Mikrofon Snapchat nie działa? 9 sposobów, aby to naprawić

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Mikrofon Snapchat nie działa? 9 sposobów, aby to naprawić

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 1 września 2021 r.

Twoje urządzenie mikrofon na Snapchacie nie działa? Nie martw się więcej, ponieważ wkrótce poznasz 9 sposobów rozwiązania tego problemu. Jeśli jedna metoda nie działa dla Ciebie, po prostu przejdź do następnej. Pod koniec tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić napraw mikrofon Snapchata.

Część 1: Dlaczego mój mikrofon nie działa na Snapchacie?

Mikrofon urządzenia może nie działać w Snapchacie ze względu na niski poziom głośności, włączony tryb cichy, a nawet zakłócenia z innej aplikacji. Wypróbuj poniższe trzy sposoby rozwiązywania problemów związanych z głośnością lub zakłóceniami aplikacji.

1.1 Sprawdź ustawienia głośności

Podnieś suwak mikrofonu w telefonie i przesuń go do maksymalnego poziomu. Niektórzy użytkownicy Snapchata zgłaszali, że maksymalne zwiększenie głośności multimediów pomaga im również w ponownym uruchomieniu mikrofonu Snapchata. Upewnij się więc, że głośność mikrofonu i multimediów jest na maksymalnym poziomie.

1.2 Wyłącz tryb cichy

Gdy tryb cichy jest włączony na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android, wszystkie dźwięki są wyłączone. Niektórzy użytkownicy Snapchata mają swoje „Mikrofon Snapchata nie działa” naprawiono, gdy uruchamiają tryb cichy i włączają głośność multimediów. Spróbuj więc sprawdzić, czy Twój problem również zostanie rozwiązany.

Aby wyłączyć tryb cichy włączony iPhone, podnieś Centrum sterowania przesuwając się w górę na ekranie głównym. Aby wyłączyć tryb cichy, dotknij ikona dzwonka aby usunąć wszelkie czerwone linia ukośna na nim.

Centrum sterowania iPhone'a

Dla android użytkowników, naciśnij głośności w górę na urządzeniu i dotknij ikona powiadomienia dopóki nie zobaczysz dzwonka bez przecinającej go linii. Możesz także nawigować Ustawienia> Dźwięk na urządzeniu, aby ustawić suwak wszystkich dźwięków na maksimum.

wyczyść instagramowe pamięci podręczne

1.3 Sprawdź zakłócenia aplikacji innych firm

Czy podejrzewasz, że inna aplikacja zakłóca zdolność Snapchata do korzystania z zasobów mikrofonowych w telefonie? Jeśli tak, zamknij taką aplikację i spróbuj ponownie Snapchata. Na przykład podczas nagrywania filmów Snapchat masz aplikację, taką jak AlwaysIpodPlay, która odtwarza muzykę w tle, co może prowadzić do problemów z mikrofonem. Aby uniemożliwić uruchamianie innych aplikacji w Snapchacie, zamknij wszystkie inne uruchomione aplikacje i uruchom ponownie tylko Snapchata.

Część 2: Jak naprawić mikrofon Snapchat

Jeśli powyższe trzy rozwiązania nie rozwiązały Twojego problemu, wypróbuj kolejno wszystkie z poniższych czterech sposobów, aby miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

Sposób 1. Uruchom ponownie telefon

Jeśli Snapchat nie ładuje się poprawnie, może napotkać problemy z dostępem do zasobów mikrofonu smartfona. Naprawienie takiego błędu czasami wymaga tylko prostego ponownego uruchomienia.

Dla iPhone użytkownicy, oto jak ponownie uruchomić urządzenie:

Krok 1: Przytrzymaj boczny przycisk i dowolny przycisk głośności, aż pojawi się suwak wyłączania.

Krok 2: Przeciągnij suwak i poczekaj, aż urządzenie Apple się wyłączy.

Krok 3: Ponownie włącz urządzenie, naciskając i przytrzymując przycisk boczny, aż pojawi się logo Apple.

Uwagi

W zależności od modelu iPhone'a procedura może się różnić.

On android urządzenia:

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (często znajduje się po prawej stronie), aż pojawi się opcja restart urządzenie pojawi się na ekranie.

Krok 2: Naciśnij Uruchom ponownie i poczekaj, aż urządzenie wyłączy się i uruchomi ponownie.

Sposób 2. Zaktualizuj aplikację Snapchat

Sprawdź Apple Store (dla iPhone użytkowników) lub Sklep Play (dla android użytkowników), czy nastąpiła aktualizacja Snapchata. Jeśli tak, zainstaluj aktualizację. Twórcy aplikacji publikują aktualizacje, aby wprowadzić nowe funkcje, poprawić wydajność lub naprawić błędy. Jeśli błąd lub usterka jest przyczyną twojego „mikrofon na Snapchacie nie działa”, aktualizacja może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Sposób 3. Odinstaluj i ponownie zainstaluj Snapchata

Odinstalowanie Snapchata pomaga usunąć ustawienia aplikacji i usunąć potencjalne błędy, które mogą powodować awarię mikrofonu.

Na twoim iOS urządzenia, dotknij i przytrzymaj ikonę Snapchata, aż pojawi się mały „×”. Dotknij ×, aby odinstalować i usunąć aplikację. Udaj się do App Store, aby ponownie zainstalować Snapchata.

Na twoim android smartfona, zlokalizuj i przytrzymaj ikonę Snapchata na ekranie głównym, aż Odinstaluj pojawi się, a następnie dotknij go. Możesz alternatywnie nawigować Ustawienia > Aplikacje > Snapchat i kliknij Odinstaluj. Następnie przejdź do Sklepu Play, aby ponownie zainstalować Snapchata.

Sposób 4. Wyczyść mikrofon

Brud i brud nagromadzony w otworze portu mikrofonu urządzenia może spowodować, że „mikrofon Snapchat” nie będzie działał zgodnie z wymaganiami. Na przykład kilku użytkowników skarżyło się, że ich głośność wideo Snapchata była zbyt niska nawet przy najwyższych ustawieniach, ale problem został rozwiązany po oczyszczeniu brudu z otworu portu mikrofonu.

Aby usunąć cząsteczki blokujące mikrofon i zwiększyć poziom nagrywania dźwięku Snapchata, możesz użyć miękkiego wacika lub puszki ze sprężonym powietrzem.

Część 3: Napraw problem z iOS za pomocą Fixppo

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu iOS i wypróbowałeś wszystkie te opcje rozwiązywania problemów, ale problem nadal nie został rozwiązany, może to oznaczać, że coś jest nie tak z oprogramowaniem układowym iOS i dlatego wymaga „odświeżenia”. Dodaliśmy tę część, aby poinformować Cię, jak korzystać z narzędzia do odzyskiwania systemu iOS o nazwie Fixppo rozwiązać ogólne problemy z iOS. Zwłaszcza, gdy więcej niż jedna aplikacja na twoim urządzeniu ma problemy z mikrofonem, możesz wypróbować tę metodę.

Oto niektóre z rzeczy oferowanych przez Fixppo.

fixppo

8,000,000 + Pliki do pobrania

Wspaniałe funkcje Fixppo

  • Obsługuje wszystkie wersje iOS i modele urządzeń.

  • Może pomóc rozwiązać problemy i błędy iOS bez utraty danych.

  • Pomaga przełączać urządzenia z systemem iOS w tryb odzyskiwania i poza nim.

  • Pomaga obniżyć wersję iOS bez konieczności jailbreaku urządzenia iPhone.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z Fixppo w rozwiązywaniu problemu z niedziałającym mikrofonem Snapchat.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj Fixppo do komputera Mac lub komputera z systemem Windows.

Krok 2: Otwórz aplikację i wybierz Tryb standardowy.

Krok 3: Pozostaw urządzenie Apple odblokowane i podłącz je do komputera Mac lub PC za pomocą kabla błyskawicy. W przypadku, gdy aplikacja nie rozpozna Twojego urządzenia i nie przestawi go w trybie odzyskiwania, zapewni w tym celu ręczny przewodnik. Kliknij Dalej kontynuować.

Krok 4: Pobierz pakiet oprogramowania układowego, który zostanie użyty do odświeżenia urządzenia.

Krok 5: Na stronie zatytułowanej Zacznij naprawiać iOSkliknij Start aby rozpocząć proces odświeżania i poczekać, aż proces się zakończy i zakończy się powodzeniem.

Możesz chcieć wiedzieć: Snapchat nie działa? 7 sposobów, aby to naprawić

Wnioski

Tam masz odpowiedzi i rozwiązania, aby „dlaczego mój mikrofon nie działa na Snapchacie”. Mamy nadzieję, że jeszcze jedno z dziewięciu rozwiązań problemów omówionych w tym artykule będzie dla Ciebie przydatne.

Teraz twoja kolej. Daj nam znać w komentarzach, która metoda zadziałała dla Ciebie.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły