Jak pobrać i zaufać niestandardowej aplikacji dla przedsiębiorstw na iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Jak pobrać i zaufać niestandardowej aplikacji dla przedsiębiorstw na iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 22 września 2021 r.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego interesująca aplikacja na iOS ze strony internetowej nie znajduje się w App Store, prawdopodobnie znalazłeś aplikację dla przedsiębiorstw. Aby zainstalować i uruchomić aplikację korporacyjną (pobraną z innych źródeł niż App Store), musisz zaufać aplikacji na swoim iPhonie, aby z niej korzystać. Oszuści zawsze oszukują niewinnych użytkowników i raz po raz oszukują ich przez złośliwe aplikacje, więc aby mieć pewność, że prywatność i bezpieczeństwo użytkowników pozostaną nienaruszone, nawet jeśli aplikacja jest zainstalowana z innych źródeł niż App Store, firma Apple uczyniła koniecznym zaufanie do aplikacji na Twój iPhone przed użyciem.

Dobrze! Musisz postępować zgodnie z tym artykułem, aby zrozumieć, jak zainstaluj i zaufaj niestandardowej aplikacji korporacyjnej na iPhonie bezpiecznie. Proces jest dobrze wyjaśniony, dzięki czemu dobrze wiesz, jaki jest Twój motyw i co dokładnie zamierzasz zrobić, instalując aplikację.

aplikacje na iPhone'a

1. Jak zainstalować niestandardowe aplikacje dla przedsiębiorstw na iOS

Instalacja niestandardowych aplikacji korporacyjnych na Twoim iPhonie jest możliwa tylko wtedy, gdy zaufasz aplikacji na swoim urządzeniu. Do tego czasu nie ma prawie żadnej szansy na uruchomienie aplikacji na iPhonie. W tym artykule przedstawimy, jak zainstalować i zaufać aplikacji na iPhonie.

Istnieją dwa sposoby instalowania niestandardowych aplikacji na telefonie iPhone – poprzez zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) i instalację ręczną.
Podczas gdy MDM automatycznie ufa aplikacji na iPhonie, metoda ręczna wymaga ręcznego zaufania aplikacji. MDM to bezpieczna metoda i nie wymaga interakcji z Twojej strony.

Oto kroki, aby ręcznie zainstalować aplikację na iPhonie –

  1. Przejrzyj stronę aplikacji i kliknij kartę pobierania iOS.
  2. Kliknij opcję „Otwórz” po wyświetleniu monitu „Otworzyć tę stronę w iTunes”?”.
  3. Dotknij „Zainstaluj” na następnym ekranie i poczekaj, aż niestandardowa aplikacja zostanie pobrana na iPhone'a.
  4. Po zainstalowaniu, gdy spróbujesz otworzyć aplikację, nie będziesz mógł tego zrobić. Pojawi się wyskakujące okienko „Niezaufany programista korporacyjny”, informujący, że zainstalowana aplikacja nie jest zaufana i nie będziesz mógł z niej korzystać, dopóki nie ufasz tej aplikacji. Dotknij „Anuluj” w wyskakującym okienku i wyjdź z niego.

Uwaga: ważne jest, aby zaufać niestandardowej aplikacji korporacyjnej na iPhonie, aby uzyskać do niej dostęp po instalacji. Tak więc, poniższa sekcja zawiera szczegółowe informacje na temat tego, jak możesz zaufać aplikacji na iPhonie, aby łatwo przejść przez aplikację.

2. Jak zaufać aplikacji na iPhonie?

Bez dalszej zwłoki bezpośrednio nauczymy Cię ważnego procesu zaufania aplikacji. Postępuj zgodnie z przewodnikiem krok po kroku, aby zrozumieć, jak zaufać aplikacji na iPhonie:

1. Po anulowaniu powyższego wyskakującego okienka przejdź do aplikacji „Ustawienia” na swoim iPhonie lub innym urządzeniu z systemem iOS i kliknij kartę „Ogólne”

wyskakujące okienko niezaufanego programisty korporacyjnego

2. Znajdziesz różne opcje, wybierz zakładkę „Profile”, „Zarządzanie urządzeniami” lub „Zarządzanie profilami i urządzeniami” w zakładce „Ogólne”.

Uwaga: opcja „Profile i zarządzanie urządzeniami” pojawi się na Twoim iPhonie dopiero po pobraniu aplikacji korporacyjnej i próbie uzyskania do niej dostępu.

profile lub zarządzanie urządzeniami

3. Teraz poszukaj nagłówka „Aplikacja dla przedsiębiorstw”, a zobaczysz profil programisty.

Uwaga: Profil programisty odnosi się do programisty aplikacji korporacyjnej zainstalowanej na Twoim iPhonie.

4. Stuknij teraz nazwę programisty, a zostaniesz poproszony o zaufanie do programisty. Stuknij opcję „Zaufaj [nazwa programisty]”. Zapewni to zaufanie do tego konkretnego dewelopera.

zaufaj aplikacji

5. Po dotknięciu nazwy programisty w powyższym kroku zostaniesz poproszony o potwierdzenie wyboru w tej części. Kliknij przycisk „Zweryfikuj aplikację” w wyskakującym okienku.

zaufaj aplikacji na swoim iPhonie

6. Teraz profil programisty jest zaufany na Twoim iPhonie i możesz teraz uruchomić aplikację i zacząć postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zapewnić wymagane uprawnienia do korzystania z aplikacji. Ponadto w przyszłości możesz pobierać, instalować i korzystać z innych aplikacji tego samego dewelopera.

Uwagi

Programista będzie zaufany, o ile nie użyjesz przycisku „Usuń aplikację” do usunięcia wszystkich aplikacji tego programisty z iPhone'a.

Wykonując powyższe ćwiczenie polegające na zaufaniu aplikacji na iPhonie, musisz upewnić się, że iPhone ma połączenie z Internetem. Gwarantuje, że możesz dokładnie sprawdzić certyfikat programisty aplikacji, zanim zaufasz aplikacji.

Po pierwszym wystąpieniu wymagana jest okresowa ponowna weryfikacja certyfikatu programisty aplikacji. Zapewnia wiarygodność dewelopera aplikacji dla przedsiębiorstw. Uruchomienie aplikacji lub dotknięcie „Zweryfikuj aplikację” utrzymuje zaufanie nienaruszone po połączeniu z Internetem.

Gorące artykuły