Jak śledzić zgubiony iPhone bez lub za pomocą Find My iPhone

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Jak śledzić zgubiony iPhone bez lub za pomocą Find My iPhone

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Dzieją się nieoczekiwane rzeczy, takie jak kradzież iPhone'a, musisz być przygotowany na szybkie śledzenie zgubionego urządzenia. Możesz skorzystać z funkcji Znajdź mój iPhone w swoim urządzeniu, aby bez większych trudności zidentyfikować lokalizację swojego urządzenia. Nadrzędnym celem śledzenia zgubionego iPhone'a jest ochrona danych przechowywanych w urządzeniu. Niezależnie od tego, czy funkcja Znajdź mój iPhone jest włączona, czy wyłączona, zawsze możesz bez problemu skontaktować się ze swoim urządzeniem.

1. Śledź zgubiony iPhone, jeśli funkcja Znajdź mój iPhone jest włączona

Tę procedurę można wykonać, jeśli w urządzeniu włączono funkcję Znajdź mój iPhone. Przejrzyj każdy krok wymieniony poniżej, aby szybko znaleźć swoje urządzenie.

Krok 1: Zaloguj się do platformy iCloud lub możesz także użyć innego iPhone'a do śledzenia swojego urządzenia.

Krok 2: Otwórz opcję „Znajdź swoje urządzenie” i zeskanuj pobliskie urządzenia. Wybierz zgubiony telefon i prześledź jego lokalizację. Jeśli okaże się, że urządzenie jest dostępne w pobliżu Twojej lokalizacji, natychmiast odtwórz dźwięk, aby szybko je wykryć.

Krok 3: Korzystając z opcji trybu utraconego, możesz zdalnie zablokować iPhone'a za pomocą czterocyfrowego hasła. Włącz funkcję trybu utraconego, aby ustanowić ten proces. Możesz także wyświetlić wiadomość na zgubionym urządzeniu, pomagając w ten sposób śledzić lokalizację zgubionego iPhone'a. W przypadku, gdy masz jakiekolwiek szczegóły płatności, takie jak kredyt lub debet, związane z płatnością Apple, to poświadczenie zostanie natychmiast wyłączone przez zdalne zablokowanie urządzenia.

Krok 4: Możesz również zarejestrować skargę w lokalnej policji. Musisz podać numer seryjny iPhone'a, aby śledzić zgubione urządzenie.

Krok 5: Usuń wszystkie dane z urządzenia zdalnie bez żadnych problemów. Po tym procesie nie będziesz mógł znaleźć swojego urządzenia za pomocą opcji „Znajdź mój iPhone”. Ten proces kasowania prowadzi do wyłączenia blokady aktywacji. Po tym procesie inna osoba może korzystać z Twojego urządzenia.

2. Śledź zgubiony iPhone, jeśli funkcja Znajdź mój iPhone jest wyłączona

Jeśli funkcja „Znajdź mój iPhone” jest wyłączona w zgubionym urządzeniu, możesz skorzystać z poniższych wskazówek, aby zabezpieczyć dane dostępne w urządzeniu.

Krok 1: Musisz zmienić hasło do swojego konta iCloud, aby uniemożliwić anonimowej osobie włamanie się do twoich danych w urządzeniu.

Krok 2: Zmień hasła do witryn sieci społecznościowych, aby uniknąć niewłaściwego korzystania z kont.

Krok 3: Korzystając z numeru seryjnego urządzenia, zgłoś skargę dotyczącą zgubionego urządzenia do lokalnej policji.

Krok 4: Poinformuj operatora sieci bezprzewodowej o kradzieży urządzenia, aby połączenia przychodzące i inne powiązane usługi zostały całkowicie zablokowane, aby uniknąć nieporozumień.

3. Jak uzyskać dostęp do danych z utraconego iPhone'a?

Możesz uzyskać dostęp do danych z utraconego iPhone'a za pomocą platformy iTunes i iCloud. aFoneSoft Eksporter danych iPhone'a D-Port pomaga w łatwym wykonaniu tego zadania. Jest to najlepsze oprogramowanie do wyodrębniania danych z kopii zapasowej. To narzędzie umożliwia eksportowanie danych z utraconego urządzenia. Zrób szybką wizytę na oficjalnej stronie internetowej aFoneSoft D-port i pobierz bezpłatną wersję próbną, aby lepiej zrozumieć. Zainstaluj i ciesz się jego zaletami, optymalnie korzystając z narzędzia. Przejrzyj witrynę i przeczytaj wymienione wytyczne, aby pomyślnie wykonać zadanie.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Krokowy proces został spisany w dół, aby uzyskać wiarygodne wyniki.

Krok 1: Pobierz aFoneSoft D-port i zainstaluj w swoim urządzeniu.

Krok 2: Uruchom oprogramowanie i wybierz opcję „Wyodrębnij dane z kopii zapasowej” w lewym panelu i kliknij „kopia zapasowa iCloud” w prawym panelu.

Krok 3: Jeśli ta opcja nie jest dostępna w prawym panelu, spróbuj zalogować się na platformie iCloud przy użyciu poświadczeń Apple ID.

Krok 4: Wejdź na swoje konto iCloud i wybierz dane, które mają zostać pobrane.

Krok 5: To oprogramowanie obsługuje ponad 18 typów danych. Kliknij pliki i naciśnij przycisk „Dalej”.

Krok 6: Wybrane pliki zostaną pobrane i możesz zrobić podgląd przed procesem ekstrakcji. Kliknij przycisk „Wyodrębnij”, aby zakończyć zadanie.
Pomyślnie wyeksportowałeś dane z kopii zapasowej iCloud do komputera bez większych trudności. Teraz możesz uzyskać dostęp do danych na utraconym urządzeniu, korzystając z trybu online, takiego jak iCloud i iTunes. Wystarczy kilka kliknięć, aby przeprowadzić proces.

wyodrębnij dane z utraconego iPhone'a

Krótko mówiąc aFoneSoft D-port to doskonałe narzędzie do uzyskiwania dostępu do danych w iPhonie, nawet jeśli nieoczekiwanie zostaną utracone. Możesz zabezpieczyć dane i je odzyskać bez żadnych problemów. Wypróbuj bezpłatnie na początku, a później kup to oprogramowanie w zależności od potrzeb. Dokonaj godnego zakupu bez żalu. Jest to niezawodne oprogramowanie dla użytkowników iPhone'a. Śmiało i złóż zamówienie już teraz.

Gorące artykuły