Jak usunąć pliki do pobrania na komputerze Mac

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Jak usunąć pliki do pobrania na komputerze Mac

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Czy pobrałeś kilka rzeczy na komputer Mac i chcesz je zlokalizować lub się ich pozbyć? Przeczytaj poniższy artykuł na temat usuwania pobranych plików na komputerze Mac wraz z „moją historią pobierania”.

Jest to doskonały przewodnik, dzięki któremu nie pozostawisz żadnych śladów na komputerze Mac.

Gdzie jest folder pobierania na Macu

Natychmiast uzyskaj dostęp do folderu pobierania z doku lub paska bocznego Findera; powinien znajdować się pod zakładką ulubionych.

pobrane pliki

Jeśli z jakiegoś powodu nie jest widoczny lub przypadkowo go usunąłeś, innym sposobem uzyskania do niego dostępu jest kliknięcie Go w menu Findera – folder pobierania pojawi się na liście rozwijanej. Kliknij go, aby go otworzyć.

Program Finder jest stale uruchomiony na komputerze Mac, a wszystkie ikony znajdują się na pulpicie. Logo to dwukolorowa biało-niebieska szczęśliwa buźka. Kliknij go, aby uzyskać dostęp do Findera.

okno wyszukiwarki macos

Oprócz pobierania z przeglądarki komputer Mac zapisuje również pliki, które są pobierane automatycznie przez niektóre aplikacje, takie jak Skype. Zazwyczaj każdy IM tworzy swój katalog na Macu, w którym zapisywane są wszystkie treści wysyłane z czatów.

Odnalezienie wszystkich pobranych plików na komputerze Mac może być trudne. W każdym programie można modyfikować miejsce docelowe pobierania i przechowywać wszystkie pobierane pliki razem.

Jak usunąć pliki do pobrania na komputerze Mac

Apple Macbook

Aplikacje, dokumenty, pliki PDF, obrazy, instalatory i inne multimedia są niezbędne do pobrania na komputer Mac. Jeśli nie będziesz go pilnować, katalog pobierania może szybko zapełnić dziesiątki lub setki plików.

Aby uniknąć pomieszania pobranych plików, zawsze lepiej jest je uporządkować w zorganizowany sposób. W ten sposób możesz zachować tylko cenne pliki i pozbyć się tych dodatkowych.

Domyślnie wszystko pobrane z przeglądarki internetowej trafia do folderu Pobrane.

Usuwanie pobranych plików to bardzo prosty proces; przenieś wszystkie pobrane pliki po ich wybraniu do folderu kosza.

Wykonaj te cztery proste kroki, aby zakończyć proces:

Po wykonaniu tych kroków będziesz świadkiem mniejszej ilości miejsca na komputerze Mac; Twój folder będzie znacznie czystszy.

Ręczne usuwanie i czyszczenie folderu to jeden ze sposobów czyszczenia i organizowania pobranych plików. Ponadto dostępne są środki czyszczące do pobrania online, które możesz wybrać, jeśli nie chcesz za każdym razem przechodzić przez ten problem.

Najlepsze narzędzia do usuwania pobranych plików

Mac czysty

Mac Cleaner Pro

Jest oczywiste, że po latach użytkowania Twój Mac z czasem zwolni. Spowolnienie może być spowodowane kilkoma przyczynami, takimi jak niepotrzebne aplikacje, nieoczyszczone pliki, dodatkowe pobrania, które są bezużyteczne itp.

Aby zwolnić miejsce na komputerze Mac i przywrócić mu szybkość i szybkość, użytkownicy mogą pobrać oprogramowanie do czyszczenia komputerów Mac, które sprawi, że proces tworzenia dodatkowej przestrzeni będzie znacznie łatwiejszy i bezproblemowy.

Kilka aplikacji jest dostępnych online, a najbardziej poszukiwaną aplikacją jest MacCleaner Pro.

maccleaner pro

Możesz go pobrać z App Store lub strony internetowej, jeśli spełnia Twoje wymagania i pasuje do procesu porządkowania.

Mac Cleaner Pro ma wersję próbną, która podświetli i wskaże, ile miejsca możesz zwolnić, a także najbardziej nieużywane pliki. Aby skorzystać z funkcji czyszczenia aplikacji, będziesz musiał uiścić określoną opłatę abonamentową.

Mac Cleaner Pro ma kilka sekcji, z których możesz korzystać zgodnie z określonymi kryteriami czyszczenia.

Sekcje są następujące:

1 Sekcja Wykorzystanie dysku - który określi miejsce na dysku, dodatkowe lub niepotrzebne pliki, a nawet kartę wydajności, aby przyspieszyć działanie komputera Mac.

2 Przyspieszenie sekcji Mac - aby zwiększyć wydajność komputera Mac, oferuje wiele opcji, takich jak zwalnianie pamięci RAM, wyłączanie programów startowych i zarządzanie rozszerzeniami witryny.

3 Oczyść sekcję Mac - aby pozbyć się niechcianych plików do pobrania, czyszcząc pamięć podręczną i pliki językowe. Posiada dodatkowy tryb eksperta, który pozwala usuwać niechciane załączniki do poczty, zrzuty ekranu, a nawet śmieci.

4 Sekcja Zarządzanie miejscem na dysku - zlokalizuj i usuń pliki o największym rozmiarze z dostępnymi znacznie bardziej szczegółowymi szczegółami. Usuń zduplikowane pliki, archiwa, dokumenty, filmy, aplikacje i wiele więcej.


Umate Mac Cleaner

Jeśli szukałeś najlepszego oprogramowania do usuwania pobranych plików na Macu, możesz użyć Umate Mac Cleaner. Aplikacja jest bardzo potężna i może usuwać pobrane pliki w ciągu zaledwie kilku sekund.

Krok 1: Uruchom Umate Mac Cleaner

Uruchom Umate Mac Cleaner po instalacji, a następnie kliknij „Skanuj” na „Posprzątaj śmieci” część do skanowania systemu Mac, aby dowiedzieć się, ile śmieci można usunąć.

Umate posprzątaj śmieci

Krok 2: Rozpocznij skanowanie

Zacznij skanować komputer Mac, a oprogramowanie pokaże Ci, co można bezpiecznie wyczyścić w funkcji szybkiego czyszczenia. Możesz kliknąć "Czysty" przycisk, aby wyczyścić wszystkie wybrane niepotrzebne pliki.

przewodnik umate

Krok 3: Głębokie czyszczenie

Po szybkim czyszczeniu zobaczysz, ile przestrzeni można głęboko wyczyścić. Jeśli chcesz zwolnić więcej miejsca dzięki dokładniejszemu czyszczeniu, kliknij "Pokaż szczegóły" w „Głębokie czyszczenie” część do kontynuacji. Następnie wybierz elementy, które chcesz usunąć i kliknij "Czysty" przycisk, aby usunąć je w mgnieniu oka.

umate głębokie czyszczenie

Wersja Mac

Może Ci się spodobać :

5 najważniejszych wskazówek dotyczących usuwania plików tymczasowych na komputerze Mac w 2021 roku,

Jak usunąć zduplikowane zdjęcia na komputerze Mac.

Wymazywanie historii pobierania w przeglądarce Mac

Po wyczyszczeniu pobranych plików znajdujących się na komputerze Mac możesz dalej usuwać pobrane ślady znalezione na karcie historii pobierania w przeglądarce.

Niezależnie od tego, jaką masz przeglądarkę, niezależnie od tego, czy jest to Safari, Chrome czy Firefox, każda przeglądarka ma dedykowaną kartę pobranych plików / historii, którą możesz wyczyścić, jeśli chcesz mieć czystą kartę historii pobierania.

Karta przeglądarki nie zawiera żadnych plików; określa tylko, jakie pliki zostały pobrane i z jakich witryn.

Wyczyszczenie historii pobierania nie spowoduje usunięcia ani usunięcia żadnych plików z komputera Mac. Po prostu wyczyści twoją historię przeglądarki.

1 Safari:

przeglądarka Safari

Po otwarciu safari kliknij kartę historii dostępną na pasku menu, a następnie kliknij Wyczyść historię umieszczoną na dole rozwijanej listy.

Pojawi się wyskakujące okienko z opcją wyboru między całkowitym usunięciem historii a selektywną osią czasu. Aby zakończyć procedurę, wybierz jeszcze raz wyczyść historię.


2 Mozilla Firefox:

Mozilla Firefox

Usuwanie historii pobierania jest najłatwiejsze w Mozilla Firefox.

Kliknij kartę Narzędzia, która znajduje się w prawym górnym rogu, a otworzy się lista rozwijana, która zapewni wiele opcji. Musisz kliknąć pobrane, aby wyświetlić historię pobranych plików.

Pojawi się nowy ekran, który będzie zawierał listę wszystkich pobranych plików i odpowiednich linków. Kliknij na „wyczyść pliki do pobrania” przycisk, który usunie historię pobrań.

Aby wyczyścić pobraną historię, kliknij kartę historii u góry przeglądarki i kliknij wyczyść najnowszą historię.

Co więcej, przycisk czyszczenia zapewnia elastyczność wyboru dokładnej osi czasu, którą chcesz usunąć. Zakończ proces, klikając 'ok.'


3 Google Chrome:

Google Chrome

Następna jest Google Chrome i aby wyczyścić historię pobierania w tej przeglądarce, musisz kliknąć trzy kropki pojawiające się po prawej stronie paska narzędzi menu, a następnie kliknąć kartę pobierania.

Otworzy się nowy ekran z listą pobranych plików. Teraz kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz przycisk Wyczyść wszystko.

Wyczyszczenie całkowicie wyczyści pobraną historię, nie pozostawiając żadnych śladów.

Często zadawane pytania dotyczące usuwania pobierania na komputerze Mac

Istnieją konkretne pytania dotyczące usuwania pobranych plików, a poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

1 Jak wyczyścić pamięć masową poczty na komputerze Mac?

Czyszczenie magazynu poczty to prosty, czteroetapowy proces:

  1. Wybierz opcję Ten Mac z menu Apple.
  2. Wybierz opcję przechowywania, a następnie wybierz Zarządzaj.
  3. Przejdź do lewego paska bocznego i kliknij pocztę. Możesz zobaczyć, ile miejsca zajmują załączniki na poniższym obrazku.
  4. Wybierz załączniki, które chcesz usunąć, a następnie kliknij w przycisk Usuń.

2 Czy można usuwać pliki do pobrania na komputerze Mac?

Jeśli chcesz wyczyścić folder pobranych plików, ale nie stracić plików, możesz po prostu skopiować potrzebne pliki do innego folderu, a następnie usunąć lub wyczyścić folder pobranych plików.

W ten sposób Twoje pliki będą bezpieczne, a historia zostanie wyczyszczona. Jest to bezpieczne podejście do usuwania historii pobierania na komputerze Mac.

Jeśli uważasz, że nie ma pliku o dużym znaczeniu, wystarczy je wyczyścić. Nie musisz ich kopiować do innego folderu.


3 Jak usunąć pliki do pobrania iTunes na komputerze Mac?

Korzystając z aplikacji iTunes na komputerze lub iPhonie, możesz usunąć pobrane pliki iTunes.

Znajdź utwory i albumy, które chcesz usunąć z aplikacji, przytrzymaj element i wybierz opcję „usuń” z wyskakującego okna dialogowego. Po wyświetleniu monitu wybierz „usuń pobrane”.


4 Jak usunąć pobrane aplikacje na komputerze Mac?

Aby usunąć aplikację, użyj Findera, aby ją zlokalizować, a następnie przeciągnij ją do Kosza lub zaznacz aplikację i wybierz Plik, a następnie kliknij w Przenieś do kosza.

Może poprosić o e-mail i hasło konta administratora, które należy wprowadzić. Aby pozbyć się aplikacji, przejdź do wyszukiwarki, a następnie Opróżnij kosz.


5 Jak usunąć odcinki na komputerze Mac?

Otwórz aplikację podcasty na komputerze Mac, przejdź do sekcji biblioteki na lewym pasku bocznym i kliknij w Zapisane.

Stamtąd możesz najechać gładzikiem/myszą na odcinek, który chcesz usunąć i kliknąć przycisk Unsave lub przejść do przycisku więcej i wybrać opcję Unsave Episode.

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten przewodnik ułatwił Ci pozbycie się pobranych plików na komputerze Mac, a także usunięcie historii przeglądarki.

Podkreśliliśmy również dwie aplikacje, których możesz użyć, aby ten proces był prostszy i łatwiejszy do wykonania za każdym razem, gdy chcesz zwolnić miejsce i odblokować komputer Mac.

Wersja Mac

Gorące artykuły