8 szybkich rozwiązań problemu z brakiem połączenia z telegramem

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 8 szybkich rozwiązań problemu z brakiem połączenia z telegramem

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 września 2021 r.

Pytanie

Telegram na iPhonie 6s (najnowszy iOS) działał dobrze, a potem nagle się zatrzymał. Wszystko inne jest w porządku z samym kontem Telegram, które może zalogować się przez Internet i inne urządzenie z Androidem. Wygląda na to, że problem dotyczy tylko tego iPhone'a.

Po próbie ponownej instalacji, ponownego uruchomienia i resetowania sieci. Nic nie pomaga. Jesteśmy nawet w stanie odczytać powiadomienia Telegrama, ale po prostu utknął na „łączeniu” podczas otwierania. Każdy może pomóc?

Telegram utknął podczas łączenia

Istnieje wiele powodów, dla których może nie łączyć się z Internetem, a czasami może być trudno wskazać dokładny powód, dla którego może tak być. Jednak ten artykuł pomoże ci dokładnie określić, na czym polega problem i co możesz zrobić, aby go naprawić.

Dlaczego mój telegram się nie łączy?

Głównym powodem, dla którego nie może się połączyć, może być sama sieć. Niezależnie od tego, czy masz problemy z szybkością sieci, czy też po prostu przestała działać, możesz skorzystać z przewodnika, aby: sprawdź internet.

Twój Telegram może również mieć problemy z połączeniem jeśli odpowiednie uprawnienia są wyłączone. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza, że ​​w dzisiejszych czasach na Twoich urządzeniach przechowywanych jest wiele poufnych i ważnych informacji.

Innym powodem, dla którego wywołanie Telegrama nie udało się nawiązać połączenia, jest przechowywanie zbyt dużej ilości danych w pamięci podręcznej. Są to informacje, które są przechowywane na Twoim urządzeniu po odwiedzeniu określonej witryny lub aplikacji.

Służy do przyspieszenia czasu ładowania witryny, jednak jeśli jest jej zbyt dużo, może spowolnić działanie lub nawet przestać się łączyć.

Wyczyść pamięć podręczną telegramów

Korzystanie z ingerencji zapory sieciowej i oprogramowania antywirusowego może również przyczynić się do tego, że Twój Telegram nie łączy się z Internetem.

Ponieważ ich zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w ich mocy, aby uniknąć zaatakowania urządzenia przez wirusa lub cokolwiek innego, co może zaszkodzić urządzeniu. Dlatego zrobią wszystko, aby temu zapobiec, bez względu na to, jak wpłynie to na bieg rzeczy.

                                         Oprogramowanie zabezpieczające                 

Problem z ustawieniem lub systemem na twoim urządzeniu może również powodować problem z połączeniem Telegrama. Postępuj zgodnie z artykułem, aby zmienić niektóre ustawienia może rozwiązać problem.

Jeśli Twój adres IP został zablokowany przez Telegram, może również wystąpić problem z połączeniem Telegrama. Skontaktuj się z Telegramem przez Twitter to szybki sposób na rozwiązanie problemu.

Jeśli jednak masz pewność, że żadna z tych rzeczy nie powoduje problemów z łącznością, może to oznaczać, że Telegram nie działa. Możesz się tego dowiedzieć, wskakując do Internetu i wyszukując „Telegram – Downdetector”.

Jeśli tak jest, to niewiele możesz zrobić. Ponieważ będą robić wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić, że aplikacja będzie działać ponownie w mgnieniu oka.

Detektor telegramu

Jak naprawić problem z połączeniem telegramu z telegramem?

Po ustaleniu problemu możesz zacząć rozwiązywać problem, aby Telegram działał normalnie. Wyczyść pamięć podręczną i dane w Telegramie lub przeglądarce, wyłącz Zakłócenia zapory lub program antywirusowy, czasami może rozwiązać problem. I jest całkiem sporo innych metod.

Sposób 1. Sprawdź Internet

Jeśli korzystasz z dowolnej sieci VPN, DNS lub Telegram Proxy, może to być powód, dla którego Telegram się nie łączy. Powinieneś zmienić lokalizację w aplikacji VPN lub proxy i spróbować połączyć się ponownie.

Jeśli po tym nadal nie łączy się, wyłącz je i użyj mobilnego Internetu lub Wi-Fi, a jeśli to zadziała, może to oznaczać problem z Twoim planem lub brak dostępnej przepustowości.

