Jak dodać urządzenie do iCloud?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Jak dodać urządzenie do iCloud?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

iCloud to usługa przechowywania w chmurze zaprojektowana dla urządzeń Apple. Jest to usługa, która zapewnia synchronizację wszystkich urządzeń z systemem iOS. Ta usługa istnieje od lat, niestety bardzo niewielu użytkowników iPhone'a, iPoda touch i iPada rozumie ją i jak działa. Innymi słowy, bardzo niewielu użytkowników wie, jak dodać urządzenie do konta iCloud lub jak ogólnie z niego korzystać. Omówimy, jak dodać urządzenie do iCloud i niektóre powiązane tematy, które mogą pomóc w lepszym wykorzystaniu iCloud.

1. Jak dodać urządzenie do iCloud z iPhone'a / Maca?

Aby dodać urządzenie do iCloud, musisz mieć konto iCloud i skonfigurować je na swoim urządzeniu. Tworząc konto iCloud, otrzymasz identyfikator Apple ID i hasło. Aby otworzyć konto iCloud, możesz po prostu przejść do www.iCloud.com następnie utwórz konto. Następnie możesz skonfigurować iCloud na swoim urządzeniu.

Jak dodać urządzenie do iCloud na urządzeniu z systemem iOS?

skonfiguruj icloud na iPhonie

Jak dodać urządzenie do iCloud na Macu?

skonfiguruj icloud na Macu

Jeśli posiadasz więcej niż jedno urządzenie Apple, na przykład iPhone'a, iPoda touch, iPada, Maca lub zegarek Apple, nie potrzebujesz różnych identyfikatorów Apple ID dla każdego urządzenia. Na wszystkich tych urządzeniach można używać jednego identyfikatora Apple ID. Możesz użyć jednego konta, aby zsynchronizować wszystkie swoje dane i nadal uzyskiwać dostęp do tych samych danych na innym urządzeniu. Omówimy, jak sprawdzić, czy Twoje urządzenie zostało dodane do konta iCloud.

2. Jak sprawdzić, czy nowe urządzenie zostało dodane do iCloud?

Po skonfigurowaniu iCloud na swoim urządzeniu następną rzeczą, którą możesz zrobić, jest sprawdzenie, czy nowe urządzenie zostało dodane do iCloud. Pokażemy Ci, jak sprawdzić urządzenia podłączone do iCloud z urządzenia iOS lub iCloud.com.

Jak sprawdzić, czy nowe urządzenie zostało dodane do iCloud na iPhonie?

Widok konta icloud iphone

Jak sprawdzić, czy nowe urządzenie zostało dodane do iCloud na iCloud.com?

Jeśli urządzenia nie ma pod ręką, czy możesz to sprawdzić zdalnie? Tak, sprawdzasz, czy nowe urządzenie zostało dodane do iCloud na iCloud.com:

sprawdź listę urządzeń na icloud

3. Jak usunąć urządzenie z konta iCloud?

Gdy zgubisz iPhone'a lub go sprzedasz, druga osoba może łatwo uzyskać dostęp do Twoich plików w iCloud przy użyciu Twoich danych uwierzytelniających, jeśli nadal masz urządzenie na liście Apple ID. Usunięcie urządzenia Apple, którego już nie używasz, z konta iCloud jest niezbędne, aby nikt nie miał dostępu do Twoich poufnych i prywatnych danych. Oto jak usunąć urządzenie z konta iCloud z urządzenia:

usuń urządzenie z icloud

4. Dodatkowe wskazówki dotyczące Twojego konta iCloud

iCloud to często używana usługa, a my przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak lepiej z niej korzystać.

iCloud ułatwił użytkownikom iPhone'a zarządzanie plikami danych, bez względu na to, czy używasz iOS 15, czy jakiejkolwiek wcześniejszej wersji iOS. Czasami jednak korzystanie z tej usługi może być trudne. Wystarczy postępować zgodnie z metodami, aby dodać urządzenie do konta iCloud i korzystać z usługi iCloud do łatwego przechowywania i zarządzania zdjęciami, filmami i wiadomościami.

Gorące artykuły