Co oznacza przywracanie iPhone'a? Czy istnieje jakaś alternatywa do przywracania iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > iPhone Porady > Co oznacza przywracanie iPhone'a? Czy istnieje jakaś alternatywa do przywracania iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Co to znaczy przywrócić iPhone'a? Jeśli klikniesz to w sekcji podsumowania urządzenia, gdy Twój iPhone jest podłączony do iTunes, co to zrobi? Czy pozbywa się informacji z Twojego iPhone'a? Jeśli tak, czy automatycznie przywróci te informacje za pomocą poprzednich kopii zapasowych?

przywróć iPhone'a z iTunes

Wiele razy ludzie mylą się z terminologią tutaj i nie są jasne, co to znaczy przywrócić iPhone'a. Ktoś mógł im powiedzieć, aby przywrócili telefon, aby naprawić problemy z oprogramowaniem, ale mogą bać się nacisnąć przycisk, ponieważ nie wiedzą, co się stanie lub czy informacje zostaną utracone.

1. Co to znaczy przywrócić iPhone'a?

Zwykle, gdy ktoś mówi, że wykonujesz „Przywracanie” na swoim iPhonie, oznacza to, że wyczyściłeś wszystkie dane na nim i przywróciłeś je do ustawień fabrycznych. Więc jeśli klikniesz to w zakładce podsumowania w iTunes, bądź ostrożny! Wszystkie dane na Twoim iPhonie zostaną wyczyszczone. Nie jest to jednak takie złe, jeśli masz problemy z iOS i chcesz zacząć od nowa. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest najpierw utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych osobistych, a następnie przywrócenie z kopii zapasowej po zakończeniu czyszczenia telefonu.

Jednak prawdą jest, że Twoje dane zostaną najpierw usunięte podczas przywracania, więc jeśli nie podejmiesz środków ostrożności, może nastąpić utrata danych.

2. Jak przywrócić iPhone'a bez utraty danych?

Teraz pytanie brzmi, jak przywrócić iPhone'a i naprawić problemy z oprogramowaniem bez konieczności radzenia sobie z problemem utraty danych? Jednym ze świetnych sposobów, aby to zrobić, jest narzędzie o nazwie aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOS.

Jest to program, który pozwoli ci przywrócić iPhone'a bez konieczności usuwania wszystkich twoich danych osobistych. Daje to więcej opcji niż tylko korzystanie z iTunes (co spowoduje wyczyszczenie wszystkich danych). Oto niektóre z jego funkcji:

aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOS

700,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki przywracania iPhone'a bez utraty danych

Oto jak możesz użyć aFoneSoft Fixppo iOS System Recovery, aby przywrócić iPhone'a bez utraty danych:

(1) Pobierz i zainstaluj Odzyskiwanie systemu iOS na komputerze PC lub Mac.

(2) Podłącz urządzenie do komputera i uruchom Fixppo iOS System Recovery.

(3) Na ekranie głównym kliknij Tryb standardowy.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

(4) Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub tryb odzyskiwania. Polega to na przytrzymaniu przycisku Uśpij / Obudź i przycisku Początek, a następnie puszczeniu przycisku Uśpij / Obudź po około 10 sekundach i przytrzymaniu przycisku Home przez około 5 sekund (tryb DFU).

umieścić iPhone'a nie można przywrócić błąd 3194 w trybie DFU

Lub przytrzymując te dwa przyciski razem, aż zobaczysz ekran Połącz z iTunes (tryb odzyskiwania).

umieścić iPhone'a nie można przywrócić błędu 3194 w tryb odzyskiwania

(5) Oprogramowanie automatycznie wykryje teraz właściwe oprogramowanie sprzętowe dla Twojego urządzenia. Po prostu kliknij „Pobierz”, a następnie „Rozpocznij, aby naprawić”, gdy pobieranie się zakończy, a program zajmie się resztą.

dopasuj odpowiedni pakiet oprogramowania;

(6) Na koniec możesz otrzymać komunikat, że Twój iOS został pomyślnie naprawiony. Po prostu przywracasz iPhone'a bez utraty danych.

naprawiony system pomyślnie

3. Jak przywrócić iPhone'a z kopii zapasowych?

Jeśli chcesz przywrócić iPhone'a z kopii zapasowych, możesz użyć aplikacji o nazwie aFoneSoft iTransor którego nazwa została zmieniona z D-Port Pro. Daje o wiele więcej swobody niż iTunes, jeśli chodzi o tworzenie i przywracanie kopii zapasowych. Pozwala:

Kluczowe cechy:

  • Twórz całe lub częściowe kopie zapasowe, w zależności od potrzeb.
  • Przywróć całą lub częściową kopię zapasową na swoje urządzenie. Przywrócenie częściowej kopii zapasowej nie wpłynie na inne dane na iPhonie.
  • Wyodrębnij dane ze starych kopii zapasowych iTunes lub iCloud i wyeksportuj je na swój komputer.
  • Twórz kopie zapasowe przyrostowo i nie martw się o nadpisywanie starych kopii zapasowych na iPhonie.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki przywracania iPhone'a z kopii zapasowej za pomocą aFoneSoft iTransor

(1) Pobierz i zainstaluj iTransor na swoim komputerze. Otwórz iTransor i podłącz iPhone'a do komputera.

(2) Kliknij Przywróć kopię zapasową do urządzenia na pasku bocznym, a zobaczysz wszystkie kopie zapasowe na swoim komputerze.

lista kopii zapasowych

(3) Wybierz kopię zapasową, którą chcesz przywrócić.

(4) Kliknij Przywróć pełną kopię zapasową, jeśli chcesz przywrócić wszystkie dane i ustawienia z kopii zapasowej.

wybierz przywróć pełną kopię zapasową

(5) Kliknij Dalej, jeśli jesteś pewien, że chcesz nadpisać dane na iPhonie nową kopią zapasową.

wybierz przywróć pełną kopię zapasową

(6) Nie odłączaj iPhone'a i poczekaj, aż oprogramowanie zakończy przywracanie kopii zapasowej.

pomyślnie przywróć pełną kopię zapasową

Wskazówka

Jeśli chcesz, możesz również przywrócić częściową kopię zapasową lub wyodrębnić z niej tylko niektóre rodzaje danych. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i miejsca do przechowywania.

Co to znaczy przywrócić iPhone'a? Cóż, wykonanie pełnego przywracania na iPhonie spowoduje wyczyszczenie wszystkich danych na nim. Istnieją jednak sposoby na obejście tego problemu, korzystając z aplikacji, które zapobiegają utracie danych, takich jak aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOSlub przy użyciu zaawansowanego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, takiego jak aFoneSoft iTransor. Oprócz, aFoneSoft iTransor oferuje użytkownikom bezpłatną wersję próbną. Daj mu szansę teraz!

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły