10 najlepszych sposobów ładowania iPhone'a bez ładowarki (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 10 najlepszych sposobów ładowania iPhone'a bez ładowarki (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Jeśli w telefonie wyczerpie się bateria i nie masz ładowarki, nadal masz kilka możliwości jej naładowania. Możliwe, że brakuje bloku zasilania, ale masz kabel, możesz łatwo naładować iPhone'a, podłączając go do alternatywnej ładowarki lub komputera. Jeśli z drugiej strony kabel ładujący jest w jakiś sposób uszkodzony, istnieją sposoby, aby go naprawić za pomocą artykułów gospodarstwa domowego. Możesz nawet zbudować tymczasową ładowarkę z owoców cytrusowych, jeśli czujesz się tak pod ręką. Wszystkie te alternatywy są świetne, gdy w sytuacjach awaryjnych nie masz zwykłej ładowarki. Więc nie przegap tego przydatnego postu.

Metoda 1: Użyj laptopa lub komputera osobistego

Działa to tylko wtedy, gdy masz kabel USB. Jeśli masz kabel USB, ale nie masz bloku zasilania, możesz podłączyć telefon do laptopa lub komputera osobistego. Jeśli nie masz dostępu do komputera, możesz go wypożyczyć lub udać się do biblioteki, uczelnianego laboratorium komputerowego, sklepu Apple Store lub sklepu z elektroniką.

podłącz-iphone-do-komputer-do-ładowania

Metoda 2: Użyj przenośnej baterii

Dostępność przenośnych baterii sprawia, że ​​możesz ładować swojego iPhone'a nawet bez ładowarki. Jest tak wiele różnych rodzajów na każdą kieszeń. Upewnij się, że wybierasz pakiet baterii ostrożnie, ponieważ są one w innym napięciu. Gdy już masz baterię przenośną, oto jak z niej korzystać.

Krok 1: Podłącz kabel USB do przenośnego akumulatora, a drugi koniec do iPhone'a.

Krok 2: Włącz akumulator i sprawdź, czy Twój iPhone ładuje się normalnie.

Możesz nawet znaleźć zestawy baterii, które można na stałe przymocować z tyłu iPhone'a, aby zapewnić stałe zasilanie urządzenia. Te pakiety muszą być ładowane, gdy wyczerpie się ich moc.

użyj-przenośnej-baterii-do-ładowania-iphone

Metoda 3: Użyj ładowarki samochodowej

Jeśli masz ładowarkę samochodową, możesz jej użyć do naładowania urządzenia w sytuacjach awaryjnych. Może być wolniejszy niż ten, do którego przywykłeś ze zwykłą ładowarką, ale jest nieoceniony w sytuacjach, gdy musisz naładować urządzenie, ale nie masz ładowarki.

Aby z niego skorzystać, wystarczy podłączyć jeden koniec kabla USB do urządzenia, a drugi do ładowarki samochodowej.

użyj ładowarki samochodowej do naładowania iPhone'a

Metoda 4: Zależy od urządzeń z portami USB

Podobnie jak w przypadku laptopa lub komputera osobistego do ładowania iPhone'a, możesz użyć dowolnego urządzenia z portem USB, aby naładować iPhone'a, jeśli nie masz ładowarki. W ten sposób posiadanie kabla USB może uratować życie.

Wystarczy podłączyć jeden koniec do iPhone'a, a drugi do urządzenia z portem USB i iPhone zacznie się ładować. Niektóre typowe urządzenia z kablami USB to zestawy stereo, zegary nocne i telewizory.

ładowanie-iphone-z-urządzeniami-przez-port-usb

Metoda 5: Użyj turbiny wiatrowej

Mała turbina wiatrowa to także świetny sposób na ładowanie iPhone'a. Są one dostępne w lokalnych sklepach z artykułami elektronicznymi i zewnętrznymi. Oto, jak go kupisz, aby naładować urządzenie.

Krok 1: Przeczytaj instrukcje producenta dotyczące podłączania turbiny wiatrowej do iPhone'a.

Krok 2: Po połączeniu zabierz go ze sobą na spacer lub na rower. Jeśli na zewnątrz wieje wiatr, urządzenie naładuje się w ciągu około 5-6 godzin.

ładuj-iphone-z-turbiną-wiatrową

Metoda 6: Użyj ładowarki zasilanej energią słoneczną

Kolejną świetną alternatywą jest ładowarka zasilana energią słoneczną. Pomaga również ładować się na słońcu i przechowywać energię do późniejszego wykorzystania. Wystarczy podłączyć iPhone'a do ładowarki zasilanej energią słoneczną i telefon powinien zacząć się ładować.

ładuj-iphone-przez-ładowarkę-zasilana energią słoneczną

Metoda 7: Użyj ręcznej maszyny korbowej

Maszyna z korbą ręczną daje możliwość ładowania telefonu przy użyciu wyłącznie mięśni. Może to być nawet świetny sposób na ćwiczenia i to działa. Po zakupie maszyny z korbą ręczną wykonaj następujące czynności, aby użyć jej do naładowania urządzenia.

Krok 1: przeczytaj instrukcje producenta i uruchom maszynę, aż uzyskasz wystarczającą moc.

Krok 2: Podłącz iPhone'a, a następnie kontynuuj obracanie urządzenia, aż iPhone się naładuje. Ładowanie może zająć około 2-3 godzin.

