Wskazówki i porady dotyczące ręcznego przywracania iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Wskazówki i porady dotyczące ręcznego przywracania iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 września 2020 r.

Czy musisz przywrócić iPhone'a, ale nie wiesz jak? A może niektóre funkcje urządzenia mają problemy i nie można przywrócić urządzenia? To tylko najczęstsze powody, dla których konieczne może być ręczne przywrócenie urządzenia.

Istnieje kilka sposobów ręcznego przywracania iPhone'a, aw tym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej skutecznych.

Bez względu na powód, dla którego musisz ręcznie przywrócić iPhone'a, oto najskuteczniejsze sposoby na zrobienie tego.

Sposób 1. Ręcznie przywróć iPhone'a przez iTunes

Jeśli tworzysz kopię zapasową iPhone'a na komputerze, wykonaj te proste czynności, aby przywrócić iPhone'a przez iTunes.

Krok 1: Jeśli używasz komputera Mac z systemem macOS Catalina 10.15, otwórz Finder. Na komputerze Mac ze starszymi wersjami systemu macOS lub komputerze PC otwórz iTunes.

Krok 2: Teraz podłącz iPhone'a do komputera i wprowadź hasło, gdy pojawi się monit lub „Zaufaj temu komputerowi”.

Krok 3: Gdy urządzenie pojawi się w iTunes lub oknie Findera, wybierz je, aby kontynuować.

Krok 4: Kliknij „Wybierz kopię zapasową”, a następnie wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową w zależności od daty.

Krok 5: Kliknij „Przywróć”, a następnie poczekaj na zakończenie procesu. Jeśli kopia zapasowa jest zaszyfrowana, przed jej przywróceniem może być konieczne wprowadzenie hasła.

przywróć iPada z kopii zapasowej iTunes

Way 2. Ręcznie przywróć iPhone'a przez iCloud

Możesz także łatwo ręcznie przywrócić iPhone'a przez iCloud. Proces jest bardzo prosty, wystarczy wykonać te proste kroki.

Krok 1: Włącz iPhone'a i jeśli konfigurujesz urządzenie po raz pierwszy, powinieneś zobaczyć ekran Hello. Jeśli urządzenie zostało już skonfigurowane, przed przywróceniem kopii zapasowej może być konieczne skasowanie całej zawartości i ustawień. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia.

Krok 2: Na ekranie konfiguracji postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż dojdziesz do ekranu „Aplikacje i dane”. Tutaj dotknij „Przywróć z kopii zapasowej iCloud”.

Krok 3: Zaloguj się do iCloud przy użyciu swojego Apple ID, a następnie wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową z opcji na ekranie. Jeśli urządzenie wyświetli ostrzeżenie, że wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania, poświęć chwilę na aktualizację systemu iOS.

Krok 4: Po wybraniu kopii zapasowej utrzymuj połączenie urządzenia z Wi-Fi do czasu zakończenia procesu przywracania.

przywróć iPhone'a z kopii zapasowej icloud

Sposób 3. Ręcznie przywróć iPhone'a za pomocą specjalistycznego oprogramowania

Możesz również być w stanie użyć aFoneSoft Fixppo, wyspecjalizowany program innej firmy do przywracania iPhone'a. Jedną z największych zalet korzystania z Fixppo nad iTunes lub iCloud jest fakt, że nie wpłynie to na dane na twoim urządzeniu.

Jest to również bardzo łatwe w użyciu rozwiązanie, które może naprawić wszystkie problemy związane z iOS. Program posiada wiele przydatnych funkcji, w tym:

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Aby użyć Fixppo do ręcznego przywrócenia iPhone'a, pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wykonaj te proste czynności.

Krok 1: Otwórz Fixppo i wybierz „Tryb standardowy”. Podłącz urządzenie iOS do komputera za pomocą kabli USB i odblokuj je.

podłącz urządzenie do komputera

Jeśli program nie może wykryć urządzenia, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć je w tryb DFU/odzyskiwania.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 2: Następnie zostaną wyświetlone różne wersje oprogramowania układowego zgodne z urządzeniem. Wybierz jeden, a następnie kliknij „Pobierz”.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3: Po zakończeniu pobierania wystarczy kliknąć „Start”, a program rozpocznie naprawę urządzenia. Pozostaw urządzenie podłączone do zakończenia procesu.

skończyłem naprawiać urządzenie

Jak widać, Fixppo to wielofunkcyjne, bardzo przydatne narzędzie do naprawy oprogramowania iOS. Dodatkową zaletą jest to, że można go wykorzystać do ominięcia wszelkiego rodzaju problemów z iTunes. Jest to zatem niezbędne rozwiązanie dla większości użytkowników urządzeń z systemem iOS, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy urządzenie może działać nieprawidłowo. Pobierz teraz bezpłatną wersję próbną programu.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wskazówka. Przegląd 3 metod

Oto krótki przegląd trzech sposobów ręcznego przywracania iPhone'a.

przez iTunes Restore przez iCloud Restore przez aFoneSoft Fixppo
Wskaźnik sukcesu 70% 70% 100%
Trudność Kompleks Kompleks Łatwo
Wymagany czas długo długo Szorty
Utrata danych po naprawie tak tak Nie
Jakie problemy można naprawić Niektóre problemy z oprogramowaniem Niektóre problemy z oprogramowaniem Wszystkie problemy z systemem/oprogramowaniem

Wnioski

Możesz użyć jednego z powyższych rozwiązań, aby ręcznie przywrócić iPhone'a. Wybierz rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twojej sytuacji, a następnie wykonaj powyższe kroki, aby je wdrożyć. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, a my dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły