Ale jednocześnie wersje beta mogą sprawić, że urządzenie będzie niestabilne, wpływając na codzienne funkcje urządzenia. Jeśli zainstalowałeś wersję beta iOS 15 i chcesz ją zmienić, możesz to zrobić, wracając do najnowszej wersji publicznej.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym sposobom przejścia z wersji beta iOS na oficjalny.

Jeśli nie przejmujesz się problemami, jakie przynosi iOS 15 beta, możesz po prostu poczekać na oficjalną aktualizację na iOS. Wtedy możesz śledzić pierwszy sposób;

Jeśli wykonałeś kopię zapasową iPhone'a przez iTunes, możesz spróbować druga metoda aby pomóc Ci wrócić do poprzedniej wersji iOS;

Jeśli nie masz pojęcia, jak w ogóle przejść z wersji beta iOS na oficjalną, trzeci sposób jest dla Ciebie najlepszy, ponieważ nie musisz mieć żadnych kopii zapasowych iTunes ani znać skomplikowanych kroków. Wystarczy kilka kliknięć.

Poczekaj na aktualizację, aby przejść z iOS Beta na oficjalny

Drugą opcją byłoby po prostu zainstalowanie najnowszej publicznej wersji oprogramowania na swoim urządzeniu. Ale będzie to zależeć od czasu, ponieważ musisz poczekać, aż Apple wyda publiczną wersję oprogramowania.

W pewnym momencie, jeśli Apple wyda nową wersję, możesz zaktualizować wersję beta do wydania publicznego. Robienie tego jest bardzo łatwe. Po prostu wykonaj te proste kroki:

Krok 1: Na iPhonie przejdź do Ustawienia> Ogólne> Profil, a następnie dotknij profilu oprogramowania iOS Beta.

Krok 2: Stuknij w „Usuń profil”, a następnie wprowadź hasło, aby potwierdzić, że chcesz usunąć profil beta. Twój iPhone uruchomi się ponownie. Nadal korzystasz z publicznej wersji beta, ale ponieważ usunąłeś profil beta, nie będziesz mieć możliwości otrzymywania aktualizacji beta w przyszłości.

usuń profil beta ios

Krok 3: Teraz wróć do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, a jeśli dostępna jest aktualizacja oprogramowania dla urządzenia, możesz po prostu dotknąć „Pobierz i zainstaluj”, aby zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Aktualizacja do oficjalnej wersji iOS

Zmień iOS Beta na oficjalny przez iTunes (konieczna jest kopia zapasowa)

Jednym ze sposobów usunięcia wersji beta iOS z urządzenia jest przejście na oficjalną wersję. Oto jak możesz to zrobić:

Krok 1: Zacznij od utworzenia kopii zapasowej wszystkich danych na urządzeniu, zwłaszcza zdjęć i filmów, które mogą zostać utracone podczas procesu.

wykonaj kopię zapasową wszystkich danych na swoim iPhonie

Krok 2: Pobierz najnowszą publiczną wersję iOS na swój komputer. Możesz znaleźć plik do pobrania na https://ipsw.me/. Poszukaj najnowszej wersji, a następnie pobierz oprogramowanie układowe na pulpit.

Krok 3: Musisz wyłączyć „Znajdź mój iPhone”. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Apple ID> iCloud> Znajdź mój iPhone i wyłącz go.

wyłącz Znajdź mój iPhone

Krok 4: Uruchom iTunes na komputerze, a następnie podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB. Przejdź do zakładki Podsumowanie w iTunes, aby zobaczyć szczegóły urządzenia.

Krok 5: Teraz przytrzymaj klawisz Option lub klawisz Shift w systemie Windows i kliknij „Przywróć iPhone'a”. Bardzo ważne jest przytrzymanie klawisza Shift lub klawisza opcji.

kliknij Przywróć iPhone'a

Krok 6: W nowym oknie, które się pojawi, wybierz oprogramowanie, które pobraliśmy w kroku 2 powyżej.

Krok 7: iTunes przystąpi do przywracania iPhone'a i zainstaluje najnowszą wersję iOS na urządzeniu.

Po zakończeniu procesu konieczne będzie ponowne skonfigurowanie urządzenia. Jeśli masz zarchiwizowaną kopię zapasową, możesz przywrócić urządzenie przy użyciu kopii zapasowej. Możesz nie być w stanie przywrócić urządzenia przy użyciu kopii zapasowej wykonanej w wersji beta.

One Click to Go z wersji beta do normalnego iOS (nie są potrzebne kopie zapasowe)

Ta metoda jest najbardziej polecana, ponieważ jest naprawdę prosta i niezawodna.

Tutaj wszystko czego potrzebujesz to profesjonalne narzędzie - aFoneSoft Fixppo, która specjalizuje się w obniżenie iOS/iPadOS i naprawianie wszelkiego rodzaju problemów z iOS/iPadem, takich jak Aktualizacja iPhone'a trwa wiecznie, Czarny ekran iPhone'a po aktualizacji, Dźwięk iPada nie działa i tak dalej.

Jest również polecany przez wiele znanych stron internetowych, takich jak Zrobić użytek z, Macworld, 9to5mac.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

1. Po pobraniu Fixppo na swój komputer uruchom go i wybierz tryb standardowy, który nie wpłynie na Twoje dane.

interfejs aFoneSoft Fixppo

2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wybrać potrzebną wersję iOS.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

3. Po pobraniu oprogramowania, kliknij przycisk Start i poczekaj kilka minut. Wtedy przekonasz się, że pomyślnie przełączysz się z wersji beta iOS na oficjalny.

zmiana wersji z ios beta

Gorące artykuły