[Kompleksowy samouczek] Jak zaktualizować iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > [Kompleksowy samouczek] Jak zaktualizować iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Aktualizacje iOS zawierają poprawki różnych błędów oprogramowania i problemów z iOS, oprócz kilku dodatkowych funkcji. Aktualizacja iOS zwiększa również bezpieczeństwo i wydajność na Twoim iPhonie. Musisz regularnie aktualizować iPhone'a, jeśli chcesz mieć bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

Możesz pomyśleć, że możesz zaktualizować oprogramowanie układowe iPhone'a tylko na dwa typowe sposoby: jeden za pomocą oprogramowania iTunes na komputerze, a drugi bezpośrednio przez urządzenie. W tym poście przedstawimy wszystkie najlepsze sposoby na skuteczniejszą i bezpieczniejszą aktualizację iPhone'a.

P. Dlaczego musisz zaktualizować oprogramowanie układowe swojego iPhone'a?

Istnieje wiele korzyści z aktualizacji iPhone'a do najnowszej wersji iOS.

Wskazówka. Wykonaj kopię zapasową przed aktualizacją oprogramowania układowego iPhone'a

Rzeczywiście możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami najnowszej aktualizacji iOS, ale ważne jest również, aby wykonać kopię zapasową danych iPhone'a przed aktualizacją iPhone'a.

Możesz wykonać kopię zapasową za pomocą oprogramowania iTunes lub iCloud, które są oficjalnymi sposobami tworzenia pełnej kopii zapasowej. Jeśli chcesz selektywnie tworzyć kopie zapasowe swoich danych, możesz sprawdzić aFoneSoft iTransor.

Kopia zapasowa przez iTunes

Krok 1: Otwórz iTunes na komputerze i podłącz iPhone'a.

Krok 2: Teraz wybierz iPhone'a, który pojawia się w iTunes.

Krok 3: Kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz” w obszarze Kopie zapasowe. Proces rozpocznie się natychmiast. Po zakończeniu procesu kopia zapasowa będzie dostępna w sekcji „Najnowsza kopia zapasowa” wraz z datą i godziną.

kopia zapasowa iPhone'a do iTunes

Kopia zapasowa przez iCloud

Twoje urządzenie automatycznie utworzy kopię zapasową na koncie iCloud, gdy będzie połączone ze stabilną siecią Wi-Fi, jeśli włączysz tę opcję. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca w iCloud, aby cała zawartość została zarchiwizowana.

kopii zapasowej iCloud

Część 1. Jak zaktualizować iPhone'a bez komputera?

Możliwe jest zaktualizowanie iPhone'a bez komputera. Istnieją dwa sposoby, z których możesz skorzystać.

Opcja 1. Zaktualizuj iPhone'a za pomocą ustawień ręcznie

Pierwszą metodą jest ręczna aktualizacja iPhone'a za pomocą aplikacji Ustawienia na urządzeniu. Jeśli pojawi się powiadomienie, że aktualizacja jest dostępna, wybierz Zainstaluj teraz. Lub wykonaj kroki podane poniżej.

Krok 1: Upewnij się, że iPhone ma wystarczającą baterię i jest podłączony do sieci Wi-Fi.

Krok 2: Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania.

Krok 3: Wybierz Pobierz i zainstaluj.

aktualizacja-oprogramowania-iphone-przez-ota

Uwagi

Opcja 2. Zaktualizuj iPhone'a poprzez ustawienie automatyczne

Jeśli Twoje urządzenie działa w systemie iOS 12 lub nowszym, możesz również zaktualizować je automatycznie. Postępuj zgodnie z instrukcjami i włącz automatyczne aktualizacje.

Otwórz Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania -> Aktualizacje automatyczne. Twój iPhone automatycznie zaktualizuje się do najnowszej wersji iOS.

automatyczne aktualizacje

Gdy automatyczne aktualizacje są włączone, urządzenie powinno być połączone ze stabilną siecią Wi-Fi, a urządzenie musi mieć wystarczającą ilość baterii i miejsca do przechowywania. Wielu użytkowników nie korzysta z tej opcji, ponieważ iPhone powinien być ładowany i podłączony do Wi-Fi w celu ukończenia aktualizacji.

