Jak zmienić styl i rozmiar czcionki na iPhonie z / bez Jailbreaking (obsługiwany iOS 15/14/13/12)?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Jak zmienić styl i rozmiar czcionki na iPhonie z / bez Jailbreaking (obsługiwany iOS 15/14/13/12)?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Każdy chce dostosować swoje telefony na różne sposoby do swoich pragnień. Dostosowanie obejmuje motywy, układ menu, tapety i czcionki. Niestety, użytkownicy iPhone'a / iPada mieli trudności ze zmianą czcionek na swoich urządzeniach. Jailbreaking wydaje się być jedyną drogą do zmiany czcionek na iPhonie. W przypadku niektórych nowych aplikacji możesz dostosować czcionki na swoim urządzeniu, w tym czcionkę aplikacji, pocztę e-mail, iMessage, a nawet czcionki systemowe. Oto proste kroki, które niesamowicie zmienią czcionki na Twoim iPhonie.

Czcionki systemowe w różnych wersjach iOS

Przez lata Apple dokonało wielu zmian czcionek na swoich urządzeniach. iPhone, iPhone 3G i iPhone 3GS były dostarczane z interfejsem czcionek Helvetica. Modele iPhone 4 i nowsze używały bardziej fantazyjnej zmienionej czcionki znanej jako „Helvetica Neue”. Nawet do iOS 7 i 8, wszystkie modele iPhone'a używają Helvetica Ultra-Light lub Helvetica Light. Co ciekawe, podczas korzystania z systemu iOS 9 lub nowszego iPhone przyjął czcionkę, która jest nieco podobna do Helvetica, ale Apple nazywa ją „San Francisco”, a czcionka jest również udostępniana przez Apple Watch. W iOS 12 i iOS 13/14/15 firma Apple wprowadziła dodatkowe poprawki do czcionek systemowych, a w systemie iOS 11 jest powszechnie znana jako „SF Pro” w Wytycznych dla programistów. Modele iPodów wydane przed iPhonem używały czcionek Chicago, Espy Sans lub Myriad, ale wraz z wydaniem iPhone'a przyjęły użycie Helvetica.

Dostosuj styl czcionki w aplikacjach na iOS

Nie ma możliwości zmiany czcionek na iPhonie bez jailbreakingu. Jednak niektóre aplikacje umożliwiają korzystanie z różnych fascynujących i unikalnych czcionek na iPhonie/iPadzie. Dowolna czcionka to jedna fantastyczna aplikacja, która oferuje nieograniczony dostęp do różnych czcionek. Chociaż ta aplikacja nie obsługuje zmiany czcionki systemowej w telefonie, możesz dodać czcionki do iPhone'a / iPada, których można używać w innych aplikacjach, takich jak Word, Excel, Pages, Keynotes i inne aplikacje innych firm. AnyFont kosztuje zaledwie 1.99 USD w sklepie iTunes Store. Możesz bezpośrednio otworzyć App Store i wyszukać „AnyFont” do pobrania; możesz dodać czcionki, stosując następujący proces:

Krok 1. Aplikacja AnyFont to bardzo łatwa w użyciu aplikacja, która obsługuje większość popularnych typów czcionek, takich jak TTF, OTF czy TCC. Po prostu wpisz „OTC” w wyszukiwarce, a pojawi się kilka witryn z bezpłatnymi plikami do pobrania.

Krok 2. Dodaj czcionkę, korzystając z funkcji „Otwórz w…” na urządzeniach z systemem iOS. Możesz po prostu wysłać do siebie pliki .otc jako załącznik, a gdy tylko go dotkniesz, możesz wybrać "Otwórz w ...", a następnie możesz wybrać AnyFont jako miejsce docelowe dla pliku.

Krok 3. Po pobraniu czcionki do AnyFont znajdzie się ona na liście czcionek. Wystarczy dotknąć opcji Zainstaluj czcionkę, a udasz się na krótką wycieczkę polegającą na zainstalowaniu specjalnego certyfikatu i powrocie do AnyFont. Zaakceptuj i potwierdź wszystkie ekrany, dopóki nie wrócisz do aplikacji.

zainstaluj czcionki na anyfont

Krok 4. Zamknij aplikację, w której chcesz użyć nowej czcionki, a następnie uruchom ją ponownie. Wtedy możesz korzystać z fascynujących aplikacji na swoim urządzeniu.

