Najbardziej kompletny przewodnik dotyczący zmiany Apple ID w App Store

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Najbardziej kompletny przewodnik dotyczący zmiany Apple ID w App Store

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Większość ludzi jest w stanie obsługiwać swoje urządzenie iOS za pomocą tylko jednego konta Apple ID. Jednak nadchodzi czas, w którym może być konieczna zmiana identyfikatora Apple ID zarejestrowanego na urządzeniu Apple. W tym poście poprowadzimy Cię, jak zmienić swój identyfikator Apple ID i rozwiązać niektóre z najczęstszych problemów związanych ze zmianą identyfikatora.

Jak zmienić Apple ID w App Store?

Zmianę Apple ID w App Store można łatwo zrobić bezpośrednio na urządzeniu. Najpierw wyloguj się z poprzedniego konta Apple ID. Można to zrobić w następujących krokach:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia iOS i przewiń w dół do „iTunes i App Store”.
 2. Stuknij w Apple ID.
 3. Na wyskakującym ekranie dotknij „Wyloguj się”.
 4. Po wylogowaniu przedstawi Ci dwie opcje. Możesz wybrać opcję „Zaloguj się na inne konto Apple” lub „Utwórz nowy identyfikator Apple ID”.
 5. Wypełnij login, jeśli masz inny identyfikator Apple ID, lub zarejestruj się zgodnie z monitem systemu, aby utworzyć nowy identyfikator w celu zalogowania.

Wyloguj się z iTunes i App Store

To jest to! Z łatwością zmieniłeś identyfikator Apple w App Store na iPhonie. Jednak po zmianie Apple ID w App Store możesz mieć inne pytania dotyczące konta Apple ID. W kolejnych częściach wymieniamy najczęściej zadawane pytania lub problemy dotyczące Apple ID, które można znaleźć w Społeczność Apple. Sprawdź je, aby poprawić wydajność Apple ID.

Często zadawane pytania dotyczące Apple ID w App Store

1. Jak zmienić Apple ID w iTunes Store?

Twój Apple ID w iTunes kontroluje pobieraną muzykę. Chociaż nie jest to powszechne, można zmienić swój Apple ID w sklepie iTunes. Oto kilka kroków, które musisz wykonać:

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”.
 2. Stuknij w [Twoje imię] > iTunes i App Store.
 3. Stuknij w swój Apple ID, który znajduje się na górze strony.
 4. Dotknij „Wyloguj się”, a następnie „Zaloguj się” po wylogowaniu.
 5. Wprowadź inny identyfikator Apple ID i jego hasło lub wybierz utworzenie nowego identyfikatora Apple ID.

sklep itunes

Pamiętaj, że każde pobieranie jest specyficzne dla każdego konta i może być konieczne przełączenie się z powrotem na aktualizowanie aplikacji.

2. App Store z prośbą o podanie innego identyfikatora Apple ID podczas aktualizacji aplikacji

Aplikacje Apple są kupowane i zapisywane na określonych identyfikatorach Apple ID. Gdy zmienisz swój Apple ID, aplikacje nie zostaną przeniesione do nowego ID. W rezultacie będziesz musiał przełączyć się na starsze konto za każdym razem, gdy chcesz zaktualizować konkretną aplikację, która monituje o wprowadzenie starszego identyfikatora Apple ID w celu jego aktualizacji. Jedynym innym obejściem tego problemu jest usunięcie aplikacji, a następnie ponowne jej kupienie przy użyciu nowego identyfikatora Apple ID. Jednak aplikacje systemu operacyjnego nie wymagają Apple ID i zawsze będą się aktualizować, niezależnie od konta.

3. Jak usunąć Apple ID z App Store?

Jeśli chcesz usunąć swój identyfikator Apple ID z App Store, po prostu otwórz aplikację „Ustawienia”, a następnie wykonaj następujące proste czynności:

 1. Przewiń w dół i otwórz „iTunes i App Store”.
 2. Stuknij w przełącznik „Apple ID”.
 3. W wyskakującym okienku zarządzania Apple ID kliknij wyloguj się.

Spowoduje to usunięcie Twojego identyfikatora.

4. Czy Apple ID nie działa w App Store?

Jeśli Twój Apple ID nie działa w App Store, może to być spowodowane konfliktem w różnych używanych Apple ID. Spróbuj wylogować się z jednego ze swoich Apple ID. Konta będące w konflikcie możesz wyświetlić, próbując zalogować się do aplikacji App Store.

5. Czy stracę dane podczas zmiany Apple ID?

Apple ID kontroluje wszystkie zakupy Twojego urządzenia. Istnieje możliwość, że podczas zmiany identyfikatora utracisz swoje dane. Aby uniknąć utraty danych, należy wykonać kopię zapasową danych iPhone'a w oddzielnej chmurze lub urządzeniu. Najlepszym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych danych dla urządzeń z systemem iOS jest aFoneSoft iTransor. To potężne narzędzie może działać na komputerach Mac i Windows oraz umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych za darmo. Może tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych lub tylko WhatsApp, WeChat, kontaktów lub wiadomości na Twoim urządzeniu. Oprócz funkcji tworzenia kopii zapasowych, iTransor może wyodrębniać lub przywracać dane z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Może nawet łączyć dane z dwóch Apple ID. Obsługuje wszystkie modele i wersje iOS, nawet iPhone Xs / Xr / Xs Max z systemem iOS 12.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

6. Jak zmienić Apple ID w iTunes Store?

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego Apple ID w App Store, może to być spowodowane względami bezpieczeństwa. Konto automatycznie blokuje się, gdy Ty lub ktoś inny zbyt wiele razy wprowadzisz nieprawidłowe hasło lub udzielisz błędnej odpowiedzi na pytanie zabezpieczające. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest wejście na stronę iforgot.apple.com. Tutaj zostaniesz poproszony o podanie hasła lub zresetowanie go w zależności od okoliczności. Jeśli aktywowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, musisz wprowadzić klucz odzyskiwania, który zostanie wysłany na podany przez Ciebie zaufany numer telefonu.

Bez względu na powód zmiany Apple ID w App Store, musisz pamiętać, że Twoje konto Apple łączy Twoje urządzenie z różnymi usługami Apple. Jest to zatem delikatny proces, który może spowodować pewne problemy, jeśli nie wykonasz go prawidłowo. Regularne tworzenie kopii zapasowej iPhone'a jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych, więc po prostu wykonaj bezpłatną kopię zapasową za pomocą aFoneSoft iTransor już teraz!

Gorące artykuły