Jak usunąć konto LastPass na komputerze Mac?

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Jak usunąć konto LastPass na komputerze Mac?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2021 r.

Hasło było używane od lat, aby pomóc nam uniknąć zapamiętywania wszystkich różnych danych uwierzytelniających, których potrzebujemy do kont prywatnych. Są to przydatne narzędzia, które uniemożliwiają nam zapisanie wszystkich naszych haseł na kartce papieru, którą można zgubić, zniszczyć lub ukraść. LastPass to weteran branży, który jest liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa naszych haseł w wygodnej aplikacji.

jak usunąć konto lastpass

Ale twórcy LastPass przenieśli swoją aplikację z natywnego programu Mac do usługi opartej na chmurze. Niepokoi to wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa. Sugerują teraz, abyśmy usunęli LastPass z naszych systemów. Ten artykuł pomoże wyjaśnić kroki i opcje dostępne na usuwanie konta LastPass z komputera Mac. Zobaczmy, jak leci!

Co to jest LastPass i dlaczego go nie potrzebujemy?

LastPass został uruchomiony w 2008 roku jako bogaty w funkcje, wieloskładnikowy skarbiec haseł i menedżer.

Jest to skuteczne narzędzie dla użytkowników komputerów Mac ze względu na dodatkowe funkcje, takie jak generatory haseł i hasła jednorazowe (jednorazowe hasła). Integruje również kody bezpieczeństwa i sprawdzanie kredytu jako usługi dodatkowe dla tych, którzy chcą nieco większej ochrony.

jak odinstalować lastpass na mac

Minusem tej aplikacji jest to, że od 2020 roku nie obsługuje już natywnej kompilacji aplikacji dla użytkowników komputerów Mac. Zamiast tego LastPass przeniósł się do internetowej usługi w chmurze. Oznacza to, że technologia nie będzie już budowana w infrastrukturze komputerów Mac, co sprawi, że będzie ona bardziej podatna na ataki z zewnątrz.

Jak usunąć LastPass z komputera Mac?

Teraz, gdy rozwój LastPass w tle odbywa się w chmurze, wielu specjalistów ds. Bezpieczeństwa sugeruje użytkownikom komputerów Mac usunąć LastPass z ich systemów. Ze względu na to, że LastPass jest zintegrowany z przeglądarkami internetowymi, będziesz musiał usunąć go z innego używanego oprogramowania.

Usuń LastPass z Safari

odinstaluj lastpass mac safari

Usuń LastPass z Chrome

usuń lastpass z chrome

W obu tych okolicznościach sugerujemy również przeglądanie i usuwanie historii przeglądania oraz wszystkich plików tymczasowych, aby upewnić się, że w przyszłości nie będzie można automatycznie uzupełniać haseł.

Jak ręcznie usunąć LastPass na komputerze Mac?

Niektórzy użytkownicy wolą ręcznie przechodzić przez proces usuwania, gdy pozbywają się LastPass na swoim MacOS. To dobrze, ale pamiętaj, że musisz wykonać każdy krok, aby upewnić się, że program zostanie całkowicie usunięty.

~Biblioteka/Skrypty aplikacji

wyłącz lastpass ręcznie 3

~Biblioteka/pamięci podręczne

wyłącz lastpass ręcznie 4

~Biblioteka/Kontenery

wyłącz lastpass ręcznie 5

~Biblioteka/obsługa aplikacji
~Biblioteka/Preferencje
~Biblioteka/pliki cookie

Jak odinstalować LastPass za pomocą Umate Mac Cleaner

Jeśli wolisz szybsze rozwiązanie niż ręczne przeglądanie plików w celu usunięcia LastPass, możesz użyć potężnego rozwiązania innej firmy, takiego jak Umate Mac Cleaner.

Jest to aplikacja, która usprawnia Twój system Mac poprzez eliminacja duplikatów plików, skanowanie w poszukiwaniu niechcianych aplikacji, czyste niepotrzebne plikii rozszerzenia, aby odzyskać miejsce. Przyspiesza działanie systemu i jest doskonałą platformą do usuwania aplikacji, których już nie chcesz używać!

Wersja Mac

Odinstaluj aplikację LastPass za pomocą Umate Mac Cleaner

Odinstaluj rozszerzenia LastPass za pomocą Umate Mac Cleaner

Wskazówki dotyczące bonusów: Dlaczego nie mogę usunąć LastPass?

Czasami napotykasz błędy i niepowodzenia podczas próby odinstalowania aplikacji takich jak LastPass z systemu Mac. Najczęstszym powodem wystąpienia tego błędu jest to, że aplikacja nadal działa w tle. Jeśli próbujesz usunąć LastPass, najpierw upewnij się, że całkowicie wyszedłeś z programu, a następnie powtórz dowolny z procesów, o których wspomnieliśmy powyżej.

Aplikacje pobrane z App Store

Jeśli zainstalowałeś LastPass bezpośrednio z App Store, będziesz musiał wykonać kilka różnych kroków.

pobieranie aplikacji ze sklepu z aplikacjami

Aplikacje z dedykowanym deinstalatorem

oprogramowanie do odinstalowywania

FAQ

1Jak usunąć rozszerzenia na komputerze Mac?

Oprócz korzystania z prostego interfejsu, który opisaliśmy w Umate Mac Cleaner, możesz również przejść do przeglądarek, których używasz z LastPass. Opisujemy te kroki powyżej dla Chrome i Safari, dwóch najpopularniejszych przeglądarek na komputerach Mac. Jeśli masz inną przeglądarkę, szanse są takie same.


2Jak wyłączyć autouzupełnianie LastPass?

Zalecamy to zrobić przed usunięciem aplikacji. Jeśli przejdziesz do opcji „…” w aplikacji LastPass, zobaczysz Opcje konta, a następnie sekcję Preferencje rozszerzeń. Kliknij kartę Ogólne, a następnie odznacz pole „Automatycznie wypełniaj informacje logowania”. Na koniec kliknij opcję zapisywania i wszystko powinno być ustawione.

Wnioski

Jak widać, jeśli odinstalujesz Lastpass ręcznie, proces jest nieco skomplikowany i obejmuje kilka folderów, co nie jest łatwe dla niektórych użytkowników. Wręcz przeciwnie, jeśli wybierzesz Umate Mac Cleaner do usunięcia, wymagane są tylko trzy kroki i nie nastąpi przypadkowe usunięcie. Spróbuj teraz!

Wersja Mac

Gorące artykuły