3 opcje dotyczące zapisywania zdjęć WhatsApp z iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > 3 opcje dotyczące zapisywania zdjęć WhatsApp z iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Możesz się martwić, że pamięć iPhone'a zapełni się, zapisując wszystkie obrazy i filmy, które otrzymujesz w WhatsApp. Możesz więc zatrzymać WhatsApp przed automatycznym zapisywaniem obrazów, wyłączając go w ustawieniach. Ale jest kilka zdjęć, które dostajesz na WhatsApp, które są warte zapisania ich na iPhonie. W takim przypadku możesz się zastanawiać, jak zapisać zdjęcia WhatsApp na swoim iPhonie.

Jeśli zezwolisz WhatsApp na dostęp do aplikacji Zdjęcia na Twoim iPhonie, możesz łatwo zapisywać zdjęcia z WhatsApp. Zobaczmy, jak możesz to zrobić, wykonując proste czynności.

Opcja 1. Automatycznie zapisuj zdjęcia WhatsApp z iPhone'a

Gdy przyznasz WhatsApp dostęp do aplikacji Zdjęcia, nie spowoduje to, że WhatsApp zapisze wszystkie zdjęcia na Twoim iPhonie. WhatsApp nie będzie w stanie zapisać zdjęć, dopóki opcja „Zapisz w rolce z aparatu” jest wyłączona w ustawieniach czatu.

Aby upewnić się, że WhatsApp nie może zapisywać zdjęć w Rolce z aparatu iPhone'a, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1. Otwórz WhatsApp na swoim iPhonie i dotknij Ustawienia.

Krok 2. Stuknij w Czaty z liczby opcji wyświetlanych na ekranie Ustawienia.

Krok 3. Upewnij się, że suwak „Zapisz w rolce z aparatu” jest wyłączony na ekranie Czaty.

zapisz-whatsapp-zdjęcie-do-rolki-aparatu

Dzięki temu WhatsApp nie zrzuci wszystkich przychodzących zdjęć na iPhone'a. Aby móc zapisać wybrane zdjęcia w Rolce z aparatu urządzenia, musisz zezwolić WhatsApp na dostęp do aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

Krok 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie. Przewiń w dół, aby znaleźć „Prywatność” i dotknij go.

Krok 2. Stuknij w „Zdjęcia” na ekranie Prywatność, a następnie w „WhatsApp”.

Krok 3. Na następnym ekranie, w obszarze Zezwalaj na dostęp do zdjęć, wybierz „Odczyt i zapis”.

Krok 4. W tym kroku przyznałeś WhatsApp dostęp do aplikacji Zdjęcia na Twoim iPhonie. Teraz możesz ręcznie pobierać i zapisywać zdjęcia WhatsApp w Rolce z aparatu urządzenia.

ustawienia-odczytu-i-zapisu-whatsapp

Opcja 2. Ręczne zapisywanie zdjęć WhatsApp z iPhone'a

Wykonaj poniższe czynności, aby ręcznie zapisać zdjęcia WhatsApp w Rolce z aparatu iPhone'a.

Krok 1. Otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu i dotknij Czaty na dole.

Krok 2. Wszystkie twoje rozmowy będą wyświetlane jak zwykle. Teraz dotknij czatu zawierającego zdjęcia, które chcesz pobrać.

Krok 3. W osobistym oknie czatu wybierz obraz, który chcesz pobrać na iPhone'a.

Krok 4. Odpowiedni obraz zostanie otwarty. Teraz dotknij ikony Udostępnij w lewym dolnym rogu.

Krok 5. Zostaną wyświetlone różne opcje. Stuknij w opcję „Zapisz”. Wybrane zdjęcie zostanie pobrane na Twój iPhone.

zapisz-whatsapp-zdjęcia-ręcznie

Możesz także zapisać zdjęcia WhatsApp w Rolce z aparatu bez wcześniejszego zapewniania WhatsApp dostępu do aplikacji Zdjęcia. W tym scenariuszu WhatsApp poprosi Cię o zezwolenie na dostęp do aplikacji Zdjęcia, gdy spróbujesz bezpośrednio zapisać zdjęcia WhatsApp. Możesz udzielić pozwolenia, dotykając opcji „Zezwól” w menu, które się pojawi.

