Wszystko, co musisz wiedzieć o skrótach Siri w iOS 15

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Wszystko, co musisz wiedzieć o skrótach Siri w iOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2021 r.

Wprowadzenie przez Apple skrótów Siri w iOS 15 sprawiło, że życie wielu użytkowników iPhone'a stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Ludzie często zapominają o wielu rzeczach, które mają robić na co dzień. Siri będzie przedstawiać sugestie zgodnie z procedurami poznanymi podczas korzystania z telefonu, e-maili, codziennych czynności, mediów społecznościowych i innych aplikacji, aby móc przewidzieć, w jaki sposób możesz korzystać z telefonu i innych aplikacji na telefonie. W tym artykule omówimy różne sposoby, w jakie skróty Siri w iOS 15 mogą ułatwić Ci życie.

Czym są skróty Siri?

Są to konfigurowalne polecenia Siri, które można tworzyć na telefonie zamiast czekać, aż Apple doda je do aktualizacji iOS. Możesz używać skrótów Siri w iOS 15 w dowolnej aplikacji, pod warunkiem, że ma przycisk „dodaj do Siri”. Pojedynczy skrót może mieć wiele kroków z wielu aplikacji. Oprócz tego, że Siri jest technologią głosową, jest także wszechstronnym asystentem, którego możesz użyć do aktywacji skrótów, po prostu dotykając przycisku zamiast polecenia głosowego.

Skróty siri

Nowe funkcje skrótów Siri w iOS 15

Dzięki nowym funkcjom firmy Apple korzystanie ze skrótów Siri w iOS 15 pomoże Ci być bardziej wydajnym i efektywnym w wykonywaniu zadań. Możesz połączyć frazę z często wykonywaną akcją, którą możesz aktywować i poprosić Siri o wykonanie tego nawet bez dotykania przycisku.

1. Osobiste przypomnienie

Jeśli masz określoną rutynę każdego dnia o określonej godzinie, sugestie Siri nauczą się tej konkretnej rutyny i powiadomią Cię, abyś nie zapomniał, co masz robić w określonym czasie. Jeśli masz połączenie z Internetem Rzeczy, skróty mogą sprawić, że Twoje życie będzie płynniejsze. Możesz także użyć skrótów Siri w iOS 15, aby przeczytać swój planer dnia, a nawet włączyć dla siebie wiadomości.

2. Łatwiejszy sposób na pozostanie w kontakcie

Istnieją dwa sposoby, dzięki którym skróty Siri mogą znacznie ułatwić utrzymywanie kontaktu. Po pierwsze, możesz skorzystać z wbudowanych Sugestii Siri, które uczą Twojego życia i sugerują je Twojemu urządzeniu, a po drugie; to niestandardowe przepływy pracy. Siri przekaże swoje sugestie dotyczące zebranych danych dotyczących Twojej rutyny z mediów społecznościowych, e-maili, codziennych spotkań lub rutynowego korzystania z urządzenia. Sugestie Siri mogą używać skrótów, aby przypomnieć Ci o codziennym biegu lub cotygodniowym telefonie do mamy, a nawet o wieczornym spacerze.

3. Skrót do Twojego samochodu

Jeśli posiadasz samochód z Apple CarPlay, możesz użyć skrótów, aby połączyć się z CarPlay, dzięki czemu korzystanie z samochodu będzie zabawne i relaksujące. Siri może nauczyć się Twojej codziennej rutyny, na przykład kiedy idziesz do pracy, a mówiąc, że idziesz do pracy, Siri może powielać to, co robisz, bez dotykania żadnego przycisku.

4. Uzyskaj więcej korzyści z paska wyszukiwania iOS

Większość użytkowników telefonów przechodzi do paska wyszukiwania, aby zadawać pytania w Google. Możesz użyć skrótów, aby uczynić go bardziej stroną docelową, na której możesz dodać bardziej istotne informacje dotyczące konkretnego dnia, a po prostu klikając na nią, możesz wykonać tę akcję, taką jak potwierdzenie randki z przyjacielem lub pójście na jogging.

5. Skrót Często używane aplikacje innych firm

Po zintegrowaniu Siri z aplikacjami innych firm do systemu iOS 15 zostanie dołączona aplikacja skrótu, która zapewni użytkownikom skrót Siri do ich przepływów pracy. Krótka wskazówka słowna zostanie podana do dowolnej aplikacji innej firmy, która zapewnia szybkie i zrozumiałe informacje, takie jak mapy, wiadomości, pogoda, dzięki czemu są łatwiejsze w użyciu.

Jak tworzyć skróty Siri w iOS 15?

Krok 1: Na urządzeniu z systemem iOS przejdź do aplikacji Ustawienia i kliknij Siri i wyszukiwanie.

siri-search

Krok 2: Zobaczysz sugestie ostatnio wykonanych akcji. Aby utworzyć skróty do tych działań, kliknij przycisk „+” obok sugestii, a następnie nagraj spersonalizowaną frazę, dotykając przycisku Nagrywaj i wypowiadając frazę. Nagraj go ponownie, a następnie kliknij przycisk Gotowe w prawym górnym rogu, aby potwierdzić.

tworzenie-skrótów-siri

Tworzenie często używanych skrótów Siri w iOS 15 zmienia sposób, w jaki użytkownicy iPhone'a wykonują codzienne zadania. Możesz wykonywać te zadania znacznie szybciej i wydajniej. Możesz dodać dowolną liczbę skrótów do określonych działań, tworząc frazę dla każdego, którą możesz aktywować, prosząc Siri o wykonanie wspomnianego zadania. Siri powiadomi Cię nawet słownym przypomnieniem o zadaniu, które masz wykonać. Teraz będziesz mógł bezbłędnie wykonywać najprostsze zadania. Dzięki powyższym informacjom użytkownicy Apple mogą teraz w bardziej interaktywny i zabawny sposób integrować swoje iPhone'y z codziennym życiem.

Gorące artykuły