[Naprawiono] usterka iPhone'a? Oto najlepsze rozwiązania

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > [Naprawiono] usterka iPhone'a? Oto najlepsze rozwiązania

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z usterką iPhone'a? To bardzo irytujące. Nigdy nie osiągniesz tego, czego chcesz. Usterka iPhone'a może wynikać z wielu rzeczy. Na przykład może się to zdarzyć po zaktualizowaniu iPhone'a do nowej wersji iOS lub może to być spowodowane błędem. Niezależnie od przyczyny, jeśli iPhone źle się zachowuje, potrzebujesz rozwiązania tego problemu.

Aby umożliwić Ci korzystanie z iPhone'a bez radzenia sobie z irytującymi zachowaniami na iPhonie, pokażemy Ci, jak naprawić usterkę iPhone'a. Ale najpierw zobaczmy, z jakimi usterkami iPhone'a właściciele iPhone'a mogą mieć do czynienia od czasu do czasu.

Część 1: Znajdź tutaj sytuacje usterki iPhone'a

Najczęstszym rodzajem usterki, z którą możesz mieć do czynienia, jest usterka ekranu iPhone'a. Ta usterka uniemożliwia przewijanie urządzenia. Podczas przewijania w dół iPhone będzie się zacinał, jakby ktoś próbował przewijać w przeciwnym kierunku. Ponadto, jeśli na ekranie znajdują się przyciski, zostaną one naciśnięte, nawet jeśli sam ich nie naciskasz, tak jak iPhone może klikać łącza dostępne na samej stronie internetowej.

iPhone-klawiatura-nie działa

Podczas korzystania z aplikacji zauważysz, że Twój iPhone zamyka je automatycznie, gdy jesteś w trakcie wykonywania zadania z aplikacjami. Podczas pisania SMS-ów może się okazać, że Twój iPhone przełącza się między pionowy i poziome widoki podczas pisania odpowiedzi są pozostawione pod klawiaturą iPhone'a. Podczas pisania wiadomości e-mail lub SMS-ów może się okazać, że litery są automatycznie wciskane, co powoduje zepsucie wiadomości.

Część 2: Co powinieneś zrobić przed naprawieniem usterki iPhone'a

Zgodzisz się z nami, że wszystkie powyższe sytuacje są niezwykle irytujące. Jeśli jesteś zaangażowany w którekolwiek z nich, możesz to naprawić. Zanim jednak pokażemy, jak naprawić usterkę iPhone'a, musisz zrobić jedną kluczową rzecz – najpierw wykonaj kopię zapasową iPhone'a.

Podczas procesu naprawy istnieje możliwość utraty danych iPhone'a. Nie chciałbyś stracić ważnych danych, takich jak kontakty, WhatsApp, wiadomości, zdjęcia i inne. Jeśli już utworzyłeś kopię zapasową swojego iPhone'a, możesz łatwo przywrócić dane iPhone'a, jeśli dane zostaną utracone podczas procesu naprawy.

Możesz łatwo wykonać kopię zapasową swojego iPhone'a za pomocą DARMOWA wersja próbna dla użytkowników Windows. Jeśli potrzebujesz wersji na Maca, kliknij tutaj.

3-wybierz-jeden-lub-więcej-danych

Część 3: Jak naprawić usterkę iPhone'a

Po utworzeniu kopii zapasowej iPhone'a nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak naprawić usterkę iPhone'a. Wypróbuj następujące rozwiązania, aby naprawić usterkę ekranu iPhone'a.

Rozwiązanie 1: Zaktualizuj urządzenia iOS do najnowszej wersji

Twój obecny system operacyjny może mieć błąd, który powoduje usterkę. Aby naprawić usterkę iPhone'a, możesz spróbować zaktualizować wersję iOS. Poniższe kroki powinny pomóc w aktualizacji urządzenia:

Krok 1: Uruchom Ustawienia -> dotknij Ogólne -> kliknij Aktualizacja oprogramowania. Upewnij się, że Twój iPhone jest podłączony do Wi-Fi.

Krok 2: Jeśli dostępna jest aktualizacja iOS, Twój iPhone powinien ją wyświetlić. Kliknij Pobierz i zainstaluj. Poczekaj na zakończenie aktualizacji.

ios-12-public-beta-aktualizacja-oprogramowania-300x300

Rozwiązanie 2: Napraw za pomocą narzędzia innej firmy — aFoneSoft Funkcja D-Back Fix iOS

Aktualizacja wersji iOS może nie być idealnym rozwiązaniem usterki ekranu iPhone'a. W niektórych przypadkach same usterki pochodzą z ostatnich aktualizacji. Lepszym sposobem na naprawienie iPhone'a jest użycie narzędzia innej firmy znanego jako aFoneSoft D-Back. Jest to narzędzie opracowane, aby pomóc Ci przywrócić iPhone'a do normalnego stanu operacyjnego. Narzędzie pomoże Ci rozwiązać różne problemy z iOS, takie jak usterki iPhone'a.

Wypróbuj za darmo

aFoneSoft D-Back może pomóc Ci naprawić usterkę ekranu iPhone'a bez utraty danych w trybie standardowym. Poniższe kroki powinny ci pomóc:

Krok 1: Uruchomić aFoneSoft D-Back i podłącz iPhone'a do komputera. Wybierz Napraw system iOS na panelu po lewej stronie. Będziesz mógł zobaczyć 3 tryby naprawy dostarczone przez D-Back do naprawy systemu iOS. Wybierz tryb standardowy.

Wybierz tryb, aby naprawić iOS

Krok 2: Następnie przełącz iPhone'a w tryb DFU lub Recovery. Aby przełączyć urządzenie w tryb DFU, kliknij Start, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie D-Back. Jeśli Twój iPhone nie może przejść do trybu DFU, kliknij link "przestaw urządzenie w tryb odzyskiwania" u dołu ekranu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć go w tryb odzyskiwania.  

Tryb odzyskiwania w trybie standardowym

Krok 3: Na następnym ekranie sprawdź, czy automatycznie wykryte urządzenie jest prawidłowe. Jeśli jest niepoprawny, wybierz ręcznie właściwe urządzenie, a następnie stuknij pobierz, aby pobrać nowe oprogramowanie układowe dla iPhone'a. Kliknij „Skopiuj łącze”, aby pobrać oprogramowanie układowe w przeglądarce, jeśli D-Back nie może go pobrać. Jeśli masz już oprogramowanie układowe na swoim komputerze, kliknij „Wybierz”, aby dodać je do D-Back.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

Krok 4: Po pobraniu po prostu dotknij Start, aby naprawić i poczekaj, aż urządzenie zostanie naprawione.

zakończyłem naprawianie systemu iOS

Inne funkcje oferowane przez D-Back obejmują:

Wypróbuj za darmo

Rozwiązanie 3: Skontaktuj się ze Wsparciem Apple

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, możesz skontaktować się ze Wsparciem Apple. Pomogą ci naprawić lub zmienić iPhone'a.

Wnioski

Jeśli Twój iPhone źle się zachowuje, ten artykuł pokazuje, jak naprawić usterkę iPhone'a. Wypróbuj rozwiązania opisane powyżej i powinieneś dość łatwo wyeliminować usterkę ekranu iPhone'a. Zachęcamy do pozostawienia swoich myśli poniżej.

Gorące artykuły