Opcja 3. Zapisz zdjęcia z iPhone'a za pomocą oprogramowania

Jeśli chcesz bez problemu zapisywać zdjęcia z WhatsApp, możesz skorzystać z zaawansowanego narzędzia do zarządzania danymi WhatsApp. iTransor dla WhatsApp to jedno z takich programów, które pozwoli Ci zapisywać zdjęcia WhatsApp na Twoim iPhonie. Obsługuje wszystkie iPhone'y działające w dowolnej wersji iOS. Możesz łatwo zapisywać zdjęcia WhatsApp z iPhone'a na komputerze, a nawet na innym iPhonie lub telefonie z Androidem.

wersja systemu Windows      Wersja Mac

Zapisz zdjęcia WhatsApp bezpośrednio z iPhone'a

Krok 1.Otwórz iTransor dla WhatsApp i wybierz „Utwórz kopię zapasową WhatsApp na urządzeniach”. Podłącz iPhone'a do komputera. Kliknij „Utwórz kopię zapasową”, gdy urządzenie zostanie pomyślnie wykryte. Ten krok polega na zachowaniu danych WhatsApp z iPhone'a na komputerze, aby w każdej chwili móc czytać czaty WhatsApp w kopii zapasowej na komputerze.

podłącz swoje urządzenie

Krok 2. Po pomyślnym wykonaniu kopii zapasowej przejdź do trybu przywracania/eksportowania kopii zapasowej WhatsApp z lewego menu. Wybierz kopię zapasową, którą właśnie utworzyłeś, aby zapisać zdjęcia WhatsApp.

wybierz kopię zapasową do wyeksportowania

Krok 3. Po zeskanowaniu zostaną wyświetlone wszystkie dane WhatsApp. Wybierz zdjęcia, które chcesz zapisać, wybierz lokalizację do zapisania zdjęć WhatsApp na komputerze i kliknij „Eksportuj”. Wszystkie zdjęcia zostaną zapisane w wybranym folderze.

podgląd WhatsApp

Opcja 4. Zapisz zdjęcia z iTunes lub kopii zapasowej iCloud za pomocą oprogramowania

Jeśli chcesz odzyskać zdjęcia z kopii zapasowej iTunes lub iCloud, możesz użyć zaawansowanego narzędzia do odzyskiwania danych. aFoneSoft D-Back to jedno z takich programów, które pozwoli przywrócić zdjęcia WhatsApp z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Obsługuje wszystkie iPhone'y i iPady działające na dowolnej wersji iOS i 18 innych typów plików z iPhone'a, takich jak Dzienniki połączeń, Łączność, notatka głosowa, notatki itp.

Zapisz zdjęcia WhatsApp z kopii zapasowej iTunes

Krok 1.Załóż aFoneSoft D-Back i wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes”. Kliknij „Start”. Zostaną wyświetlone kopie zapasowe iTunes. Wybierz odpowiedni i kliknij „Dalej”.

Krok 2.Zostaną wyświetlone wszystkie typy plików do odzyskania. Wybierz „WhatsApp” w aplikacji Third Party IM i kliknij „Skanuj”.

Krok 3.Wszystkie dane WhatsApp zostaną wyświetlone po zakończeniu skanowania. Wybierz zdjęcia, które chcesz odzyskać, i kliknij „Odzyskaj”. Wszystkie zdjęcia zostaną zapisane w wybranym folderze.

Podgląd i odzyskiwanie zdjęć WhatsApp

Zapisz zdjęcia WhatsApp z kopii zapasowej iCloud

Krok 1.Otwórz D-Back i wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iCloud”, aby rozpocząć. Zaloguj się na swoje konto iCloud za pomocą Apple ID i hasła.

Krok 2.Zostaną wyświetlone kopie zapasowe iCloud. Wybierz odpowiedni i kliknij „Dalej”.

Krok 3.Zostaną wyświetlone wszystkie typy plików do odzyskania. Wybierz „WhatsApp” w aplikacji Third Party IM i kliknij „Skanuj”.

Krok 4.Po zakończeniu skanowania zostaną wyświetlone wszystkie dane WhatsApp. Wybierz zdjęcia, które chcesz odzyskać, i kliknij „Odzyskaj”. Wybierz lokalizację do zapisywania zdjęć WhatsApp na komputerze.

Podgląd i przywracanie zdjęć

Recenzje powyższych metod

Możesz ręcznie zapisywać zdjęcia z WhatsApp, otwierając WhatsApp, a następnie wybierając zdjęcia każdego kontaktu. Można to łatwo zrobić na samym urządzeniu. Jednak ten proces jest czasochłonny, ponieważ musisz otworzyć każdy czat na swoim WhatsApp, a następnie wybrać poszczególne zdjęcia do zapisania.

Korzystając z iTransor dla WhatsApp, możesz jednocześnie zapisać wszystkie swoje zdjęcia WhatsApp.

wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wnioski

Jeśli zastanawiasz się, jak zapisać zdjęcia WhatsApp, dokładnie zapoznaj się z powyższymi metodami. Po sprawdzeniu wszystkich metod w tym przewodniku możesz wybrać tę, której ufasz. Wszystkie powyższe metody są bezpieczne i mogą łatwo zapisywać zdjęcia WhatsApp z iPhone'a. Możesz zostawić swoje komentarze poniżej, jeśli masz inną metodę zapisywania zdjęć WhatsApp.

Gorące artykuły