Zapomniałeś hasła do notatki? Jak odblokować Note na iPhonie?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Zapomniałeś hasła do notatki? Jak odblokować Note na iPhonie?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.

Twój iPhone ma aplikację Notatka, która umożliwia zablokowanie notatek, zachowując ich prywatność na wypadek, gdyby ktoś chciał użyć Twojego telefonu i mógłby przeczytać Twoje notatki. Używasz jednego hasła do ochrony wszystkich swoich notatek. Minusem tego jest to, co dzieje się, gdy musisz odblokować notatkę na iPhonie, ale nie pamiętasz hasła. Jeśli spróbujesz skontaktować się z Apple w celu uzyskania pomocy, Apple pomoże Ci tylko zresetować hasło, ale nie będziesz mieć dostępu do swoich poprzednich notatek. Będziesz wtedy mieć wiele haseł do różnych notatek. Istnieje sposób na odblokowanie notatki na iPhonie za pomocą prostych i łatwych metod, które pomogą Ci odzyskać notatki.

W tym artykule pokażemy niektóre z tych metod, które są kompatybilne z Twoim iPhonem i innymi wersjami iOS.

Odblokuj notatkę iphone

1. Jak odblokować Note na iPhonie?

Jeśli umieściłeś blokadę na notatce w aplikacji Notatka i nie musisz jej już blokować, możesz łatwo usunąć blokadę ze swoich notatek. Oto kroki, które należy wykonać, aby odblokować notatkę na iPhonie.

Krok 1: Przejdź do swojego iPhone'a i znajdź notatkę, z której chcesz usunąć blokadę.

Krok 2: Kliknij go, a następnie odblokuj notatkę.

Krok 3: Następnie kliknij przycisk Udostępnij znajdujący się w prawym górnym rogu iPhone'a.

Krok 4: Następnie wybierz Usuń blokadę. Udało Ci się odblokować notatkę.

Odblokuj notatkę na iPhonie

2. Odblokuj Note na iPhonie za pomocą Apple ID

Są chwile, kiedy musisz odblokować notatkę na iPhonie, ale wtedy zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś hasła. Nie martw się, Apple opracował funkcję o nazwie Touch ID dla iOS 9.3 lub nowszych wersji, która pomoże Ci odblokować hasło do notatki na iPhonie. Wystarczy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Przejdź do swojego iPhone'a i uruchom aplikację Notatki.

Krok 2: Wyszukaj notatkę, którą chcesz odblokować, a następnie kliknij ją.

Krok 3: Możesz kliknąć opcję Wyświetl notatkę na środku ekranu urządzenia lub kliknąć kartę Zablokuj u góry ekranu urządzenia.

3. Zapomniałeś hasła do notatki? Jak odblokować Note na iPhonie

aFoneSoft D-Back to narzędzie do odzyskiwania, które jest kompatybilne z iPhone X/8 i iOS 15, aby pomóc Ci łatwo odzyskać utracone lub usunięte dane z iPhone'a, iPada lub iPoda touch. Może odzyskać dane z aplikacji wbudowanych i innych firm, a także z kopii zapasowej iTunes i iCloud. Oprócz funkcji odzyskiwania danych jest również uważana za najlepszą opcję łatwego odblokowania hasła do iPhone'a, iPada i iPoda touch.

Wypróbuj za darmo

Kroki, jak odblokować notatkę na iPhonie za pomocą aFoneSoft D-Back

Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że uruchomiłeś aFoneSoft D-Back na komputerze, kliknij Napraw system iOS w głównym oknie, a następnie podłącz iPhone'a do D-Back. Następnie możesz wybrać tryb standardowy, w którym ustawisz urządzenie w trybie DFU / odzyskiwania, aby rozpocząć proces odzyskiwania.

Wybierz tryb, aby naprawić iOS

Krok 1: Aby przełączyć urządzenie w tryb DFU, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij / Obudź i Początek przez 8-10 sekund, a następnie zwolnij przycisk Uśpij / Obudź i przytrzymaj przycisk Początek przez kolejne 5 sekund. Jeśli urządzenie nie przechodzi w tryb DFU, przełącz je w tryb odzyskiwania.

Tryb DFU w trybie standardowym

Aby przełączyć go w tryb odzyskiwania, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij/Obudź i Początek. Pojawi się logo Apple, ale trzymaj, aż zobaczysz ikonę Połącz z iTunes.

Tryb odzyskiwania w trybie standardowym

Krok 2: Po przejściu w tryb DFU lub Recovery pobierz nowe oprogramowanie układowe dla swojego urządzenia. Program automatycznie wykryje Twoje urządzenie i udostępni najnowszą wersję systemu iOS odpowiednią dla Twojego urządzenia. Następnie kliknij Pobierz. Możesz także pobrać oprogramowanie, które chcesz ręcznie.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

Krok 3: Po pomyślnym pobraniu oprogramowania układowego kliknij Start, aby naprawić, a proces naprawy rozpocznie się automatycznie. Po zakończeniu procesu sprawdza, czy Twój iPhone uruchomi się, jeśli nie spróbuje ponownie.

zakończyłem naprawianie systemu iOS

4. Notatki iPhone'a zniknęły? Jak odzyskać utracone notatki?

Możesz skanować w poszukiwaniu usuniętych danych z kopii zapasowej iCloud lub kopii zapasowej iTunes lub urządzenia z systemem iOS, wykonując poniższe czynności, aby odzyskać usunięte pliki.

Krok 1: Uruchom D-Back na swoim iPhonie, a następnie przejdź do Odzyskaj z urządzenia z systemem iOS, a następnie kliknij Start.

Odzyskaj z karty urządzenia iOS

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera, a następnie kliknij Dalej, aby proces rozpoczął się po wykryciu urządzenia przez program.

podłącz swoje urządzenie

Krok 3: Wybierz typ plików, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij Skanuj. Program rozpocznie wyszukiwanie wszystkich usuniętych danych na Twoim iPhonie.

wybierz typy danych

Krok 4: Po zakończeniu skanowania będziesz mógł wyświetlić wszystkie odzyskane pliki dobrze zorganizowane na ekranie. Możesz sprawdzić każdy plik lub kliknąć tylko usunięte pliki, klikając kartę Pokaż tylko usunięte pliki. Wybierz pliki, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij Odzyskaj w prawym dolnym rogu urządzenia.

Podgląd pliku z karty iOS

Krok 5: Z wyskakującego okna, które się pojawi, wybierz lokalizację, w której chcesz przechowywać odzyskane pliki, a następnie poczekaj kilka minut na zakończenie procesu.

Większość użytkowników iPhone'a w dzisiejszych czasach jest bardzo wrażliwa, jeśli chodzi o przechowywanie swoich prywatnych dokumentów lub ukrywanie swoich prywatnych myśli przed kimkolwiek. Za pomocą aplikacji Notatki i hasła możesz chronić swoje notatki przed wścibskimi oczami, jeśli nie chcesz, aby inni ludzie je czytali. Więc nawet jeśli pozwolisz komuś korzystać z telefonu, masz pewność, że nie będzie miał dostępu do Twoich notatek. Jeśli nie musisz już ukrywać notatek, po prostu odblokowujesz notatkę na iPhonie, wpisując hasło i uzyskując dostęp do notatek. Jeśli zapomnisz hasła, możesz użyć powyższych metod, aby odblokować notatkę na iPhonie.

Gorące artykuły