iOS 14 ujawnia podgląd schowka, w tym większość używanych aplikacji

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > iOS 14 ujawnia podgląd schowka, w tym większość używanych aplikacji

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2020 r.

Na konferencji dowiedzieliśmy się o nowej funkcji bezpieczeństwa dodanej do iOS 14. Jest to nowe powiadomienie, które informuje, czy aplikacja próbuje odczytać zawartość schowka. Po iOS 14 ujawnia podsłuchiwanie schowka, wiele się zmieniło dla użytkowników. Zdali sobie sprawę, że podglądanie prywatności na iPhonie jest poważniejsze niż nasza wyobraźnia.

SO, z poczuciem ochrony swojej bazy użytkowników, Apple wprowadził tę nową funkcję. Sprawdźmy więcej o tej funkcji i jak lepiej chronić prywatność iPhone'a w poniższym artykule.

Powiadomienie na ekranie blokady na iPhonie

Część 1. Poznaj funkcję powiadamiania schowka w systemie iOS 14

Firma Apple dodała nowy alert banerowy do systemu iOS 14, który informuje użytkowników, czy aplikacja jest wklejana ze schowka, a zatem może odczytać zawartość schowka. Apple ujawnił wiele popularnych aplikacji, takich jak Tiktok, Viber, Reddit, PUBG Mobile i inne ponad 40 aplikacji.  

Wszystkie te aplikacje kopiujące zawartość schowka robią to ukradkiem. Trudno ich było dostrzec. Problem podkreśla, jak ważną aktualizacją jest nowe ostrzeżenie w iOS 14, a Apple planuje przyznać badaczom impuls do nowego powiadomienia.

Nadmierna ekspozycja danych osobowych jest bardzo ryzykowna, a funkcja powiadomień w schowku iOS 14 znacznie zwiększyła świadomość ochrony prywatności iPhone'a. Przejdźmy teraz do następnej części, jak lepiej chronić dane iPhone'a za pomocą kilku przydatnych wskazówek. 

Część 2. Jak chronić prywatność iPhone'a w codziennym użytkowaniu – 5 porad

Powiadomienie o podsłuchiwaniu schowka w systemie iOS 14 może po prostu powiadomić Cię, które aplikacje używają Twoich danych, ale nie uniemożliwia ich używania. Jeśli nie podejmiesz natychmiastowych kroków, nie będzie dla ciebie czegoś takiego jak prywatność. Co więc robisz, aby chronić swoją prywatność? Cóż, mamy kilka wskazówek, które będą pomocne.

1. Przejrzyj swoje zainstalowane aplikacje

Ponownie, aby zapobiec wyciekowi prywatnych informacji, poświęć trochę czasu na sprawdzenie każdej zainstalowanej aplikacji na iPhonie. Usuń te, które nie są używane.

2. Nie pokazuj powiadomień na ekranie blokady dla wrażliwych aplikacji

Nawet po kradzieży iPhone'a prywatne wiadomości mogą być widoczne dla innych jako powiadomienie na ekranie blokady. Ta funkcja została początkowo wprowadzona, ponieważ była wygodna dla użytkowników. Ale teraz wygląda na to, że jest używany do szpiegowania twojego życia prywatnego.

Powiadomienie na ekranie blokady na iPhonie

Korzystając z tych kroków, możesz łatwo włączać i wyłączać powiadomienia na ekranie blokady.

3. Wyłącz usługi lokalizacyjne dla rzeczy, które ich nie potrzebują

Obecnie większość aplikacji prosi o pozwolenie na dostęp do danych o lokalizacji, aby działać na optymalnym poziomie. Zalecamy wyłączenie ich dostępu po zakończeniu pracy, zwłaszcza w przypadku aplikacji, których już nie używasz.

Krok #1: Stuknij w 'Prywatność' z 'Ustawienia'.

Krok 2: Przejdź do „Usługi lokalizacyjne' lub znany również jako 'Usługi systemowe„. Wyświetli się lista usług, wyłącz te, których nie potrzebujesz.

v

4. Wyłącz dostęp do poufnych danych dla aplikacji, które ich nie potrzebują

Podobnie jak poprzednia metoda, musisz zablokować dostęp do poufnych informacji na swoim iPhonie. Aplikacje mają tendencję do wyszukiwania tych informacji.

Krok #1: Po prostu dotknij „Prywatność” w „Ustawieniach”.

Krok #2: Następnie będziesz mieć kilka opcji do zablokowania. Na przykład Kontakty, Kalendarze, Zdjęcia i nie tylko.

wyłącz poufne dane

Samo zablokowanie usługi lokalizacyjnej nie wystarczy; musisz także uniemożliwić aplikacjom dostęp do prywatnych informacji.  

5. Używaj niektórych aplikacji innych firm do regularnego czyszczenia danych prywatności iPhone'a

Na koniec zalecamy korzystanie z profesjonalnego oprogramowania do regularnego usuwania wszystkich prywatnych danych.

Dostępnych jest kilka dobrych programów roboczych, ale zalecamy użycie aFoneSoft Umate Pro. Jest to oryginalna i często polecana aplikacja. Po usunięciu danych przez program nie można ich odzyskać. Jedną z jego podstawowych funkcji jest usuwanie prywatności. Co ta funkcja może zrobić w zakresie ochrony danych?

  1. Wymaż wiadomości iPhone, kalendarz, przypomnienie, historię połączeń, notatkę (załączniki) i kilka innych plików telefonu.
  2. Usuń prywatne dane przeglądania, takie jak historia Safari , pamięć podręczna, pliki cookie i zakładki.
  3. Usuń niekompletne prywatne fragmenty aplikacji innych firm, takich jak Viber, WhatsApp, Snapchat, LINE i innych ponad 10 aplikacji.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

chroń prywatność dzięki Umate pro

Podsumowanie

Najwyraźniej aplikacje takie jak podglądanie schowka TikTok to rzecz, a Apple odkrył to kilka miesięcy temu. Jeśli aplikacja spróbuje węszyć do schowka, otrzymasz powiadomienie. Aby uzyskać dodatkowy środek bezpieczeństwa, możesz wypróbować wskazówki, które szczegółowo opisaliśmy w artykule.

Gorące artykuły