7 najczęstszych niedziałających problemów i rozwiązań telegramu

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 7 najczęstszych niedziałających problemów i rozwiązań telegramu

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 września 2021 r.

Telegram to bezpłatna, wieloplatformowa usługa wiadomości błyskawicznych w chmurze, która zapewnia szyfrowane połączenia wideo typu end-to-end, VoIP, udostępnianie plików i wiele innych funkcji.

Telegram nie działa

Istnieje wiele powodów, dla których Telegram może nie działać dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, aby rozwiązać problem.

Często zadawane pytania dotyczące dlaczego mój telegram nie działa?

Q1. Dlaczego Telegram nie działa?

Sieć Telegrama może nie działać, ponieważ serwer Telegrama nie działa. Innym powodem jest to, że Telegram jest zbanowany w twoim kraju. Jeśli telegram web nie działa w przeglądarce Chrome, takiej jak Chrome, przyczyną może być również zbyt duża pamięć podręczna i rozszerzenie.

Q2. Dlaczego Telegram nie działa w sieci Wi-Fi?

Jeśli Twoje połączenie Wi-Fi nie jest wystarczająco stabilne lub Twój adres IP został zablokowany przez aplikację Telegram, Telegram może nie działać w sieci Wi-Fi.

Q3. Dlaczego Telegram nie działa w Pakistanie i niektórych innych krajach?

Telegram nie działa w Pakistanie, ponieważ jest zabroniony. Aby korzystać z Telegrama w Pakistanie lub innych krajach, w których aplikacja Telegram jest zablokowana, musisz użyć VPN, aby uzyskać dostęp do aplikacji Telegram.

Uniwersalne metody 3 naprawy telegramu nie działają

Jeśli Telegram nie działa dla Ciebie, wypróbuj te uniwersalne metody, aby sprawdzić, czy to rozwiąże Twój problem.

Metoda 1. Przenieś sieć komórkową lub Wi-Fi

Być może Telegram nie działa z powodu problemów z połączeniem internetowym. Spróbuj przełączyć się na Wi-Fi, jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych, lub przełącz się na inną sieć Wi-Fi niż ta, z której obecnie korzystasz.

Metoda 2. Uruchom ponownie urządzenie

Innym rozwiązaniem, które możesz spróbować naprawić, gdy Telegram nie działa, jest ponowne uruchomienie urządzenia, co często rozwiązuje wiele rodzajów problemów.

Metoda 3. Skontaktuj się z telegramem przez Twitter

Na koniec możesz również spróbować skontaktować się z pomocą techniczną Telegrama na Twitterze, aby uzyskać bardziej specjalistyczną pomoc w przypadku, gdy Telegram nie działa dla Ciebie.

Obsługa telegramów

 

Jeśli powyższe ogólne wskazówki nie naprawiły, że Telegram nie działa dla Ciebie, wypróbuj te metody, aby uzyskać bardziej szczegółowe rozwiązania konkretnych 7 problemów. Jeśli Twoja aplikacja Telegram utknęła na „Łączeniu” lub spotkała się z innym telegram nie łączy problemów, przeczytaj inny artykuł, aby znaleźć więcej rozwiązań.

Problem 1: Powiadomienia telegramu nie działają

Jeśli masz problemy z niedziałającymi powiadomieniami Telegram, wypróbuj poniższe metody, aby rozwiązać problem.

Powiadomienia telegramu nie działają

1. Włącz ustawienia powiadomień telegramu

Jeśli nie otrzymujesz powiadomień Telegrama, być może nie włączyłeś ustawień powiadomień Telegrama. Aby to naprawić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Telegram i przejdź do Ustawień.
 2. Stuknij Powiadomienia i dźwięki.
 3. Upewnij się, że wszystkie ustawienia powiadomień są włączone, w tym usługa utrzymywania aktywności i połączenie w tle.

włącz ustawienia powiadomień telegramu

2. Sprawdź ustawienia powiadomień urządzenia dla aplikacji Telegram

Możesz również nie otrzymywać powiadomień Telegram, ponieważ ustawienia urządzenia zakłócają działanie aplikacji Telegram. Aby to naprawić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz menu Ustawienia.
 2. Wybierz Aplikacje i wybierz Telegram.
 3. Dotknij Powiadomienia i włącz wszystkie ustawienia powiadomień.
 4. Wyłącz opcję Zezwalaj/pokaż powiadomienia, odczekaj minutę, a następnie włącz ją ponownie.

sprawdź Ustawienia powiadomień urządzenia dla aplikacji Telegram

3. Dostosuj powiadomienia w aplikacji Telegram

Dostosowywanie powiadomień dla określonych grup i czatów pomoże użytkownikom Telegrama wyciszyć niepotrzebne powiadomienia. Oto kroki:

 1. Otwórz aplikację Telegram.
 2. Przejdź do czatu lub grupy, dla której chcesz dostosować ustawienia powiadomień.
 3. Stuknij nazwę grupy lub czatu u góry aplikacji.
 4. 4. Stuknij w Powiadomienia.

dostosuj powiadomienia telegramu

4. Wyłącz tryb Nie przeszkadzać

Jeśli dźwięk powiadomienia o telegramie nie działa na Twoim urządzeniu, możesz mieć włączony tryb Nie przeszkadzać, który uniemożliwia aplikacjom wysyłanie powiadomień.