ładowanie-iphone-a-ręczną-korbą-maszyna

Metoda 8: Użyj ładowarki ogniskowej

Istnieje kilka ładowarek, które można podłączyć do garnków i patelni kempingowych. Działają, pochłaniając ciepło z ogniska, które następnie zamieniają w energię. Możesz go użyć, ustawiając garnek na ognisku, podłączając kabel do iPhone'a i po prostu czekając, aż iPhone się naładuje podczas gotowania.

ładowanie-iphone-z-ładowarką-ogniska

Metoda 9: Użyj 4 baterii AA

Możesz także użyć baterii AA do ładowania iPhone'a lub dowolnego innego urządzenia. Są powszechnie dostępne i mogą być używane tylko w dowolnym miejscu. Musisz połączyć 4 takie baterie AA i razem mogą być używane do ładowania urządzenia. Aby je podłączyć, potrzebujesz uchwytu na baterie. Moc z 4 podłączonych akumulatorów jest taka sama, jak z przewodu ładującego.

ładuj-iphone'a z bateriami 4x-aa

Metoda 10: DIY bateria owocowa

W ekstremalnych okolicznościach możesz zrobić własną baterię z owoców. Proces jest trochę skomplikowany i nadal będziesz potrzebować kabla do ładowarki, ale nie bloku zasilania ani wyposażenia elektrycznego. Zanim zaczniemy, należy pamiętać, że ten typ baterii może uszkodzić Twoje urządzenie. Dlatego używaj go tylko wtedy, gdy akceptujesz ryzyko. Oto, czego potrzebujesz, aby zrobić własną baterię z owoców.

Mam wszystko? Oto jak zrobić własną baterię z owoców.

Krok 1: Włóż cynkowy gwóźdź do owocu, upewniając się, że część gwoździa jest odsłonięta do podłączenia drutu.

Krok 2: Następnie włóż miedzianą śrubę do owocu. Musisz umieścić go w pobliżu cynkowego gwoździa, ale upewnij się, że się nie dotykają. Jeśli używasz owoców cytrusowych, upewnij się, że przedmioty są umieszczone w tym samym segmencie owocu. Powtórz ten proces ze wszystkimi owocami, upewniając się, że cynkowy gwóźdź i miedziana śruba nie dotykają się.

Krok 3: Połącz owoce drutem miedzianym. Powinieneś połączyć drut z kawałka miedzi jednego owocu z kawałkiem cynku drugiego i tak dalej, aż wszystkie owoce się połączą.

Krok 4: Teraz rozetnij kabel ładujący USB, aby odsłonić przewody wewnątrz kabla. Podłącz przewody do końca miedzianego drutu łączącego owoce.

Krok 5: Teraz podłącz kabel USB do iPhone'a. Każdy owoc wytworzy około pół wolta, co powinno wytworzyć około 5 woltów do naładowania urządzenia.

DIY-owoce-bateria-do-ładowania-iphone

Wskazówka: co zrobić, jeśli nieoczekiwanie utracono dane z iPhone'a

Czasami możesz stracić część danych na swoim urządzeniu z powodu nieoczekiwanych rzeczy. Jeśli nie masz pewności, czy utraciłeś część danych na swoim urządzeniu, możesz użyć aFoneSoft D-Backbezpłatna wersja próbna do sprawdzenia (obsługiwany iOS 15/14/13/12).

Dlaczego utracone dane można odzyskać?

Jesteś w stanie odzyskać tymczasowo utracone dane z bardzo prostego powodu. iPhone zapisuje dane w bazie danych o nazwie SQLite. Po usunięciu danych lokalizacja bazy danych zmienia się z „Przydzielone” na „Nieprzydzielone”. Ale to nie usuwa danych. Kiedy dodajesz nowe dane do urządzenia, najpierw zajmuje ono wpisy „Nieprzydzielone”, tym samym nadpisując tam dane. Oprogramowanie innych firm może uzyskać dostęp do bazy danych iOS SQLite i odzyskać usunięte dane, o ile nie zostały one nadpisane.

Kroki, jak odzyskać nieoczekiwanie utracone dane z iPhone'a

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft D-Back i zainstaluj go na swoim komputerze. Uruchom program iz głównego okna wybierz „Odzyskaj z urządzenia iOS”, a następnie kliknij „Start”.

Odzyskaj z karty urządzenia iOS

Krok 2: Zostaniesz poproszony o podłączenie iPhone'a do komputera. Po podłączeniu iPhone'a i wykryciu go przez program kliknij „Dalej”, aby znaleźć brakujące dane.

podłącz swoje urządzenie

Krok 3: Wybierz typy danych, które chcesz odzyskać. Wszystko zależy od rodzaju utraconych danych. Kliknij „Skanuj”, aby kontynuować.

wybierz typy danych

Krok 4: Po zakończeniu skanowania powinna pojawić się lista wszystkich danych na urządzeniu. Aby zobaczyć tylko usunięte dane, wybierz "Pokaż tylko usunięte pliki". Wybierz potrzebne dane, a następnie kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na komputerze.

Podgląd pliku z karty iOS

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Uwaga: Można również użyć aFoneSoft D-Back, aby odzyskać dane z iTunes lub iCloud kopię zapasową, jeśli nie chcesz odzyskiwać bezpośrednio z urządzenia lub nie chcesz przywracać kopii zapasowej bez podglądu.

Teraz masz kilka różnych sposobów na dalsze korzystanie z urządzenia, nawet jeśli nie masz ładowarki. Jeśli utracisz część danych na swoim urządzeniu, aFoneSoft D-Back pomoże.

Gorące artykuły