6 najlepszych sposobów sprawdzania iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 6 najlepszych sposobów sprawdzania iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania

By Teresa Thomas, Last updated: November 17, 2020

iPhone to jedno z najbardziej wyrafinowanych i bezpiecznych urządzeń na świecie. Urządzenia te, działające w systemie iOS, rzadko są infekowane przez wirusy.

Należy jednak uważać na złośliwe oprogramowanie lub wirusy, które mogą uzyskać dostęp do danych osobowych i uszkodzić urządzenie.

Wielu użytkowników iPhone'a zauważa niewłaściwie działającą reklamę w aplikacji, z której regularnie korzystają. Natychmiast wpisują, jak sprawdzić, czy mój iPhone ma wirusa w wyszukiwarkach.

Zasadniczo na urządzeniu przechowywanych jest wiele danych osobowych, a jeśli Twój iPhone zostanie zainfekowany, Twoje dane osobowe mogą zostać naruszone.

1 #: 6 najlepszych sposobów sprawdzania iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania

Złośliwe oprogramowanie istnieje w iPhonie i jeśli masz pewność, że Twoje urządzenie działa nieprawidłowo, zdecydowanie powinieneś sprawdzić iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania, możesz postępować zgodnie z metodami podanymi poniżej.

1.Sprawdź wydajność baterii

Wirusy to szkodliwe programy działające w tle. Bardzo szybko rozładowują baterię Twojego iPhone'a. Musisz więc sprawdzić wydajność baterii swojego iPhone'a.

Krok 1. Przejdź do Ustawień i dotknij Bateria.

Krok 2. Zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje z odpowiednim zużyciem baterii.

Krok 3. Po dotknięciu Pokaż szczegółowe użycie, otrzymasz podział użycia pierwszego planu i tła. Jeśli znajdziesz aplikację, której nie rozpoznajesz, natychmiast ją usuń.

sprawdzanie-zużycia-baterii-iphone

2.Sprawdź, czy Twój iPhone jest JailBroken

W iPhone'ie po jailbreaku wszystkie wbudowane ograniczenia są usuwane, co czyni go podatnym na szkodliwe instalacje aplikacji. Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić, czy Twój iPhone jest po jailbreaku.

Krok 1. Otwórz pasek wyszukiwania w swoim urządzeniu.

Krok 2. Wpisz cydia w pasku wyszukiwania i dotknij Szukaj. Jeśli znajdziesz Cydię na swoim iPhonie, Twoje urządzenie jest po jailbreaku.

wyszukiwanie w centrum uwagi

3.Sprawdź zawieszające się aplikacje

Jeśli aplikacje, z których regularnie korzystasz, nagle ulegają awarii, oznacza to, że prywatność Twojego urządzenia została naruszona. Aktualizuj wszystkie aplikacje do najnowszej i bezpiecznej wersji. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować aplikacje.

Krok 1. Otwórz App Store na swoim urządzeniu.

Krok 2. Jeśli zostaniesz o to poproszony, wprowadź identyfikator Apple ID i hasło.

Krok 3. Jeśli są dostępne aktualizacje, stuknij Aktualizuj wszystko.

zaktualizuj-wszystkie-aplikacje-iphone

4.Sprawdź nieznane aplikacje

Złośliwe aplikacje wyglądają podobnie do oryginalnych aplikacji, więc musisz zachować szczególną ostrożność podczas sprawdzania nieznanych aplikacji.

Krok 1. Przesuń palcem po ekranie i poszukaj aplikacji, których instalowania nie pamiętasz.

Krok 2. Jeśli znajdziesz aplikację, która wygląda podejrzanie, natychmiast ją usuń.

Krok 3. Aby zobaczyć listę aplikacji zainstalowanych z App Store, dotknij ikony Aplikacje -> Twoje zdjęcie profilowe -> Kupione. Jeśli masz aplikację na iPhonie, która nie należy do tej listy, jest ona złośliwa.

zakupione-aplikacje-iphone

5.Sprawdź wyskakujące reklamy w Safari

Gdy pojawia się nagły wzrost liczby wyskakujących reklam, Twoje urządzenie jest zdecydowanie zainfekowane. Aby być bezpiecznym, nie klikaj żadnych wyskakujących reklam.

safari

6.Sprawdź niewyjaśnione dodatkowe opłaty

Wirusy wykorzystują dane telefonu, aby uzyskać dostęp do Internetu i zawsze działać w tle. Sprawdzaj wyciągi z rachunków, aby upewnić się, że nie nastąpi nagły wzrost wykorzystania danych lub wiadomości.

2 #: 5 wskazówek do zrobienia po sprawdzeniu iPhone'a pod kątem wirusów/złośliwego oprogramowania

Po sprawdzeniu wszystkich powyższych kroków, jeśli znajdziesz coś podejrzanego lub nieznanej aplikacji, musisz podjąć działania w tej sytuacji.