Aby to naprawić, otwórz Centrum sterowania, jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, lub zmniejsz pasek stanu, jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, i upewnij się, że tryb Nie przeszkadzać jest wyłączony.

wyłącz tryb Nie przeszkadzać

5. Zmniejsz wersję iOS 15, jeśli powiadomienia Telegram iOS nie działają

Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, powiadomienia Telegrama mogą nie działać ze względu na wersję systemu iOS. Aby to naprawić, możesz użyć profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania systemu iOS, takiego jak aFoneSoft Fixppo, aby naprawić powiadomienia Telegrama, które nie działają na iOS 15.

Fixppo cieszy się zaufaniem wielu serwisów technicznych

Wersja systemu Windows Wersja Mac

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS Fixppo

Problem 2: Telegram wiadomość głosowa lub połączenia nie działają

Jeśli wiadomości głosowe Telegrama są zniekształcone, wyłączenie rozpoznawania dźwięku może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz menu Ustawienia.
 2. Stuknij w Dostępność, a następnie wyłącz Rozpoznawanie dźwięku.

Uwagi

Jeśli Telegram nie ma ikony wiadomości głosowej, kliknij (nie przytrzymuj) przycisku i zmień go na mikrofon i odwrotnie.

Problem 3: Aplikacja Telegram nie mogła odtworzyć tego filmu

Jeśli Twój problem dotyczy filmów, które nie działają w Telegramie, wypróbuj te metody, aby rozwiązać problem.

1. Konwertuj filmy

Filmy w Telegramie mogą nie działać, ponieważ Telegram obsługuje tylko niektóre formaty plików. Aby upewnić się, że plik wideo jest obsługiwany, przekonwertuj go na jeden z następujących formatów:

2. Zagraj z zewnętrznym odtwarzaczem

Jeśli konwersja wideo nie rozwiązała problemu Telegrama, który nie odtwarza wideo, możesz także spróbować pobrać wideo z Telegrama na swoje urządzenie, a następnie odtworzyć wideo z innej aplikacji do odtwarzania wideo.

Problem 4: Problem z logowaniem do telegramu

Jeśli masz problemy z logowaniem Telegrama, takie jak weryfikacja telefoniczna Telegrama nie działa lub kody weryfikacyjne Telegrama nie działają, wypróbuj następujące metody, aby rozwiązać problem.

1. Zaloguj się do Telegrama na innym urządzeniu

Jeśli nie otrzymałeś kodu logowania, aby zalogować się do Telegrama, może to rozwiązać problem, jeśli zalogujesz się do Telegrama z innego urządzenia.

2. Skontaktuj się z operatorem usług

Jeśli nadal nie otrzymałeś kodu logowania do Telegrama, spróbuj skontaktować się z operatorem usługi, ponieważ problem może wynikać z problemu z usługą, a oni mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

3. Odbierz kod przez połączenie

Jeśli powyższe opcje nie pomogły rozwiązać problemu związanego z nieotrzymywaniem kodu logowania Telegrama, Telegram ma również opcję otrzymania kodu przez połączenie. Jest to alternatywny sposób na uzyskanie kodu Telegrama i zweryfikowanie konta.

Naciśnij przycisk „Nie otrzymałeś kodu” w aplikacji Telegram, a otrzymasz opcję otrzymania kodu przez połączenie. Stuknij tę opcję, a za kilka chwil powinieneś otrzymać telefon, podając kod.

nie otrzymuj kodu Telegram

4. Poczekaj kilka godzin lub tygodni

Jeśli otrzymujesz błąd „Zbyt wiele prób”, oznacza to, że ostatnio wielokrotnie próbowałeś zalogować się do Telegrama za pomocą nieprawidłowego kodu. W takim przypadku należy odczekać 24 godziny przed ponownym zalogowaniem.

Alternatywnie, jeśli widzisz komunikat „Przekroczono limit” lub „Wewnętrzny błąd serwera”, oznacza to, że ostatnio usunąłeś swoje konto Telegrama zbyt wiele razy. Będziesz musiał poczekać kilka tygodni, zanim będziesz mógł ponownie zarejestrować się w Telegramie i założyć kolejne konto.