Zmień styl czcionki systemowej na iPhonie/iPadzie

Korzystanie z aplikacji AnyFont nie zmienia czcionki systemowej telefonu iPhone. Z poważaniem, aby zmienić czcionkę systemową, musisz jailbreak swojego iPhone'a i BytaFont to najbardziej dostępna aplikacja, która umożliwia całkowitą zmianę czcionki systemowej. Należy pamiętać, że jailbreakowanie telefonu może unieważnić gwarancję i sprawi, że będziesz odporny na aktualizacje OTA pochodzące od Apple i może spowodować utratę danych. Dlatego upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych iPhone'a, zanim przejdziesz do jailbreak.

zmiana czcionki ios

Jeśli udało Ci się złamać jail na urządzeniu z systemem iOS, poniższe kroki pomogą Ci zainstalować nową czcionkę:

Krok 1. Zainstaluj BytaFont: Otwórz Cydię i wyszukaj BytaFont, a następnie zainstaluj. Jeśli zostaniesz poproszony o odpoczynek urządzenia, po prostu to zrób. Gdy BytaFont 3 zostanie pomyślnie zainstalowany na twoim urządzeniu, zobaczysz go na trampolinie.

Krok 2. Zainstaluj czcionki: otwórz aplikację i przejdź do przycisku „Przeglądaj czcionki” w dolnym menu. Wybierz wybraną czcionkę i pobierz. Gdy tylko klikniesz „Pobierz”, zostaniesz przekierowany do pakietu Cydia czcionki. Po prostu dotknij „Zainstaluj”, aby go pobrać.

Krok 3. Po pobraniu czcionki. Zamknij Cydię i ponownie otwórz BytaFont 3, aby aktywować pobraną czcionkę. Będzie pod "Podstawowe", dotknij w dolnym menu. Wybierz czcionkę, a po wyświetleniu monitu o oddychanie nowa czcionka zostanie wyświetlona.

Łatwy sposób na dostosowanie rozmiaru czcionki w systemie iOS 15/14/13/12 lub wcześniej

Trzeba przyznać, że Apple nie pozwala na zmianę stylu czcionki na iPhonie/iPadzie; możesz zmienić rozmiar czcionki swojego smartfona. Możesz po prostu wykonać następujące czynności:

Krok 1. W systemie iOS 11 lub nowszym wybierz kolejno Ustawienia > Wyświetlacz i jasność > Rozmiar tekstu i dostosuj suwak, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki. W systemie iOS 10 lub starszym wybierz kolejno Ustawienia > Ogólne > Rozmiar tekstu.

zmiana czcionki ios

Krok 2. Jeśli chcesz, aby czcionka była jeszcze większa, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność> Większy tekst.

zmiana czcionki ios

Niewątpliwie możesz sprawić, że wyświetlacz Twojego iPhone'a / iPada będzie wyjątkowo piękną i niesamowitą czcionką. Po prostu jailbreak, postępuj zgodnie z instrukcjami i jesteś na wesołej przejażdżce, aby upiększyć swoje urządzenie.

Możesz również chcieć wiedzieć: jak naprawić zablokowany iPhone po Jailbreakingu

Jailbreakowanie iPhone'a jest trudne, ale można to zrobić. Ma wiele zalet, z których jedną jest możliwość posiadania większej liczby aplikacji na telefonie i dostosowywania iPhone'a. Jailbreaking pozwala również na przywiązanie tylko za jednorazową płatność. Cieszymy się, że możemy zapewnić najprostszy i najtańszy sposób bezpiecznego jailbreakowania Twojego iPhone'a. A jeśli napotkałeś problem podczas jailbreakingu, próbować aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS aby przywrócić normalny iPhone / iPad / iPod z wyłączonym jailbreakingiem.

Oferuje trzy różne tryby naprawy zablokowanego iPhone'a lub iPada spowodowanego nieudanym jailbreakiem w celu zaspokojenia różnych potrzeb. Zwykle tryb standardowy pomoże rozwiązać większość problemów z iPhone'em, a jeśli to nie zadziała, wypróbuj tryb zaawansowany. Po prostu ostrzeż, że tryb zaawansowany usunie dane Twojego iPhone'a. Ale jeśli masz zarchiwizowałem twój iPhone wcześniej w iTunes lub iCloud, to nie będzie problemem.

napraw iPhone'a zablokowanego po jialbreakingu

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły