Jak zresetować iPhone'a za pomocą przycisków?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Jak zresetować iPhone'a za pomocą przycisków?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

iPhone zawiesza się i nie reaguje bez względu na to, jak go dotkniesz? Bateria iPhone'a rozładowana, ale nigdy się nie obudzi, nawet jeśli ładujesz ją przez kilka godzin? A może iPhone po prostu nie działa normalnie? Użytkownicy iPhone'a często spotykają się z takimi przypadkami, a większość użytkowników spróbuje ponownie uruchomić iPhone'a, aby rozwiązać takie nudne problemy. Ale co powinieneś zrobić, jeśli po prostu nie możesz ponownie uruchomić iPhone'a? Resetowanie iPhone'a może być alternatywą dla łatwego rozwiązania problemów z iPhonem.

Tutaj powiemy, jak zresetować różne modele iPhone'a za pomocą przycisków, ale zanim zaczniemy, musisz powiedzieć, jak zresetować iPhone'a z ustawień iPhone'a. Możesz zacząć od tego łatwiejszego sposobu, jeśli nadal możesz korzystać z iPhone'a.

1. Jak zresetować iPhone'a z samego iPhone'a?

iPhone oferuje użytkownikom różne opcje resetowania. Możesz zresetować wszystkie ustawienia na iPhonie lub tylko zresetować ustawienia sieciowe lub inne funkcje w zależności od potrzeb. Tutaj wyjaśniamy, jak zresetować wszystkie ustawienia na iPhonie:

Krok 1. Otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia.

Krok 2. Wprowadź hasło blokady ekranu iPhone'a, a następnie dotknij Resetuj wszystkie ustawienia, aby potwierdzić.

Krok 3. Ponowne uruchomienie iPhone'a zajmie trochę czasu, a następnie będziesz mógł normalnie korzystać z iPhone'a.

zresetuj wszystkie ustawienia na iPhonie

Jeśli interesuje Cię opcja Wymaż całą zawartość i ustawienia, przeczytaj tutaj.

Ale jeśli Twój iPhone nie odpowiada i nie możesz przejść do ustawień, musisz zresetować iPhone'a za pomocą przycisków. Poniżej przedstawiono prawidłowe kroki, aby zresetować urządzenia z systemem iOS bez względu na używany model. Wystarczy sprawdzić szczegóły:

2. Jak zresetować iPhone'a 6s i starsze urządzenia za pomocą przycisków?

Zacznijmy od modeli, które obejmują większość użytkowników iOS.

Krok 1. Długo naciśnij przycisk zasilania (który jest przyciskiem po prawej stronie dla iPhone'a 6s i iPhone'a lub na górze dla wszystkich innych iPhone'ów, iPodów i iPadów) oraz przycisk home jednocześnie.

Krok 2. Nie zwalniaj dwóch przycisków, nawet jeśli widzisz, że ekran Twojego iPhone'a staje się czarny.

Krok 3. Zwolnij przyciski, aż zobaczysz logo Apple na ekranie. Następnie Twój iPhone uruchomi się ponownie.

twardy reset iPhone'a 6

3. Jak zresetować iPhone'a 7 lub iPhone'a 7 Plus za pomocą przycisków?

iPhone 7 będzie nieco inny niż iPhone 6s, ponieważ nie ma fizycznego przycisku Home. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Krok 1. Długo naciśnij przycisk zasilania, który znajduje się po prawej stronie i przycisk zmniejszania głośności.

Krok 2. Nie zwalniaj przycisków, gdy ekran iPhone'a staje się czarny.

Krok 3. Możesz zwolnić przyciski, gdy pojawi się logo Apple, a iPhone 7 uruchomi się ponownie.

twardy reset iPhone'a 7

4. Jak zresetować iPhone'a X lub iPhone'a 8 za pomocą przycisków?

iPhone X i iPhone 8 zmieniają nieco funkcje przycisków, a następnie zmienia się sposób ich resetowania za pomocą przycisków.

Krok 1. Szybko naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie szybko naciśnij przycisk zmniejszania głośności.

Krok 2. Długo naciśnij przycisk zasilania, który znajduje się po prawej stronie.

Krok 3. Nie zwalniaj przycisku, dopóki na ekranie nie pojawi się logo Apple, a iPhone X / iPhone 8 uruchomi się ponownie.

twardy reset iPhone'a X

Teraz masz metodę resetowania iPhone'a za pomocą przycisków, ale jak to zrobić, jeśli ta metoda nie rozwiąże problemów z iPhonem? Czy istnieje inny sposób na całkowite zresetowanie iPhone'a? Możesz przeczytać dalej, aby uzyskać ostateczną metodę.

5. Całkowicie zresetuj iPhone'a, aby rozwiązać problemy z iPhone'em

Możesz użyć aFoneSoft Fixppo aby rozwiązać problemy z iPhonem. Właściwie to nie tylko iPhone, to narzędzie do naprawy iOS działa na wszystkich modelach iOS. Jeżeli twój iPhone losowo zawiesza się, iPhone utknął w logo Applelub inne anomalie, program pomoże.

To narzędzie można bezpiecznie pobrać i jest całkiem proste w użyciu. Poniżej przedstawiono kroki, aby rozwiązać różne problemy na iPhonie przez aFoneSoft Fixppo. Po prostu pobierz i zresetuj iPhone'a.

Wypróbuj za darmo

Krok 1. Uruchom program, a zobaczysz cztery oferowane przez niego tryby. Wybierz "Resetuj iDevices", aby zresetować iPhone'a.

zresetuj urządzenia

Krok 2. Wybierz tryb, aby zresetować iPhone'a. Jeśli możesz odblokować iPhone'a, po prostu wybierz „Tryb standardowy”. W tym trybie możesz łatwo zresetować iPhone'a za pomocą kilku kliknięć.

resetowanie standardowe

Krok 3. Kliknij iPhone'a na komputer, a zostaniesz poproszony o utworzenie kopii zapasowej iPhone'a. Kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby kontynuować.

wykonaj kopię zapasową teraz

Krok 4. Po utworzeniu kopii zapasowej Twój iPhone zostanie automatycznie zresetowany przez Fixppo.

kopia zapasowa urządzenia

Po zresetowaniu irytujące problemy na iPhonie zostaną rozwiązane.

Resetowanie zakończone pomyślnie

Wnioski

Resetowanie iPhone'a jest szybkim i powszechnym rozwiązaniem problemów z iOS i tutaj omawiamy, jak zresetować iPhone'a bez względu na to, czy używasz iPhone'a X, iPhone'a 8 lub wcześniejszych modeli. Jeśli napotkasz skomplikowane problemy z iOS, których resetowanie iPhone'a za pomocą przycisków nie może naprawić, możesz spróbować aFoneSoft Fixppo co pomoże.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły