Twój Mac utknął podczas aktualizacji macOS Catalina? Oto jak to naprawić!

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Twój Mac utknął podczas aktualizacji macOS Catalina? Oto jak to naprawić!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

Czy Twój system Mac utknął w środku procesu aktualizacji macOS Catalina? Czy widzisz ostrzeżenie „Nie można ukończyć instalacji systemu macOS”? Nie tylko ty masz ten problem. Wielu innych użytkowników komputerów Mac również przeszło przez ten sam problem. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu polegającego na tym, że Mac utknął podczas aktualizacji systemu macOS 10.15 Catalina, ten przewodnik pomoże ci w tym.

zaktualizuj macos catalina

Zasadniczo można sklasyfikować trzy sytuacje. Możesz po prostu przejść do scenariusza, który spotkałeś, wymienione są konkretne rozwiązania, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak przywrócić normalny zamrożony komputer Mac podczas aktualizacji macOS Catalina.

1. Mac utknął podczas pobierania macOS Catalina

Pobieranie nowej wersji macOS jest pierwszym krokiem procesu aktualizacji, wielu użytkowników komputerów Mac zgłosiło, że ich urządzenia utknęły podczas pobierania systemu macOS 10.15 Catalina. Znajdźmy przyczyny i dowiedzmy się, jak to naprawić.

Dlaczego pobieranie staje się problematyczne?

Jeśli masz nowszą wersję systemu macOS, którą próbujesz pobrać wkrótce po wydaniu, istnieje szansa, że ​​wiele osób jednocześnie uzyskuje dostęp do serwera, co może spowolnić instalację, a nawet zawiesić instalację uaktualniającą . Po prostu spróbuj zainstalować później i będzie dobrze.

Jednak za większość innych typowych przyczyn, w tym słabe połączenie Wi-Fi i niewystarczającą przestrzeń na komputerze Mac, należy również obwiniać. Aby ustalić prawdziwą przyczynę, zaleca się uruchomienie Narzędzia dyskowego w systemie przed aktualizacją systemu macOS Catalina.

Aby uniknąć kłopotliwych i niepożądanych problemów, zaleca się również przeprowadzenie kilku testów na komputerze Mac przed próbą aktualizacji systemu operacyjnego.

Mac utknął podczas pobierania Macos Catalina

Jak naprawić błąd pobierania macOS Catalina

Istnieje wiele rozwiązań tego problemu, w zależności od: powód, dla którego Twój Mac utknął.

1. Jeśli proces aktualizacji utknie i pozostanie Ci kołowrotek, ponowne uruchomienie komputera Mac może być skutecznym sposobem na pozbycie się problemu. Naciśnij przycisk zasilania i uruchom ponownie urządzenie, aby spróbować ponownie. Po ponownym uruchomieniu urządzenia system powinien mieć możliwość aktualizacji do systemu macOS 10.15 Catalina.

2. Jeśli ponowne uruchomienie nie działa, upewnij się, że sygnał Wi-Fi jest silny i zapewnij przewodowe połączenie z Internetem, aby zakończyć proces pobierania.

2. Mac utknął podczas instalacji macOS Catalina

Po pobraniu systemu macOS Catalina komputer Mac może utknąć podczas instalowania nowego systemu operacyjnego na urządzeniu. Nawet jeśli po wielokrotnych próbach nie możesz przywrócić normalnego procesu aktualizacji komputera Mac, po prostu wykonaj poniższe czynności, aby naprawić zablokowanie komputera Mac podczas instalacji systemu macOS Catalina.

Sposób 1: Sprawdź zgodność komputera Mac

Jednym z najważniejszych powodów, dla których Twój Mac może się utknąć, jest to, że nie jest w pełni zgodny z wymaganiami nowego systemu macOS Catalina dla komputerów Mac.

Różne wersje następujących komputerów są zgodne z nowym systemem macOS Catalina:

Musisz zrozumieć, do której kategorii należy Twój komputer Mac, a następnie upewnić się, że używana wersja jest wymieniona w powyższych modelach.

Sposób 2: Sprawdź dostępną przestrzeń dyskową komputera Mac

Oprócz kompatybilności, najczęstszym problemem, z którym borykają się użytkownicy komputerów Mac, jest brak wystarczającej ilości miejsca. Jest całkiem możliwe, że Twój system Mac nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na dysku twardym.

Pamiętaj, że macOS Catalina to duże oprogramowanie. Aby działać poprawnie, zajmie dużo miejsca. Firma Apple zaleca, aby na MacBooku było co najmniej 20 GB wolnego miejsca na dysku, aby móc skutecznie zainstalować ten nowy system macOS.

Jak sprawdzić dostępną przestrzeń dyskową komputera Mac?

Przejdź do menu Apple i naciśnij opcję „O tym komputerze Mac”. Stamtąd wybierz opcję „Pamięć”, a tutaj będziesz mógł zobaczyć, ile wolnego miejsca na dysku masz dostępne na urządzeniu Mac, a także sprawdzić, czy masz wolne miejsce na dysku 20 GB .

sprawdź wolne miejsce na dysku twardym

W przypadku, gdy dostępne jest mniej miejsca, możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego sposobu, aby uzyskać więcej miejsca. Na przykład zawsze masz możliwość użycia w tym celu automatycznego narzędzia do czyszczenia komputerów Mac.

Chociaż istnieje wiele narzędzi do czyszczenia, Umate Mac Cleaner jest uważany za najlepszy spośród nich wszystkich.

Co to jest Umate Mac Cleaner?

Z jego nazwy możemy stwierdzić, że jest to aplikacja, która pozwala wyczyścić komputer Mac i uzyskać więcej wolnego miejsca. Jeśli instalacja systemu macOS Catalina nie działa z powodu małej ilości miejsca na dysku, najlepszym rozwiązaniem jest użycie programu Umate Mac Cleaner.

Ta aplikacja może zwolnić miejsce na komputerze Mac, usuwając dużą liczbę niepotrzebnych plików. Może wykonywać zaawansowane funkcje za pomocą prostych kliknięć, a Twój Mac to zrobi uzyskaj 4X wolnego miejsca po użyciu aplikacji. Nie musisz się martwić o jego bezpieczeństwo, ponieważ usuwa tylko pliki docelowe, które chcesz usunąć, i nigdy nie wpływa na te ważne, które chcesz zachować.

Kluczowe cechy:

  • Usuń ponad 40 rodzajów niepotrzebnych plików.
  • Pozbądź się dużych plików, które przekraczają 50 MB.
  • Całkowicie usuń zduplikowane pliki.
  • Odinstaluj niechciane aplikacje.
  • Usuń niepotrzebne rozszerzenia.

Wersja Mac

Jak korzystać z aplikacji?

Aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu, wybierając potrzebną funkcję i klikając przycisk „Skanuj”, a następnie możesz wyświetlić podgląd i wybrać pliki, które chcesz usunąć po skanowaniu. Na koniec po prostu naciśnij przycisk „Wyczyść”, aby pozbyć się wszystkich wybranych plików.

kroki, aby korzystać z aplikacji

Ponieważ te pliki mogą powodować małą ilość miejsca na dysku na komputerze Mac, użycie Umate Mac Cleaner pomoże Ci zwolnić maksymalną przestrzeń dyskową na komputerze. Pomoże Ci usunąć i usunąć wszystkie te zajmujące miejsce pliki za pomocą jednego kliknięcia. Gdy masz wystarczającą ilość miejsca na dysku, możesz przystąpić do instalacji systemu macOS Catalina na swoim urządzeniu.

Sposób 3: Zainstaluj macOS Catalina w trybie awaryjnym

Jeśli komputer Mac nie może pomyślnie zaktualizować do systemu macOS Catalina, możesz przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie przytrzymać przycisk Shift podczas włączania. Następnie komputer Mac zostanie ustawiony w trybie awaryjnym, a teraz możesz spróbować ponownie uruchomić aktualizację systemu macOS.

tryb awaryjny Mac

Sposób 4: Ponowna instalacja macOS z opcji „macOS Recovery”

Możesz także użyć odzyskiwania systemu macOS, aby powtórzyć pobieranie systemu operacyjnego. W tym celu wykonaj poniższe czynności.

Użyj hold+ command+ R do ponownej instalacji. Po naciśnięciu tego pojawi się ekran startowy. Od tego momentu możesz ponownie rozpocząć instalację.

zainstaluj ponownie macos

Sposób 5: Zresetuj NVRAM i SMC

Jeśli wszystkie wysiłki zawiodły, co jeszcze możemy zrobić, jeśli macOS Catalina nie może zostać zainstalowany na twoim urządzeniu? W ostateczności spróbuj zresetować NVRAM i SMC.

Uszkodzenie pamięci NVRAM lub SMC może mieć negatywny wpływ na wydajność MacBooka. Uważa się, że ich zresetowanie jest ostatecznością, ale biorąc pod uwagę okoliczności, zdecydowanie warto.

Zresetuj NVRAM (lub PRAM): Przytrzymaj Command-Option-PR przez około 20 sekund.

Zresetuj SMC: Przytrzymaj Shift-Control-Option po lewej stronie klawiatury i jednocześnie naciśnij przycisk zasilania.

zresetuj nvram smc

3. Mac utknął na ekranie „Konfigurowanie komputera Mac” po zainstalowaniu macOS Catalina

Po pobraniu i zainstalowaniu systemu macOS Catalina na komputerze Mac niektórzy użytkownicy komputerów Mac stwierdzają, że proces utknął na ekranie „Konfigurowanie komputera Mac…”, a urządzenie zawiesza się z tym komunikatem. Jeśli również napotykasz taki błąd, po prostu nie martw się, możesz go łatwo naprawić.

Jak naprawić, gdy komputer Mac utknął na ekranie „Konfigurowanie komputera Mac” po instalacji

Na szczęście istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. Po prostu wyłącz komputer Mac, a następnie włącz go ponownie. Potem Twój Mac po prostu znowu działa. Ten sposób jest całkiem przydatny do rozwiązania tego problemu dla wielu użytkowników.

Mac utknął podczas konfigurowania ekranu Maca

Wnioski

Nie ma wątpliwości, że nowy macOS Catalina 10.15 to naprawdę niesamowity system w użyciu. Wymaga jednak pewnych warunków zgodności. Aby działać idealnie, należy dokładnie przyjrzeć się i upewnić, że Twój system spełnia wszystkie wymagania.

Umate Mac Cleaner to doskonałe narzędzie do wykorzystania. Dzięki tej aplikacji możesz zwolnić dużo miejsca i zoptymalizować komputer Mac, aby osiągnąć maksymalną wydajność, co jest przydatne podczas aktualizowania nowego systemu macOS na komputerze Mac.

Wersja Mac

Gorące artykuły