Viber nie działa na moim iPhonie? Sprawdź Napraw tutaj

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Viber nie działa na moim iPhonie? Sprawdź Napraw tutaj

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Pytanie: Po zaktualizowaniu Vibera na moim iPhonie mam wiele problemów. Dlaczego Viber nie działa dla mnie?

To już zostało powiedziane i powtórzy się jeszcze raz – nie ma czegoś takiego jak idealna aplikacja na smartfona. Zawsze będzie jakiś problem i dzięki nam zawsze będziesz wiedział jak go naprawić. Niestety popularna aplikacja społecznościowa Viber miała ostatnio wiele problemów i dlaczego dopiero teraz zaczęły się dziać, nigdy się nie dowiemy.

Z drugiej strony będziemy badać niektóre z najpopularniejszych rozwiązań tych problemów, a także sposoby ich rozwiązywania i przywracania danych, które zostały przypadkowo utracone – więc przejdźmy od razu.

1. Viber nie dzwoni na iPhonie

Począwszy od najczęstszego problemu, wielu użytkowników iPhone'a nie słyszało dzwonka iPhone'a za każdym razem, gdy otrzymują powiadomienie Viber. Zwykle jest to wynikiem błędu użytkownika, ale aby to wyeliminować, pokażemy Ci, jak to naprawić.

Krok 1: Odblokuj iPhone'a i otwórz aplikację „Ustawienia”.

Krok 2: Przesuń w dół i dotknij „Viber > Powiadomienia”.

Krok 3: Upewnij się, że „Styl alertu” jest ustawiony na „Alerty” lub „Baner”.

viber-dźwięk-powiadomienie

Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest cichy suwak z boku iPhone’a – czasami przypadkowo wyciszamy iPhone’a i zapominamy go później wyłączyć.

2. Aparat iPhone'a nie może podłączyć aparatu do Viber

Następnie mamy problemy z aparatem. Tego typu problemy są wspólne dla wszystkich programów, które mają funkcje połączeń wideo i na szczęście jest to tylko kwestia udzielenia pozwolenia.

Krok 1: Uruchom aplikację „Ustawienia” i przejdź do „Ustawienia > Prywatność > Aparat”.

Krok 2: Znajdź Viber na liście aplikacji i upewnij się, że aplikacja ma włączone uprawnienia.

ustawienia-aparatu-viber

Gdy Viber uzyska pozwolenie na korzystanie z aparatu iPhone'a, będziesz mógł prowadzić wideorozmowy ze swoimi kontaktami bez żadnych problemów z Viberem.

3. Viber jest zawsze online

Podobnie jak w przypadku Skype, Viber umożliwia zmianę statusu online. Jeśli otrzymujesz wiele powiadomień, gdy nie jesteś online, ponieważ Twoi znajomi i rodzina myślą, że tak, może to oznaczać, że zapomniałeś zmienić swój status.

Krok 1: Wprowadź hasło, aby odblokować iPhone'a i otworzyć aplikację Viber.

Krok 2: Stuknij w „Więcej” w prawym dolnym rogu wyświetlacza i przesuń palcem w dół do „Prywatność”.

Krok 3: Jeśli jest włączony, dotknij suwaka „Udostępnij status online”, aby go wyłączyć.

status-viber-online

Po zmianie tego statusu Twoje kontakty nie będą mogły sprawdzić, czy aktualnie korzystasz z aplikacji i miejmy nadzieję, że będą Cię szanować na tyle, aby nie wysyłać tylu wiadomości.

4. Nie mogę znaleźć kontaktów w Viber

Jest to jeden z bardziej niepokojących powodów, dla których Viber nie działa, ponieważ uniemożliwia skontaktowanie się z kimkolwiek za pomocą aplikacji. W przeciwieństwie do innych problemów aplikacja nadal działa.

Krok 1: Upewnij się, że Twoje urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi, wchodząc do aplikacji „Ustawienia” i sprawdzając, czy urządzenie jest podłączone.

Krok 2: W Ustawieniach przesuń palcem w dół i dotknij „Poczta > Kontakty”. Następnie wybierz „Importuj kontakty z karty SIM”.

import-sim-kontakty-viber

Jest kilka różnych rzeczy do sprawdzenia tutaj, gdy zastanawiasz się, dlaczego Viber nie działa na moim iPhonie, ale ważne jest, aby je sprawdzić, aby rozwiązać problemy i dodać kontakty.

5. Zaktualizuj swój Viber do najnowszej wersji na iPhonie

Wreszcie, jeśli żadna z poprawek, które przeprowadziliśmy powyżej, nie naprawiła problemów z iPhonem Viber, których doświadczasz, zaktualizowanie go do najnowszej wersji prawdopodobnie je naprawi.

Alternatywnie możesz go ponownie zainstalować. Po zaktualizowaniu lub ponownej instalacji niektórzy użytkownicy mogą zauważyć, że z powodu nieznanego błędu brakuje niektórych ich wiadomości. Ale nie martw się, właśnie pokażemy Ci, jak zapobiec utracie danych Viber.

Wskazówka: jak zapobiec utracie danych Viber na iPhonie

instalując aFoneSoft D-Port na komputerze, możesz wykonać kopię zapasową danych Viber przed próbą naprawy aplikacji lub w innych okolicznościach. W ten sposób możesz zapobiec utracie wiadomości na zawsze w przypadku utraty danych, ale zanim przejdziemy dalej, poniżej znajdują się niektóre funkcje, które aFoneSoft D-Port obejmuje.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Jak widać, jest to idealny program do tworzenia kopii zapasowych danych Viber. Najlepsze jest to, że nie musisz robić całej kopii zapasowej systemu iOS — aFoneSoft D-Port umożliwia selektywne eksportowanie lub tworzenie kopii zapasowych danych! Aby dowiedzieć się, jak wykonać kopię zapasową Viber za pomocą tego programu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej.

Krok 1: Pobierz, zainstaluj i uruchom aFoneSoft D-Port na twoim komputerze. Podłącz iPhone'a za pomocą kabla błyskawicy.

Krok 2: Wybierz funkcję „Utwórz kopię zapasową i eksportuj z urządzenia” z lewego panelu, a następnie „Eksportuj dane” z menu głównego.

eksportuj dane z urządzenia iOS

Krok 3: Zaznacz pole obok „Viber” na następnym ekranie, kliknij „Dalej”, a Twój iPhone zostanie przeskanowany.

Wybierz typ(y) danych

Krok 4: Na koniec, po zeskanowaniu iPhone'a, zaznacz pole obok „Viber”, kliknij „Eksportuj”, wybierz lokalizację pliku, a dane Viber zostaną zapisane na komputerze.

eksportuj dane Viber

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Jest to kluczowa część rozwiązywania wszelkich problemów z iOS. Odinstalowanie aplikacji usuwa nie tylko pliki systemowe aplikacji, ale także niektóre dane aplikacji.

Niezależnie od tego, dlaczego Viber nie działa na Twoim iPhonie, zawsze powinieneś wykonać kopię zapasową swoich danych, zanim spróbujesz to naprawić. Dotyczy to każdej aplikacji, z którą masz problemy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia lub utraty danych. Po wykonaniu kopii zapasowej zapoznaj się z każdą z tych wskazówek, aż pomyślnie naprawisz problemy z Viberem, z którymi się borykasz.

Gorące artykuły