Najlepszy monitor procesora Mac do sprawdzania i zwiększania wydajności komputera Mac

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Najlepszy monitor procesora Mac do sprawdzania i zwiększania wydajności komputera Mac

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

Czy zauważyłeś ostatnio, że Twój Mac działa wolno? Uruchamianie komputera zajmuje dużo czasu? Nie martw się, to powszechne zjawisko związane z upływem czasu. Istnieje kilka powodów, które mogą spowolnić Twój system. Ale pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest użycie procesora komputera Mac. Może to być najbardziej krytyczny czynnik stojący za opóźnieniem w wydajności. W tym poście przedstawiono najlepszy monitor procesora Mac do sprawdzania i zwiększania wydajności komputera.

monitor procesora Mac

Co jeśli zajęcie procesora jest bardzo wysokie?

Może istnieć pewien proces, który powoduje przeciążenie procesora na komputerze Mac. Jeśli ten proces stale uzyskuje wysoki procent wykorzystania procesora, może to spowodować, że komputer Mac będzie naprawdę powolny.

Czasami można rozwiązać ten problem, usuwając pliki tymczasowe i pamięci podręcznej, usuwając pliki mediaanalysisd.plist i zatrzymując procesy o wysokim zużyciu procesora. Ale te sposoby są dość skomplikowane dla zwykłych użytkowników komputerów Mac. A jeśli problem stanie się znacznie bardziej krytyczny i żadna z tych metod nie zadziała, naprawdę musisz znaleźć monitor procesora Mac. Takie narzędzie może rozwiązać problem spowolnienia Maca spowodowanego wysokim zużyciem procesora.

Najlepszy monitor procesora do komputerów Mac, który radykalnie zwiększa wydajność komputera Mac

Komputery Mac są naprawdę imponujące i znane ze swojej wydajności. Ale jeśli stanie się powolny, w dużej mierze wpłynie to na wrażenia użytkownika. W tym momencie niezwykle ważna jest aplikacja do monitorowania procesora, która jest specjalnie zaprojektowana do monitorowania użycia procesora na komputerze Mac. Istnieje wiele aplikacji oferujących taką funkcjonalność. Jednak polecamy aFoneSoft Umate Mac Cleaner tutaj po szeroko zakrojonych testach. Udowodniono, że jest to najskuteczniejsza aplikacja do monitorowania wykorzystania procesora Maca i zwiększania wydajności.

Najważniejsze cechy monitora procesora Umate Mac Cleaner:

Kroki korzystania z narzędzia Umate Mac Cleaner do monitorowania użycia procesora Mac

Kroki, aby użyć Umate Mac Cleaner do monitorowania użycia procesora na Macu, są dość łatwe. Ogólne kroki można zakończyć jako Pobierz i zainstaluj - Wybierz funkcję - Monitoruj i zarządzaj. Teraz znajdźmy szczegóły:

Krok 1: Powinieneś pobrać program Umate Mac Cleaner na komputer Mac, a następnie uruchomić go po instalacji.

Wersja Mac

Krok 2: Wybierz Przyspieszenie komputera Mac funkcja na lewym panelu programu. Następnie kliknij Rozpocznij teraz, aby kontynuować.

przyspiesz swojego Maca

Krok 3: Teraz możesz zobaczyć tutaj wszystkie procesy, które zużywają ponad 20% procesora, wybierając zakładkę Heavy Consumers. Możesz je bezpiecznie wyłączyć pojedynczo lub zbiorczo.

wyłącz programy startowe

Bonus: jak kompleksowo monitorować komputer Mac za pomocą programu Umate Mac Cleaner

Niektóre ciężkie procesy konsumenckie procesora, programy startowe (zwane również elementami logowania) i uruchamianie agentów, które potajemnie działają w tle, naprawdę wpływają na szybkość uruchamiania i niesamowicie spowalniają komputer Mac. Zarządzanie tym wszystkim staje się żmudnym procesem. Jeśli z powodzeniem zarządzasz wszystkimi tymi irytującymi procesami, możesz znacznie zwiększyć wydajność komputera Mac.

Jako skuteczny menedżer Mac, Umate Mac Cleaner jest niezwykle przydatny w takich sytuacjach. Możliwości pracy komputera Mac można poprawić na trzy sposoby:

przyspiesz swojego Maca

Wersja Mac

Możesz także ręcznie monitorować użycie procesora na komputerze Mac

Istnieje inny sposób monitorowania wykorzystania procesora na komputerze Mac zamiast korzystania z oprogramowania innych firm. Kiedy twój system stanie się naprawdę wolny, będziesz musiał obserwować procesor systemu, aby zdiagnozować i znaleźć przyczynę powolnego działania komputera Mac. Korzystając z Monitora Aktywności, możesz zobaczyć aplikacje i procesy, które mają duże zapotrzebowanie na procesor. Tutaj możesz znaleźć statystyki wykorzystania procesora w czasie rzeczywistym. Teraz wykonaj poniższe czynności, aby monitorować użycie procesora na komputerze Mac:

monitor aktywności na mac

Uwagi

W ten sposób nie dajesz pełnej kontroli nad swoimi procesami. W większości przypadków oferuje tylko śledzenie programów, które dużo zużywają procesor. Sugerujemy, abyś wybrał najlepszy monitor procesora macOS- Umate Mac Cleaner. Twój system nigdy nie stanie się powolny i zawsze będzie działał jak nowy Mac.

Wnioski

Wiemy już, jaki jest najlepszy monitor procesora Mac i jak zwiększa wydajność komputera. Umate Mac Cleaner może nie tylko monitorować użycie procesora, ale także usuwać wszystkie niepotrzebne pliki, usuwać prywatne dane oraz zarządzać aplikacjami i rozszerzeniami na komputerze Mac. Może naprawdę odciążyć przeciążony system.

Gorące artykuły