Wskazówka 1.Wyłącz i uruchom ponownie urządzenie

Krok 1. Przytrzymaj przycisk zasilania urządzenia, aż zobaczysz suwak.

Krok 2. Przesuń i wyłącz iPhone'a.

Krok 3. Aby ponownie uruchomić, przytrzymaj przycisk zasilania, aż zobaczysz logo Apple.

uruchom ponownie iPhone'a

Wskazówka 2.Wyczyść historię i dane witryny

Krok 1. Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu i dotknij Safari.

Krok 2. Ponownie dotknij Wyczyść historię i dane witryny.

Krok 3. Potwierdź, dotykając Wyczyść historię i dane.

przejrzysta-historia-i-dane-strony

Wskazówka 3.Zresetuj swój iPhone jako nowy

Jeśli nic nie działa, musisz przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a.

Krok 1. Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj -> Wymaż całą zawartość i ustawienia.

Krok 2. Wprowadź hasło, aby potwierdzić resetowanie.

Krok 3. Proces zajmie trochę czasu. Następnie skonfiguruj swoje urządzenie jako nowe.

zresetować iPhone'a

Wskazówka 4.Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej

Możesz także przywrócić kopię zapasową na swoje urządzenie, aby usunąć wirusy. Możesz przywróć kopię zapasową iTunes lub kopię zapasową iCloud do Twojego iPhone'a. Jeśli najnowsza kopia zapasowa jest uszkodzona i z jakiegoś powodu nie można jej przywrócić, może zawierać złośliwe oprogramowanie. Przywróć więc jedną z innych kopii zapasowych na swoim urządzeniu.

Wskazówka 5. Usuń swój iPhone/iPad z ataku wirusa lub złośliwego oprogramowania

Konieczne jest dokładne zbadanie iPhone'a. Powyższe 4 wskazówki nie wystarczą, aby uwolnić iPhone'a od potencjalnego wirusa lub złośliwego oprogramowania. Dlatego możesz użyć oprogramowania innej firmy, aby zapobiec ponownemu atakowi iPhone'a z powodu wirusa lub złośliwego oprogramowania.

aFoneSoft Gumka danych Umate Pro do iPhone'a oferuje funkcje jednym kliknięciem, aby całkowicie wyczyścić iPhone'a. Został opracowany przy użyciu najnowszych technologii i wyposażony w maksimum funkcji. iPhone po prostu sprawia, że ​​dane są niewidoczne, co oznacza, że ​​​​usunięte dane nadal można odzyskać. Jednak Umate Pro wielokrotnie nadpisuje dane iPhone'a, aby usunąć je z iPhone'a i jego dysku. Brak ścieżki dostępu do usuniętych danych lub ich odzyskania.

Gumka danych Umate Pro iphone

8,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • 4 tryby wymazywania w celu ochrony iPhone'a: ​​usuń wszystkie dane, usuń istniejące pliki, usuń usunięte pliki i wyczyść fragmenty aplikacji.
  • Twoje dane zostaną całkowicie wyczyszczone, czego nikt nie będzie mógł odzyskać.
  • Umożliwia dostęp i przeglądanie wszystkich danych iPhone'a oraz niszczenie danych, których nie chcesz selektywnie zbiorczo lub wszystkie naraz.
  • Jest to pierwsza i jedyna gumka do usuwania danych iPhone'a, która obsługuje całkowicie wymazywanie danych aplikacji innych firm.

Wypróbuj za darmo

Wystarczy pobrać iMyfone iPhone Cleaner i rozpocząć czyszczenie iPhone'a. Oto kilka kroków, które zostaną użyte do wyczyszczenia iPhone'a.

Krok 1. Podłącz iPhone'a do komputera

Otwórz aFoneSoft iPhone Cleaner na komputerze PC lub Mac. Następnie podłącz do niego iPhone'a.

wyczyść iphone'a 4

Krok 2. Zeskanuj swój iPhone

Teraz kliknij „Szybkie skanowanie” rozpocznie skanowanie twojego iPhone'a. Po zakończeniu procesu skanowania pokaże, jakie rodzaje danych można usunąć na iPhonie.

Umate wyczyść pamięć podręczną iphone 4s

Krok 3. Jedno kliknięcie, aby wyczyścić

Kliknij przycisk „Wyczyść” przy każdym elemencie, który chcesz wyczyścić, np. „Pliki tymczasowe”.


Wnioski

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić iPhone'a pod kątem wirusów lub złośliwego oprogramowania, musisz dokładnie przejrzeć wszystkie powyższe metody. Możesz wybrać dowolną metodę w zależności od sytuacji, a następnie sprawdzić iPhone'a pod kątem wirusa. Możesz zapytać o wszystko na ten temat, zostawiając swoje komentarze poniżej.

Gorące artykuły