2 sposoby na usunięcie rozszerzeń Safari na Macu

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > 2 sposoby na usunięcie rozszerzeń Safari na Macu

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

Cóż, rozszerzenia są bardzo przydatne. Dodają różne funkcje i pozwalają użytkownikom efektywniej przeglądać sieć. Czasami jednak stają się one większym obciążeniem dla komputerów Mac, zamiast poprawiać jakość przeglądania.

Rozszerzenia mogą powodować spowolnienie komputera, a czasami niezweryfikowane rozszerzenia są również wykrywane jako złośliwe oprogramowanie. Wszystkie te problemy są prawdziwym problemem dla użytkowników. To jest powód, dla którego użytkownicy szukają sposobu, aby usuń rozszerzenia Safari skutecznie z komputera Mac.

rozszerzenia Mac

Aby usunąć rozszerzenia Safari na komputerze Mac, dlaczego?

Jeśli zastanawiasz się, jak odinstalować rozszerzenia safari na Macu. Cóż, jesteśmy tutaj z odpowiedzią, ale wcześniej przyjrzyjmy się przyczynom lub konieczności usunięcia rozszerzeń ze swojego komputera przez użytkowników.

To są główne powody, dla których użytkownik musi usunąć określone rozszerzenia z komputera Mac.

Sposoby odinstalowywania rozszerzeń Safari z komputera Mac

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na usunięcie rozszerzeń Safari na Macu. Ręczne sposoby wdrożone przez Apple są skuteczne, ale uciążliwe. Oferuje dwa różne sposoby usuwania rozszerzeń Safari. Ale wprowadzenie programów innych firm jest w stanie zrobić to samo bez żadnych trudności.

Dostępnych jest wiele takich programów, ale program omówiony poniżej okazuje się najlepszy.

Możliwość korupcji plików Usuń prędkość Czy obsługa wsadowa jest obsługiwana? Łatwe w użyciu
Umate Mac Cleaner Nie Za kilka sekund tak Bardzo łatwe
Usuń ręcznie tak Stosunkowo wolno Nie Skomplikowany

Sposób 1: Najlepsze rozwiązanie do usuwania rozszerzeń Safari na Macu

Naszym preferowanym wyborem do usunięcia rozszerzeń Safari na Macu jest Umate Mac Cleaner. Program został opracowany przez aFoneSoft, renomowanej firmy na świecie. Tak więc Umate Mac Cleaner jest dość niezawodnym oprogramowaniem.

Z pewnością zoptymalizuje komputer Mac po usunięciu rozszerzeń na komputerze Mac. Oto najważniejsze z nich.

Wersja Mac

Procedura jest dość prosta i można ją zakończyć jednym kliknięciem. Spójrzmy.

 1. Po instalacji przejdź do „Zarządzaj aplikacjami i rozszerzeniami” na lewym panelu. Następnie kliknij „Wyświetl elementy” w sekcji „Usuń rozszerzenia”, aby załadować wszystkie dostępne rozszerzenia na komputerze Mac. Następnie będziesz mógł zobaczyć całkowitą liczbę rozszerzeń na swoim Macu.

  wybierz rozszerzenia

 2. Teraz otrzymasz podgląd i możesz je usunąć pojedynczo lub w partii. Wystarczy kliknąć przycisk „Usuń”, aby to zrobić.

  rozszerzenia obciążenia

Jak wspomniano, korzystanie z Umate Mac Cleaner jest dość łatwe. Nie tylko funkcja usuwania rozszerzeń, ale także funkcje czyszczenia niepotrzebnych plików, usuwania prywatnych danych, przyspieszania komputerów Mac i zarządzania aplikacjami. Został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy nie są zaznajomieni z komputerami Mac. To naprawdę dobry wybór dla użytkowników komputerów Mac.

Sposób 2: Usuń ręcznie rozszerzenia Safari na komputerze Mac

Oczywiście, używając aFoneSoft Umate Mac Cleaner będzie wygodniejszy, a wrażenia będą dla Ciebie znacznie lepsze. Dostępne są 2 metody ręczne. To są oficjalne metody zaimplementowane przez Apple. Możesz usunąć rozszerzenia ręcznie z przeglądarki Safari lub zrobić to za pomocą Findera. Przyjrzyjmy się więc obu.

W ten sposób usuniesz bezpośrednio niechciane rozszerzenia z przeglądarki Safari. Oto przewodnik do zrobienia:

 1. Musisz uruchomić Safari i kliknąć menu Safari.
 2. Kliknij „Preferencje” z rozwijanego menu i wybierz panel „Rozszerzenie”.

  menu safari

 3. W panelu Rozszerzenia znajdziesz wszystkie wtyczki, które chcesz usunąć.
 4. Po prostu kliknij przycisk „Odinstaluj”, a zostaną usunięte.

  odinstaluj rozszerzenia

Jeśli spojrzeć na to obiektywnie, jest to również dość prosta procedura i można ją bardzo łatwo wykonać. Spójrzmy teraz na następną procedurę.

Istnieje kilka rozszerzeń Safari, które są przechowywane w folderze biblioteki użytkownika. Jedynym sposobem uzyskania do niego dostępu jest Finder. Musisz kliknąć nazwę użytkownika w Finderze, a następnie kliknąć folder Biblioteka.

Ale jeśli nie możesz znaleźć wspomnianego folderu, musisz przejść do menu Findera i kliknąć „Przejdź do folderu”. Tutaj musisz wpisać „~/Biblioteka” w polu tekstowym.

Następnie, oto jak usunąć rozszerzenia Safari z Findera:

 1. Otwórz Safari i kliknij dwukrotnie Rozszerzenia.
 2. Teraz przekonasz się, że Safari różni się znacznie od innych przeglądarek. Rozszerzeniami tutaj będą nazwy i będzie łatwiej je zidentyfikować. Po prostu wybierz określone rozszerzenie i przeciągnij je do Kosza.
 3. Na koniec upewnij się, że wyczyściłeś kosz.

  folder biblioteki

Podsumowanie

Powyżej przedstawiono wiele sposobów usuwania rozszerzeń Safari na Macu. Natomiast Umate Mac Cleaner zapewnia użytkownikom łatwość i skuteczność. Nie musisz robić nic poza instalacją go na komputerze Mac, a resztą zajmie się samo oprogramowanie. Tak więc naszą rekomendacją jest Umate Mac Cleaner ponieważ jest to najprostszy sposób na pozbycie się rozszerzeń Safari za jednym razem!

Wersja Mac

Gorące artykuły