4 szybkie i proste sposoby zmiany adresu domowego na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 4 szybkie i proste sposoby zmiany adresu domowego na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 15 września 2021 r.

Posiadanie adresu domowego na iPhonie może być przydatne do wielu różnych rzeczy, takich jak nawigacja za pomocą aplikacji Apple Maps lub Google Maps lub automatyczne wypełnianie formularzy w przeglądarce.

Czy niedawno przeprowadziłeś się i chcesz zmienić adres domowy na swoim iPhonie? Nie dodałeś jeszcze adresu domowego na swoim iPhonie i chcesz go teraz dodać? Zmiana jest dość prosta, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz to zrobić!

Jak zmienić adres domowy w autouzupełnianiu iPhone'a?

Jest to skrót do zmiany adresu domowego za pomocą autouzupełniania iPhone'a - na przykład podczas wypełniania formularza w przeglądarce zazwyczaj automatycznie wykrywa i wypełnia pola, w tym adres domowy. Oto kroki:

Krok 1. Otwórz aplikację Kontakty> Stuknij swój własny profil u góry> Stuknij przycisk Edytuj w prawym górnym rogu.

dotknij przycisku Edytuj w aplikacji Kontakty

Krok 2. Przewiń w dół i dotknij przycisku Edytuj obok adresu domowego, aby go zmienić. Jeśli nie dodałeś jeszcze adresu, zamiast tego dotknij Dodaj adres.

edytuj adres domowy w aplikacji Kontakty

Krok 3. Wpisz nowy adres i zapisz go.

Krok 4. Otwórz menu Ustawienia i dotknij Safari. Następnie dotknij opcji Autouzupełnianie w sekcji Ogólne.

Krok 5. Upewnij się, że opcja autouzupełniania informacji o kontaktach jest włączona.

Krok 6. Stuknij Moje informacje, aby wyświetlić swoje dane. Następnie przejdź do pola Adres i ręcznie wprowadź nowy adres, aby go zmienić.

zmień adres domowy w autouzupełnianiu iPhone'a

Zmień lokalizację domową na iPhonie, edytując swój adres Apple ID

Możesz także zmienić lokalizację domu na iPhonie, zmieniając adres Apple ID. Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że wykorzystałeś całe saldo i subskrypcje Apple ID, w przeciwnym razie utracisz do nich dostęp.

Aby edytować lokalizację Apple ID, wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Otwórz menu Ustawienia na swoim iPhonie.

Krok 2. Stuknij iTunes i App Store> Stuknij Wyświetl Apple ID> Stuknij Kraj / region w obszarze Konta i wybierz nową lokalizację.

edytuj adres Apple ID

Krok 3. Zapoznaj się ze zmianą i zaakceptuj Regulamin. Twoja lokalizacja powinna teraz zostać zaktualizowana na Twoim iPhonie.

Jak zmienić adres domowy w aplikacjach map na iPhonie

Jeśli zmiana adresu nie zacznie obowiązywać od razu przy użyciu dwóch pierwszych metod, możesz ponownie uruchomić aplikacje map, aby sprawdzić. Możesz również zmienić adres domowy bezpośrednio na swoim iPhonie w aplikacji Mapy. Niezależnie od tego, czy chodzi o Mapy Apple, czy Mapy Google, poniższe wskazówki pomogą Ci rozwiązać Twój problem.

1. Zmień adres domowy w Mapach Google na iPhonie

Jeśli używasz Map Google jako domyślnej aplikacji do map na swoim iPhonie, w tej sekcji dowiesz się, jak zmienić adres domowy w tej aplikacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Uruchom aplikację Mapy Google na swoim iPhonie> Stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu, aby uzyskać więcej opcji> Stuknij Twoje miejsca.

dotknij Twoje miejsca w Mapach Google

Krok 2. Spowoduje to wyświetlenie listy zapisanych adresów. Dotknij trzech kropek po prawej stronie adresu domowego > dotknij „Edytuj dom”.

dotknij Edytuj dom w Mapach Google

Krok 3. Stuknij w pasek wyszukiwania i wprowadź swój adres domowy, aby Mapy Google mogły go automatycznie załadować. Możesz także dotknąć opcji Wybierz na mapie, jeśli chcesz znaleźć swój adres w Mapach Google zamiast go wpisywać.

Krok 4. Zapisz wprowadzone zmiany, a Twój adres domowy zostanie zaktualizowany w Mapach Google.

2. Zmień adres domowy w Apple Maps na iPhonie

Jeśli używasz natywnej aplikacji Apple Maps jako domyślnej aplikacji mapowej na iPhonie, ta sekcja pokaże Ci, jak zmienić adres domowy w tej aplikacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Otwórz aplikację Apple Maps> Stuknij logo informacyjne „i” w prawym górnym rogu ekranu.

dotknij logo informacyjnego i

Krok 2. W wyświetlonym oknie Ustawienia mapy dotknij Zgłoś problem > dotknij Strona główna. 

Jeśli nigdy wcześniej nie ustawiałeś adresu domowego, Mapy Apple przeniosą Cię teraz na stronę, na której możesz wpisać i wyszukać swój adres domowy. Jeśli masz już ustawiony adres domowy, przesuń istniejący adres domowy w lewo i dotknij Usuń.

Krok 3. Stuknij Dodaj miejsce lub adres> Wpisz swój adres domowy> stuknij go, gdy zobaczysz go w wynikach wyszukiwania.

Krok 4. Stuknij Dodaj, aby zapisać nowy adres domowy w Mapach Apple.

Istnieje również inna prostsza metoda zmiany adresu domowego w Mapach Apple na iPhonie. Aby skorzystać z tej metody, wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Uruchom Apple Maps na swoim iPhonie> wpisz Home w polu Wyszukaj miejsce lub adres.

Krok 2. Wybierz Strona główna w wynikach wyszukiwania.

Krok 3. W oknie nawigacji dotknij Edytuj lokalizację.

edytuj lokalizację w oknie nawigacji

Krok 4. Wpisz swój nowy adres domowy, a następnie stuknij Dalej i Gotowe. Spowoduje to zaktualizowanie Twojego domyślnego adresu domowego.

Wnioski

Po wykonaniu tych czynności powinieneś pomyślnie zmienić swój adres domowy. Jeśli masz jakieś pytania lub porady, zostaw komentarz. Nie wahaj się udostępnić posta znajomemu, jeśli uznasz, że jest dla Ciebie przydatny.

Gorące artykuły