Oto jak trwale usunąć historię pobierania w systemie Mac OS X

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Oto jak trwale usunąć historię pobierania w systemie Mac OS X

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

Prawie każdy, kto używa Maca, pobrał rzeczy z Internetu. Ale czy wiesz, że wszystko, co pobierzesz, zostanie zapisane w systemie Mac? Jednak historia pobierania zajmuje dużo miejsca na komputerze Mac, wpływając tym samym na jego wydajność.

Na szczęście możliwe jest wyczyszczenie pamięci i odzyskanie zajętego miejsca. Jak usunąć historię pobierania na Macu, będzie tematem tego artykułu. Jeśli szukasz sposobów na zwolnienie miejsca w systemie Mac, czytaj dalej tego bloga. Zobaczysz, jak załatwić sprawy.

Jak wyświetlić historię pobierania na komputerze Mac

Przed przystąpieniem do usuwania historii pobierania oczywiście musisz mieć możliwość jej wyświetlenia. Chcesz wiedzieć, jak znaleźć historię pobierania na komputerze Mac? Istnieje kilka sposobów na zlokalizowanie plików docelowych na komputerze.

Sposób 1: Użyj terminala

Na początek musisz otworzyć terminal. Aby to zrobić, spróbuj tego Aplikacje> Narzędzia> Terminal. Innym sposobem uzyskania dostępu do terminala jest użycie światła punktowego wyświetlanego w prawym górnym rogu ekranu i po prostu napisanie w nim słowa „terminal”.

Gdy Terminal jest otwarty, wprowadź lub wklej to polecenie, a następnie kliknij „powrót”: sqlite3 ~/Library/Preferences/com.apple.LaunchServices.QuarantineEventsV* 'wybierz LSQuarantineDataURLString z LSQuarantineEvent'

To pokaże Ci ogromną listę pobrań ułożonych w porządku chronologicznym. Ta lista jest ogromna, ponieważ za każdym razem, gdy używasz przeglądarki Safari lub aplikacji FTP do pobierania czegokolwiek z Internetu, tworzony jest nowy wpis. Po wpisaniu powyższego polecenia uruchomi ono zapytanie w bazie danych, zwracając tym samym wszystkie pliki, które zostały pobrane do systemu.

Sposób 2: Użyj przeglądarki internetowej na komputerze Mac

Oprócz wyżej wymienionego sposobu, użytkownicy mogą również znaleźć historię pobierania w swojej przeglądarce. Domyślnie pobrane pliki trafiają do folderu „pobrane”. Jednak nadal istnieje inny sposób przeglądania tych plików. Jako przykład weźmiemy najpopularniejszą przeglądarkę wśród użytkowników komputerów Mac - Safari, aby pokazać, jak znaleźć na niej pliki do pobrania.

Obok paska adresu w przeglądarce Safari znajduje się ikona strzałki w dół. Kliknij go, a ikona wyświetli obszerną listę ostatnio pobranych plików. Jeśli trwa pobieranie, na tej liście widoczny jest pasek postępu.

zobacz historię pobierania safari

Dwa ręczne sposoby usuwania historii pobierania na komputerze Mac

Zasadniczo istnieją dwa ręczne sposoby czyszczenia historii pobierania na komputerze Mac. Zostały one wyjaśnione w poniższych wierszach.

Sposób 1: Usuń historię pobierania za pomocą terminala

Jeśli używasz terminala do wyczyszczenia historii pobierania, musisz skopiować i wkleić następujące polecenie do terminala: sqlite3 ~/Library/Preferences/com.apple.LaunchServices.QuarantineEventsV* 'usuń z LSQuarantineEvent'

usuń terminal historii pobierania

Uwagi

Wady tej drogi:

Pamiętaj jednak, że Twój MacBook nigdy nie przestanie przechowywać historii. Oznacza to, że będziesz musiał używać tych poleceń od czasu do czasu, aby upewnić się, że historia przeglądania zostanie całkowicie usunięta z systemu. I trudno jest zastosować tak długie i złożone polecenie w procesie czyszczenia, szczególnie dla początkujących.

Sposób 2. Usuń historię pobierania w przeglądarkach na komputerze Mac (Safari/Chrome/Firefox)

Oto jak usunąć historię w przeglądarkach Safari, Chrome i Firefox. Zacznijmy od Chrome.

Usuń historię pobierania z Chrome

Wykonaj te czynności, aby ręcznie usunąć historię pobierania z Chrome. Najpierw przejdź do paska menu w przeglądarce Chrome i wybierz opcję Historia. Następnie wybierz „pokaż pełną historię”. >> Wybierz „Wyczyść dane przeglądania”. >> Wybierz „początek czasu”. >> Zaznacz pole „historia pobierania”. >> Kliknij „Wyczyść dane przeglądania”.

usuń historię pobierania Chrome

Usuń historię pobierania z Firefoksa

W ten sposób usunąć historię pobierania z przeglądarki Firefox. Najpierw uruchom przeglądarkę Firefox. Następnie wybierz opcję „historia”. >> Wybierz „wyczyść najnowszą historię”. >> Wybierz „wszystko” jako przedział czasu, aby usunąć dane. >> Naciśnij strzałkę „szczegóły”. >> Zaznacz pole „Historia przeglądania i pobierania”. >> Kliknij „Wyczyść teraz”.

usuń historię pobierania w firefox

Usuń historię pobierania z Safari

Dla użytkowników przeglądarki Safari, oto metoda usuwania z niej historii pobierania. Otwórz przeglądarkę Safari. >> Naciśnij „historia”. >> Wybierz „wyczyść historię i dane witryny”. >> Przejdź do „całej historii”. >> Kliknij „wyczyść historię”.

usuń historię pobierania na safari

W ten sposób możesz usunąć historię pobierania we wszystkich trzech przeglądarkach. Możesz dążyć do dowolnej opcji w zależności od używanej przeglądarki.