Część 2. Jak zaktualizować iPhone'a za pomocą komputera?

W poprzedniej części nauczyłeś się aktualizować iPhone'a bez komputera. Teraz pokażemy Ci metody aktualizacji oprogramowania iPhone'a za pomocą komputera.

Opcja 1. Aktualizacja oprogramowania iPhone'a przez iTunes

Możesz łatwo zaktualizować iPhone'a za pomocą oprogramowania iTunes na komputerze, jeśli nie możesz zaktualizować iPhone'a bezprzewodowo.

Krok 1: Otwórz iTunes na komputerze i podłącz do niego swoje urządzenie.

Krok 2: Wybierz swojego iPhone'a.

Krok 3: Kliknij „Podsumowanie”, a następnie „Sprawdź aktualizację”. Jeśli dostępna jest aktualizacja, kliknij „Pobierz i zaktualizuj”.

aktualizacja-iphone-itunes

Nie możesz zaktualizować iPhone'a za pomocą iTunes, jeśli nie masz komputera i zainstalowanej na nim najnowszej wersji iTunes. Czasami możesz napotkać błędy podczas korzystania z iTunes do aktualizacji iPhone'a, wtedy nie możesz przegapić następnej opcji.

Opcja 2. Aktualizacja oprogramowania iPhone'a za pomocą profesjonalnego narzędzia

Jest inny sposób na zaktualizowanie iPhone'a. aFoneSoft Fixppo umożliwia aktualizację iPhone'a do najnowszej wersji iOS. Jest to profesjonalne narzędzie, które nie tylko pomaga w aktualizacji urządzenia, ale także w rozwiązywaniu wszystkich problemów z systemem iOS w tym samym czasie.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Otwórz Fixppo na swoim komputerze i wybierz tryb standardowy na stronie głównej. Podłącz iPhone'a i kliknij Dalej.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2: Wtedy Twój iPhone powinien zostać wykryty przez Fixppo. Jeśli tak nie jest, musisz przełączyć go w tryb DFU lub Recovery. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU/odzyskiwanie.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Gdy urządzenie jest w trybie DFU lub Recovery, zostanie automatycznie wykryte przez Fixppo.

Krok 3: Teraz Fixppo wyświetli wszystkie wersje oprogramowania układowego na ekranie komputera. Wybierz najnowszą i odpowiednią wersję oprogramowania i kliknij Pobierz.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4: Oprogramowanie układowe zostanie pobrane automatycznie. Po pobraniu zostanie zweryfikowany, a oprogramowanie zostanie wyodrębnione. W tym kroku oprogramowanie iPhone'a zostanie zaktualizowane.

skończyłem naprawiać urządzenie

Fixppo z aFoneSoft to idealne rozwiązanie do aktualizacji iPhone'a, a także do rozwiązywania różnych problemów z iOS. Pobierz bezpłatną wersję próbną już teraz i poznaj najlepsze narzędzie na rynku.

Część 3. Przegląd powyższych metod

Korzystając z metod podanych w tym przewodniku, możesz łatwo zaktualizować oprogramowanie układowe iPhone'a w ciągu kilku minut. Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby zdecydować, która metoda jest dla Ciebie odpowiednia.

Wskaźnik sukcesu Wymagany czas Więcej funkcji
przez Ustawienia 80% długo Nie
przez iTunes 80% długo Nie
przez aFoneSoft Fixppo 100% Szorty Napraw wszystkie problemy z systemem/oprogramowaniem

Wnioski

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zaktualizować iPhone'a, musisz zapoznać się z tym przewodnikiem. Podaliśmy wiele metod aktualizacji oprogramowania iPhone'a. Zobacz je wszystkie, a następnie zdecyduj, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas aktualizacji iPhone'a.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły