Jak odblokować wyskakujące okienka na komputerze Mac

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Jak odblokować wyskakujące okienka na komputerze Mac

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Wyskakujące okienka mogą rozpraszać i denerwować podczas korzystania z przeglądarki. Inwazyjne powiadomienia mogą być zbyt przytłaczające podczas przeglądania. Wielu użytkowników chciało, aby przeglądarki radziły sobie z uciążliwością. Przeglądarki odpowiedziały, domyślnie je wyłączając. Ten artykuł zawiera proste wskazówki dotyczące odblokowywania wyskakujących okienek na komputerze Mac.

Dlaczego musimy odblokować wyskakujące okienka na Macu

Chociaż wyskakujące okienka są denerwujące, mogą istnieć powody, dla których możesz chcieć je odblokować na komputerze Mac. Oto kilka powodów, dla których warto zezwolić na Mac.

blokuj wyskakujące okienka na Macu

1 Chcesz wziąć udział w ankiecie

Dobrze jest wyrazić swoją opinię na temat konkretnego produktu, którego używałeś. Opinie pomagają producentom ulepszać swoje produkty, a innym klientom podejmować świadome decyzje zakupowe. Niestety większość ankiet jest możliwa tylko za pośrednictwem wyskakujących wtyczek. Aby uzyskać do nich dostęp, musisz odblokować wyskakujące okienka.

2 Ciesz się nowymi ofertami produktów

Większość witryn składa oferty podczas ich przeglądania. Oferta może być zniżką, darmowym przewodnikiem, e-bookiem lub kuponem. Ponownie, te oferty pojawiają się jako wyskakujące reklamy podczas przeglądania witryny. Dlatego jeśli chcesz z nich skorzystać, musisz odblokować wyskakujące reklamy.

3 Angażuj się w stronę internetową

Jeśli otrzymujesz świetne oferty i promocje z witryny, dobrze jest śledzić je, aby uzyskać więcej takich ofert. Możesz nawiązać z nimi kontakt, śledząc je na platformach, które podają w wyskakujących okienkach.

Jak odblokować wyskakujące okienka w przeglądarkach Mac

1 Odblokuj wyskakujące okienka Safari

Możesz blokować reklamy w przeglądarce Safari działającej na komputerze Mac lub telefonie. Kolejne kroki są takie same. Ta metoda działa tylko w tej przeglądarce.

Krok 1: Otwórz przeglądarkę Safari, klikając ikonę na komputerze Mac

Krok 2: Kliknij opcję Safari. Menu znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, upewnij się, że przeglądarka obejmuje cały ekran.

Krok 3: Kliknij na preferencje. Opcja znajduje się tuż pod rozszerzeniami Safari. Jeśli lubisz skróty, możesz otworzyć podmenu preferencji, klikając polecenie i ten skrót przecinkowy na klawiaturze.

preferencje safari

Krok 4: Pojawi się nowe okno, które pokazuje różne obszary, które możesz zmienić, aby zmienić zachowanie przeglądarki. Znajdź „strony internetowe” z wynikowego menu i kliknij go. W menu znajduje się kula ziemska jako ikona.

Krok 5: Następnie przejdź do lewego paska bocznego menu witryny i kliknij "pokienka op-up” opcja.

Krok 6: W prawym dolnym rogu okna pojawi się menu rozwijane. Wybierz opcję, która mówi "pozwolić" oprócz „podczas odwiedzania innych stron internetowych”. Jeśli zamierzasz później zablokować wyskakujące okienka, możesz kliknąć zablokuj lub zablokuj i powiadom. Druga opcja umożliwia przeglądarce ostrzeganie o zablokowaniu wyskakującego okienka.

zezwól na safari

Niestety Safari nie ma wyjątków dla wyskakujących okienek, na które możesz zezwolić. Możesz jednak zezwolić, zablokować lub zablokować i powiadomić o każdej otwartej witrynie.

blokuj i nie powiadamiaj

2 Odblokuj wyskakujące okienka Firefoksa

Firefox umożliwia odblokowanie wszystkich wyskakujących okienek lub zablokowanie niektórych, których nie potrzebujesz. To dobra funkcja, zwłaszcza jeśli interesuje Cię tylko kilka witryn. Oto jak to zrobić

Krok 1: Otwórz Firefoksa na Macu

Krok 2: Otwórz nowe okno lub nową kartę Firefoksa, klikając "+" obok otwartej karty w przeglądarce

otwórz zakładkę

Krok 3: Znajdź ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu karty, tuż pod opcjami menu głównego. Spowoduje to przekierowanie do opcji preferencji przeglądarki.

Jeśli lubisz bawić się klawiaturą, kliknij i przytrzymaj przycisk polecenia obok przecinka, aby otworzyć te opcje.

przycisk polecenia

Krok 4: W opcji preferencji kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony. Następnie przejdź do lewej sekcji, gdzie znajduje się pasek menu i wybierz "Prywatność i bezpieczeństwo". W zaktualizowanej przeglądarce może nie być konieczne klikanie trzech poziomych linii, ponieważ otwiera się ona bezpośrednio na głównej stronie preferencji.

prywatność i bezpieczeństwo

Krok 5: Przejdź do uprawnień na dole strony.

zablokuj wyskakujące okienka

Jeśli chcesz odblokować jedną lub kilka witryn, kliknij przycisk "zablokuj wyskakujące okienka" opcję, a następnie kliknij znajdującą się obok niej kartę wyjątków. Następnie wpisz lub wklej adres witryny, z której chcesz zezwolić na wyskakujące okienka. Zakończ, klikając „ocal changes ”. Pojawi się na „dozwolone strony internetowe” opcja.

dozwolone strony internetowe

Z drugiej strony, jeśli chcesz odblokować wszystkie wyskakujące okienka, odznacz "zablokuj wyskakujące okienka" i zapisz zmiany.

3 Odblokuj wyskakujące okienka Chrome

Podobnie jak Firefox, Google Chrome umożliwia odblokowanie wszystkich lub niektórych wyskakujących okienek witryn w sekcji preferencji. Wszystkie wyskakujące okienka są domyślnie blokowane. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Otwórz przeglądarkę Chrome na Macu

Krok 2: Kliknij trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie kliknij opcje ustawień z menu rozwijanego.

opcje ustawień

Krok 3: Przewiń menu do „Zaawansowane” opcja na dole.

opcja zaawansowana

Krok 4: W menu zaawansowanym zlokalizuj "Prywatność i ochrona" podmenu

Krok 5: W tej sekcji przewiń w dół do sekcji Wyskakujące okienka i przekierowania. Pozwala zablokować wszystkie wyskakujące okienka, niektóre lub zezwolić na wszystkie. Jeśli chcesz odblokować wszystkie wyskakujące okienka, odznacz "zablokowany" opcja, która pojawia się na górze „Wyskakujące okienka i przekierowania” strona.

Jeśli jednak zamierzasz zablokować jedną lub kilka irytujących witryn, możesz je dodać w opcji blokowania na stronie. Wystarczy kliknąć "Dodaj" zakładka obok opcji bloku.

Podobnie, jeśli chcesz zezwolić kilku witrynom na wyświetlanie w wyskakujących okienkach, wklej ich adresy URL na karcie dodawania obok "Dopuszczać" sekcja strony.

zezwól na sekcję

Chrome ma również funkcję, która pozwala wybrać, czy chcesz zezwolić na wyskakujące okienka podczas przewijania ulubionej witryny. Chrome wyświetla małą ikonę u góry z ikoną X, gdy blokuje wyskakujące okienko. Możesz kliknąć ikonę, aby zezwolić na wyskakujące okienka lub wszystkie wyskakujące okienka z danej witryny.

Wskazówki dotyczące usuwania wyskakujących reklam na komputerze Mac

Wyskakujące reklamy są denerwujące; w tej sekcji dowiesz się, jak blokować wyskakujące okienka na komputerze Mac. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się wyskakujących reklam jest skorzystanie z opisanego powyżej procesu usuwania reklam. Zamiast zezwalać na wyskakujące okienka, kliknij "Blokuj reklamy" na stronie uprawnień każdej przeglądarki.

Z drugiej strony, jeśli zastanawiasz się, jak zatrzymać wyskakujące reklamy bez blokowania wszystkich wyskakujących okienek, możesz użyć adblockera. Na rynku dostępnych jest kilka takich narzędzi. Najlepszy AdBlock dla Chrome pomaga również znajdować i blokować adware i podejrzane elementy. Niektóre z najlepszych AdBlock dla Safari, Firefox i Chrome to AdBlock Plus, AdBlock i AdBlock Ultimate.

Wreszcie przeglądarka Chrome lub Firefox mogła zostać przejęta przez rozszerzenie, które przekierowuje niektóre strony. Możesz także sprawdzić ukryte rozszerzenia adware. Rozszerzenia obsługują legalne aplikacje, ale nadal wyświetlają reklamy. Jednym ze sposobów blokowania reklam w Chrome i Firefox jest przejście do sekcji rozszerzeń każdej przeglądarki na stronie ustawień i usunięcie wszelkich podejrzanych rozszerzeń.

Produkty które mogą Ci się spodobać: Jak usunąć wyskakujące reklamy i przekierowania z telefonu z Androidem?

Często zadawane pytania dotyczące odblokowywania wyskakujących okienek na komputerze Mac

1 Dlaczego mój Mac blokuje wyskakujące okienka?

Mac blokuje wyskakujące okienka, aby zapewnić płynne przeglądanie. Reklamy wyskakujące mogą być irytujące i nieprzyjemne. Dlatego są one domyślnie blokowane z możliwością ich reaktywacji, jeśli chcesz je zobaczyć.

2 Jaki jest najlepszy blok reklamowy dla Chrome?

Niektóre z najlepszych bloków reklamowych dla Chrome to AdBlock Plus, AdBlock i AdBlocker Ultimate. Wśród nich możesz użyć AdBlock Plus lub Adblocker Ultimate jako blokera wyskakujących okienek Safari.

3 Dlaczego wyskakujące okienka są blokowane na moim Macu?

Wyskakujące okienka są blokowane na komputerze Mac, aby umożliwić przeglądanie Internetu bez rozpraszania się natrętnymi powiadomieniami. Wszystkie przeglądarki na tej platformie domyślnie blokują wyskakujące okienka. Dlatego jeśli zamierzasz zobaczyć wyskakujące okienka, musisz je włączyć ręcznie. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby to osiągnąć.

4 Jak zmienić domyślne ustawienia wyskakujących okienek w poszczególnych witrynach w Safari?

Możesz zezwolić na wyskakujące okienka dla pojedynczej witryny w przeglądarce Safari, dostosowując preferencje wyskakujących okienek. Ponieważ jednak przeglądarka nie ma tych opcji na głównej stronie preferencji, przed zmianą preferencji należy otworzyć poszczególne witryny.

Następnie przejdź do opcji Safari, kliknij preferencje, a następnie przejdź do „wyskakujące okienka” opcja. Znajdź plik „aktualnie otwarte strony internetowe” opcję i wybierz preferencje dla każdej z nich.

5 Jak zezwolić Safari na ostrzeganie o fałszywych witrynach?

Aby aktywować ochronę przed fałszywymi witrynami, wybierz opcję Safari. Następnie kliknij preferencje i znajdź opcję bezpieczeństwa. Pod ochroną pudełko, które mówi: „Fałszywe witryny: Ostrzegaj podczas odwiedzania fałszywej witryny”.

Zamknięcie

Chociaż wyskakujące okienka są domyślnie blokowane na Macu, możesz ręcznie odblokować wszystkie lub niektóre z nich. Z drugiej strony powinieneś wiedzieć, jak pozbyć się wyskakujących reklam w Chrome, Firefox i Chrome. Przeczytaj powyższe wskazówki, aby bez wysiłku wykonać każde z dwóch zadań.

Gorące artykuły