[2021] Najłatwiejsze sposoby na wyczyszczenie historii wyszukiwania na komputerze Mac

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > [2021] Najłatwiejsze sposoby na wyczyszczenie historii wyszukiwania na komputerze Mac

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2021 r.

Gdy odwiedzasz witrynę internetową na komputerze Mac i szukasz czegoś, przeglądarka automatycznie tworzy i rejestruje historię zapytań. Usunięcie tych informacji nie tylko chroni Twoją prywatność, ale także zwalnia miejsce na dysku komputera Mac. A ten przewodnik nauczy Cię, jak wyczyścić historię wyszukiwania na Macu, czytaj dalej!

Pasek wyszukiwania

Dlaczego powinienem usunąć historię wyszukiwania na komputerze Mac?

Cóż, to zależy od ciebie. Może to być kwestia prywatności, tajemnicy biznesowej, OCD, paranoi, etykiety zawodowej lub po prostu satysfakcji ze sprzątania rzeczy.

To dziwne, że żadna z odwiedzonych witryn nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania Google jako witryny już odwiedzone. Kiedy dajesz komuś komputer Mac lub nawet przeglądasz sieć, gdy ktoś patrzy na ciebie w ramię, istnieje szansa, że ​​zobaczy coś, czego nie powinien widzieć. Pojawia się znaczenie usunięcia historii wyszukiwania na komputerze Mac.

Kiedy przeglądarki zapamiętują moją historię wyszukiwania na komputerze Mac?

Powinieneś wiedzieć, że te główne przeglądarki na Twoim Macu, w tym Safari, Chrome i Firefox, nie zapamiętają tego, czego szukałeś w przeszłości, chyba że zalogujesz się na konto.

Jeśli jesteś zalogowany na konto w każdej przeglądarce, Twoja historia wyszukiwania jest przechowywana lokalnie automatycznie. W tym czasie musisz wiedzieć, jak usunąć tę historię wyszukiwania z komputera Mac, aby uniknąć wycieków prywatności.

Jak usunąć historię wyszukiwania na komputerze Mac? [Dla różnych przeglądarek]

W rzeczywistości możesz ręcznie wyczyścić całą historię wyszukiwania na komputerze Mac dla każdej przeglądarki. Poniżej skoncentrujemy się na tym, jak uzyskać dostęp do historii wyszukiwania, a także jak usunąć je na komputerze Mac. 

Jeśli korzystasz z Safari

Safari to najpopularniejsza przeglądarka internetowa wśród użytkowników komputerów Mac, dlatego przedstawimy Ci więcej szczegółów na temat czyszczenia historii wyszukiwania w Safari. Ta przeglądarka zawiera funkcję czyszczenia historii wyszukiwania. Teraz wykonaj poniższe czynności i zobacz, jak wyczyścić historię Safari na Macu:

Jak wyczyścić historię wyszukiwania Safari na Macu?

 1. Uruchom Safari na MacBooku Pro / Air lub iMac.
 2. Kliknij historię i wyczyść historię.
 3. Ustaw zakres dat, który chcesz usunąć. Na przykład wybierz Pełna historia, aby usunąć całą historię wyszukiwania w Safari.
 4. Kliknij Wyczyść historię.

wyczyść historię wyszukiwania safari

Możesz też wyczyścić listę ostatnich wyszukiwań w Safari, aby wyczyścić historię wyszukiwania. Safari ma wbudowaną funkcję — listę ostatnich wyszukiwań, która umożliwia przeglądanie elementów wyszukiwania w Safari w przeszłości i umożliwia łatwy powrót do poprzednich wyników. Czasami jednak możesz nie chcieć w ogóle wyświetlać żadnego wyszukiwania na tej liście. Po prostu usuń tę listę, wykonując następujące czynności:

Jak wyczyścić ostatnią listę wyszukiwania w Safari na Macu?