Wyłącz proxy

Sposób 2. Sprawdź i włącz odpowiednie uprawnienia

Być może przyznałeś już odpowiednie uprawnienia podczas pierwszej instalacji aplikacji, jednak zmiany i aktualizacje telefonu, a aplikacja może zmienić te uprawnienia. Dlatego musisz sprawdzić, czy wszystkie są poprawne i zmienić te, które nie są.

Aby to zrobić, po prostu przejdź do ustawień w aplikacji, a pojawi się sekcja przeznaczona specjalnie dla uprawnień aplikacji. Kliknij to i wprowadź niezbędne zmiany w uprawnieniach, aby aplikacja mogła działać normalnie.

Sprawdź odpowiednie uprawnienia Telegrama

Sposób 3. Wyłącz oszczędzanie danych lub tryb niskiego zużycia danych

Włączenie Oszczędzania danych lub Trybu niskiego zużycia danych zmniejszy użycie danych lub całkowicie zablokuje je w aplikacjach, ale może spowodować, że telegram nie będzie się łączyć w systemie iOS na urządzeniach z Androidem. Dlatego, aby tego uniknąć, możesz wyłączyć oszczędzanie danych lub tryb niskiego zużycia danych.

Jeśli chcesz korzystać z trybu oszczędzania danych na swoim urządzeniu, dodanie Telegrama do białej listy może rozwiązać problem. Oto kroki: Znajdź Telegram i naciśnij i przytrzymaj > kliknij Informacje o aplikacji > wybierz Użycie danych > Włącz nieograniczone użycie danych.

Wyłącz tryb niskiego poziomu danych

Sposób 4. Wyłącz tryb oszczędzania baterii lub tryb niskiego zużycia energii

Tryb oszczędzania baterii lub tryb niskiego zużycia energii zapewnia, że ​​nie ma pewnych rzeczy, które nie zużywają całej baterii. Dlatego może to uniemożliwić Telegramowi łączenie się z Internetem.

Wyłącz tryb, a Twoja aplikacja powinna wrócić do normalnego działania. Może to jednak oznaczać, że bateria rozładuje się znacznie szybciej.

Wyłącz tryb niskiego zużycia energii

Rozwiązanie 5. Wyłącz blokowanie reklam

Są one ważne, aby chronić Cię przed rzeczami w Internecie, ale mogą również powodować pewne problemy, a blokowanie reklam może być powodem, dla którego Twój Telegram nie może się połączyć. Jeśli tak, połącz się po wyłączeniu blokowania reklam, a następnie przyjrzyj się swoim ustawieniom, aby upewnić się, że ten problem nie wystąpi w przyszłości.

Poprawka 6. Zaktualizuj / ponownie zainstaluj Telegram

Czasami aplikacje w ogóle nie działają bez aktualizacji. Dlatego musisz dokładnie sprawdzić, czy Twoja aplikacja jest aktualna. Jeśli tak nie jest, musisz go uaktualnić. Robiąc to, musisz również usunąć dane z pamięci podręcznej. Gdy to zrobisz, powinno się połączyć i działać jak zwykle. Możesz także odinstalować aplikację, a następnie zainstalować ją ponownie.

Zainstaluj ponownie Telegram

Rozwiązanie 7. Zrestartuj swoje urządzenia

Czasami zdarzają się usterki systemu, jeśli urządzenie nadal działa. Możesz odłączyć urządzenie lub wyłączyć je za pomocą przycisku zasilania i pozostawić je na chwilę. Pomoże to tylko zrestartować wszystko i zapewnić płynne działanie.

Poprawka 8. Skontaktuj się z telegramem przez Twitter

Jeśli Twój adres IP został zablokowany przez Telegram lub nadal nie masz pewności, na czym polega problem i jak go rozwiązać, możesz skontaktuj się z Telegramem na Twitterze. Wsparcie pomoże Ci dowiedzieć się dokładnie, na czym polega problem i pomoże rozwiązać problem.

Kontaktowanie się z nimi na Twitterze jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem, ponieważ mają konto obsługi klienta, które pomaga ludziom z różnymi problemami. Odpowiadają również dość szybko, więc powinieneś być w stanie szybko i łatwo rozwiązać problem!

Skontaktuj się z Telegramem przez Twitter

Wnioski

Istnieje wiele różnych powodów, dla których Twoja aplikacja Telegram może nie łączyć się z Internetem, ale jak ustaliliśmy w tym artykule, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać te problemy.

Mamy nadzieję, że będziesz w stanie wskazać rzeczywisty problem z aplikacją i rozwiązać go, dzięki czemu Twoja aplikacja będzie teraz łączyć się z Internetem i wróci do normy.

Gorące artykuły