Uwagi

Wady tej drogi:

Usunięcie historii pobierania w przeglądarkach komputera Mac za każdym razem jest czasochłonne. I może być konieczne wykonanie wielu kroków, aby je ostatecznie usunąć.

Do tej pory widzieliśmy tylko wszystkie ręczne sposoby czyszczenia historii. A jeśli istnieje lepszy sposób na wykonanie pracy? Czy naprawdę istnieje taka opcja? To będzie temat naszej następnej sekcji.

Dlaczego nie ułatwić sobie pracy dzięki automatycznemu narzędziu do czyszczenia

Wszyscy jesteśmy zaawansowanymi użytkownikami i absolutnie z przyjemnością zautomatyzujemy cokolwiek lub jakikolwiek proces, jaki możemy! Jeśli więc chcesz wyczyścić historię pobierania z komputera Mac, na pewno będziesz potrzebować niezawodnego narzędzia do czyszczenia komputerów Mac zamiast operacji ręcznych. To jest dokładnie gdzie Umate Mac Cleaner wchodzi! Jest to niezwykle przydatne narzędzie do czyszczenia komputerów Mac, które automatycznie zajmie się historią pobierania.

Umate Mac Cleaner jest w stanie zrobić wszystko za Ciebie. Nie tylko może usunąć wszystkie niepożądane pliki w folderze pobierania, ale może również skutecznie usunąć historię pobierania na komputerze Mac za pomocą jednego kliknięcia. W przeciwieństwie do opisanych powyżej ręcznych sposobów, Umate Mac Cleaner oferuje wykonanie pracy w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób.

Użyj Umate Mac Cleaner, aby usunąć historię pobierania na komputerze Mac

Umate Mac Cleaner jest dość prosty na początek. Możesz korzystać z aplikacji w następujący sposób. 

Krok 1: Najpierw pobierz i zainstaluj Umate Mac Cleaner na komputerze Mac. Warto wspomnieć, że aplikacja jest kompatybilny z MacBook / MacBook Air / MacBook Pro / iMac / iMac Pro / Mac Pro / Mac Mini z systemem macOS 10.15 Catalina - 10.9 Mavericks. Nie musisz więc martwić się o jego kompatybilność. Po zakończeniu instalacji uruchom aplikację.

Wersja Mac

Krok 2: Wybierz zakładkę „Usuń prywatne dane”, a następnie naciśnij przycisk Skanuj.

wybierz usuń prywatne dane

Krok 3: Po zakończeniu skanowania przejdź do sekcji „Ślady online”, aby wyświetlić historię pobierania na komputerze Mac. Tutaj będziesz mógł wyświetlić podgląd i wybrać te, które chcesz usunąć, wybrać je wszystkie, a następnie nacisnąć „Usuń”, aby kontynuować żądanie usunięcia. Aplikacja może trwale usunąć historię pobierania na komputerze Mac, ponieważ wszystkie usunięte pliki są nie do odzyskania po usunięciu, aby upewnić się, że wszystkie te pliki nie zostaną ponownie pobrane.

potwierdź usunięcie prywatnych danych

Uwagi

Zalety korzystania z Umate Mac Cleaner:

Bardzo łatwo jest usunąć historię pobierania na urządzeniu za pomocą jednego kliknięcia. Oprócz usunięcia historii pobierania z systemu, Umate Mac Cleaner wykryje również ponad 40 rodzajów niepotrzebnych plików do dalszego usunięcia. Co więcej, aplikacja jest bezpieczna w użyciu i nigdy nie utraciła ważnych danych na komputerze Mac.

Chcesz także usunąć niepotrzebne pliki do pobrania na komputerze Mac? Umate Mac Cleaner może Ci pomóc!

Jak wspomnieliśmy powyżej, ta aplikacja może również usunąć wszystkie niepotrzebne pliki w folderze pobierania. Cały proces jest również niezwykle prosty. Szybko usuwa wszystkie niepotrzebne pliki do pobrania za pomocą jednego kliknięcia. Możesz wykonać poniższe czynności, aby usunąć niepotrzebne pliki do pobrania na komputerze Mac.

  1. Najpierw uruchom Umate Mac Cleaner na komputerze Mac.
  2. naciśnij Skanuj w zakładce „Wyczyść śmieci”. Po zeskanowaniu i oczyszczeniu w trybie szybkiego czyszczenia wybierz tryb Głębokie czyszczenie, aby kontynuować.
  3. Następnie zobaczysz pliki do pobrania w następnym oknie. Wybierz te pliki do pobrania, które chcesz usunąć, i kliknij Wyczyść, aby potwierdzić żądanie.

umate głębokie czyszczenie

Wnioski

Krótko mówiąc, Umate Mac Cleaner to najlepsza aplikacja do usuwania historii pobierania na Macu. Jest prosty, lekki i skuteczny. Jego wydajność jest również wydajna i wykonuje pracę w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli tego potrzebujesz, wybierz Umate Mate Cleaner!

Gorące artykuły