 1. Uruchom Safari na Macu.
 2. Kliknij pasek adresu URL, a zobaczysz listę ostatnich wyszukiwań.
 3. Przejdź na dół tej listy historii wyszukiwania i wybierz opcję „Wyczyść ostatnie wyszukiwania”.

wyczyść ostatnie wyszukiwanie safari

Uwagi

Jeśli nie chcesz za każdym razem usuwać tych irytujących historii wyszukiwania, możesz również uniemożliwić ich przechowywanie w Safari. Wystarczy wybrać opcję – Tryb przeglądania prywatnego w Safari, który nie przechowuje danych przeglądania lokalnego na komputerze Mac. W ten sposób nie musisz w przyszłości usuwać historii wyszukiwania w ten sposób.

Jeśli używasz Chrome

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome na komputerze Mac i zastanawiasz się, jak usunąć historię wyszukiwania Google na komputerze Mac, możesz wyczyścić historię swoich wyszukiwań, wykonując następujące czynności.

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij Chrome i wyczyść dane przeglądania.
 3. W wyskakującym okienku zaznacz wszystkie elementy do usunięcia. Kliknij Wyczyść dane przeglądania W ten sposób możesz trwale usunąć wszystkie rekordy Google i usunąć historię wyszukiwania w Chrome na Macu. 

wyczyść historię wyszukiwania w Chrome

Jeśli używasz Firefoksa

Możesz także wykonać poniższe czynności, aby wyczyścić historię wyszukiwania w Firefoksie. 

 1. Otwórz Firefoksa na Macu.
 2. Wybierz opcję: Wyczyść ostatnią historię.
 3. Wybierz historię przeglądania, historię pobierania, historię formularzy i wyszukiwania, pamięci podręczne, pliki cookie, preferencje i kliknij Wyczyść teraz.  

wyczyść historię wyszukiwania Firefox

Jak usunąć całą historię wyszukiwania na komputerze Mac w kilka sekund?

Jeśli zainstalowałeś wiele przeglądarek na komputerze Mac, okaże się, że wyczyszczenie historii wyszukiwania każdej przeglądarki, jedna po drugiej, zajmuje dużo czasu. W takim przypadku, jeśli chcesz wyczyścić pełną historię przeglądarek na komputerze Mac i zaoszczędzić czas, możesz wypróbować popularne narzędzie do czyszczenia komputerów Mac - Umate Mac Cleaner aby pomóc Ci je usunąć w kilka sekund.

Umate Mac Cleaner może trwale usunąć wszystkie archiwa z komputera Mac jednym kliknięciem. Możesz sprawdzić całą swoją historię online na komputerze Mac, w tym Chrome, Firefox i Safari. Nie musisz otwierać każdej przeglądarki i pojedynczo usuwać historii wyszukiwania. To jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Mac, takich jak MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini, Mac Pro i iMac. Co więcej, aplikacja działa również dobrze na najnowszej wersji systemu macOS - Catalina 10.15.

Wersja Mac

Jak wspomnieliśmy powyżej, historię wyszukiwania na komputerze Mac można usunąć ręcznie lub za pomocą programu Umate Mac Cleaner. A my polecamy Wam ten drugi sposób. Poniżej znajdują się powody.

Oto przewodnik krok po kroku, jak wyczyścić historię wyszukiwania na urządzeniu.

Krok 1: Pobierz i uruchom Umate Mac Cleaner na komputerze Mac.

Wersja Mac

Krok 2: Wybierz zakładkę Wymaż prywatne dane i kliknij Skanuj. Po zakończeniu skanowania cała historia komputera Mac jest wyświetlana w części Online Trace, w tym historia przeglądania, pliki cookie, historia pobierania, HTML5 i pamięć lokalna itp.

wybierz usuń prywatne dane

Krok 3: Wybierz wszystkie wyszukiwane dane, które chcesz usunąć i kliknij, aby usunąć. Tak łatwo!

potwierdź usunięcie prywatnych danych

Wnioski

Twoja historia przeglądarki może wiele się o Tobie dowiedzieć. Dlatego może być przydatne przechowywanie tych informacji na komputerze Mac, ale możesz chcieć je okresowo usuwać. Dlatego wiele osób szuka informacji o tym, jak usunąć historię wyszukiwania w Google, Safari lub Firefox. Ostateczną odpowiedzią na to jest Umate Mac Cleaner. Pomaga usunąć ślady online w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia.

Gorące artykuły