Problem z logowaniem do telegramu

5. Utwórz nowe konto z innym numerem telefonu

Innym powodem, dla którego możesz nie być w stanie się zalogować, jest to, że Telegram mógł zablokować Twój numer telefonu. W takim przypadku utwórz nowe konto Telegrama przy użyciu innego numeru telefonu, aby rozwiązać problem.

Problem 5: Obrazy telegramu nie ładują się

Jeśli napotkałeś problemy z ładowaniem telegramu, na przykład obrazy nie są ładowane w aplikacji Telegram, wypróbuj następujące metody, aby rozwiązać problem.

1. Wyczyść pamięć podręczną i dane aplikacji Telegram

Obrazy Telegrama mogą się nie ładować z powodu gromadzenia się pamięci podręcznej Telegrama na Twoim urządzeniu. Aby wyczyścić pamięć podręczną, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz sekcję Ustawienia telegramu.
 2. Wybierz Pamięć, a następnie dotknij Wyczyść pamięć podręczną i Wyczyść dane.

wyczyść pamięć podręczną i dane aplikacji Telegram

2. Zwolnij wewnętrzną przestrzeń dyskową urządzenia

Możesz również zauważyć, że obrazy Telegrama nie ładują się, jeśli na Twoim urządzeniu kończy się wewnętrzna pamięć masowa. Aby rozwiązać ten problem, odinstaluj i usuń aplikacje, które zajmują dużo miejsca.

3. Włącz wykorzystanie danych w tle dla aplikacji Telegram

Jeśli masz wyłączone dane w tle dla aplikacji Telegram, może to spowodować, że obrazy nie będą się ładować. Aby to naprawić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz menu Ustawienia.
 2. Wybierz Ogólne i dotknij Odświeżanie aplikacji w tle.
 3. Wybierz Telegram i włącz Odświeżanie aplikacji w tle.

Problem 6: Telegram się nie otwiera

Jeśli aplikacja Telegram nie otwiera się, wypróbuj te metody, aby rozwiązać problem.

1. Zaktualizuj / ponownie zainstaluj aplikację Telegram

Upewnij się, że Twoja aplikacja Telegram jest w pełni zaktualizowana. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz App Store (Apple) lub Play Store (Android).
 2. Przejdź do strony aplikacji Telegram.
 3. Jeśli aktualizacje są dostępne, dotknij przycisku Aktualizuj.

Jeśli te czynności nie rozwiązały problemu, spróbuj całkowicie odinstalować aplikację, a następnie ponownie zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Zaktualizuj aplikację Telegram

   

2. Wyłącz tryb oszczędzania baterii lub optymalizację baterii

Jeśli masz włączony tryb oszczędzania baterii na swoim urządzeniu, może to spowodować, że aplikacja Telegram się nie otworzy. Aby wyłączyć tę opcję, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz menu Ustawienia.
 2. Wybierz Bateria.
 3. Upewnij się, że Oszczędzanie energii lub Tryb niskiego zużycia energii są wyłączone.
 4. Stuknij w Oszczędzanie energii, a następnie stuknij w Telegram.
 5. Wyłącz wszystkie opcje optymalizacji baterii.

Wyłącz tryb niskiego zużycia energii

   

3. Wyłącz tryb niskiego poziomu danych

Jeśli masz włączony tryb niskiego poziomu danych, może to ograniczyć zużycie danych komórkowych, co może zakłócać działanie aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak otwieranie Telegrama.

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące czynności: Jeśli korzystasz z systemu iOS, przejdź z Ustawień do Dane mobilne do Opcje danych mobilnych i wyłącz Tryb niskiego poziomu danych. Jeśli korzystasz z Androida, przejdź z Ustawień do Sieć i Internet do Oszczędzania danych i wyłącz Oszczędzanie danych.

Wyłącz tryb niskiego poziomu danych

Problem 7: Bot Telegram przestał działać

Możesz otrzymywać błędy z botem Telegrama z powodu wysyłania zbyt wielu wiadomości naraz, ponieważ interfejs API nie pozwoli na więcej niż 30 wiadomości na sekundę. Aby to naprawić, rozłóż wiadomości w dłuższych odstępach czasu.

Wnioski

Mamy nadzieję, że jedna z powyższych wskazówek pomogła Ci rozwiązać problem z niedziałającym Telegramem.

Jeśli nic nie działało, spróbuj skontaktować się z pomocą techniczną Telegrama w celu uzyskania pomocy lub wypróbuj Telegram na innym koncie lub na innym urządzeniu, miejmy nadzieję, że rozwiąże problem. Jeśli napotkałeś jakiekolwiek problemy z systemem iOS, wypróbuj zaawansowane narzędzie aFoneSoft Fixppo.

Gorące artykuły