Jak sprawić, by MacBook Air / Pro / iMac działał szybciej po aktualizacji High Sierra?

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Jak sprawić, by MacBook Air / Pro / iMac działał szybciej po aktualizacji High Sierra?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

imac powolny po aktualizacji high sierra

Dzięki obietnicy zwiększenia funkcjonalności i lepszej wydajności, nic dziwnego, że rzesze użytkowników komputerów Mac wybrały High Sierra, jednak niektóre oczekiwania użytkowników zostały skrócone, ponieważ ich Mac wydawał się działać w zwolnionym tempie natychmiast po tej aktualizacji. Jeśli jesteś wśród tych użytkowników, których dotyczy problem i zastanawiasz się, dlaczego Twój komputer Mac działa wolno po aktualizacji High Sierra, przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać sprawdzone poprawki, aby rozwiązać ten problem.

Najpierw sprawdź, czy Twój Mac jest kompatybilny z High Sierra

Jeśli Twój komputer Mac nie jest zgodny z nowym systemem macOS High Sierra, spowoduje to pewne problemy podczas korzystania z komputera Mac, takie jak słaba wydajność i wolne działanie. Poniżej znajduje się lista kompatybilnych modeli komputerów Mac, które mogą dobrze współpracować z High Sierra.

Po sprawdzeniu, czy Twój Mac jest kompatybilny z High Sierra, podzielimy się z Tobą 5 skutecznymi rozwiązaniami przyspieszającymi działanie Twojego Maca. Po prostu czytaj dalej!

Jak przyspieszyć działanie komputera Mac po aktualizacji High Sierra?

Dzięki niekontrolowanemu szumowi związanemu z aktualizacją macOS High Sierra, która dotyczy lepszego zarządzania danymi, przesyłania strumieniowego wideo i grafiki gry, nic dziwnego, że niektóre komputery Mac działają powoli, aby dostosować się do tej aktualizacji. Z powolną wydajnością komputerów Mac powiązano różne problemy, takie jak pełny dysk twardy, starzenie się systemu lub obecność zbyt wielu aplikacji działających jednocześnie. Chociaż konkretne przyczyny spowalniania komputera Mac mogą być nieznane, rozwiązania tego problemu zostały zidentyfikowane, a niektóre z naszych zaufanych poprawek są wymienione poniżej:

1. Użyj oprogramowania do optymalizacji komputerów Mac [100% sprawne]

Potężne oprogramowanie do optymalizacji Maca może bardzo pomóc w przypadku wolnego komputera Mac. Może skutecznie zoptymalizować komputer Mac na kilka prostszych sposobów. Tutaj znaleźliśmy najlepszy optymalizator Mac, który nazywa się Umate Mac Cleaner. Jest to wiodące narzędzie do czyszczenia, które przyspiesza działanie komputera Mac i poprawia jego wydajność.

4 sposoby na uzyskanie szybszego komputera Mac dzięki Umate Mac Cleaner

Jedną z głównych funkcji programu Umate Mac Cleaner jest „Przyspieszenie Maca”, która zawiera 4 opcje, aby uzyskać szybszy komputer Mac: wyłącz elementy startowe, dezaktywuj użytkowników o dużej intensywności, usuń agentów uruchamiania i zwolnij pamięć RAM.

Dlaczego Umate Mac Cleaner wyróżnia się spośród innych sposobów

Jak przyspieszyć działanie komputera Mac dzięki Umate Mac Cleaner

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Umate Mac Cleaner, aby przeskanować, ile plików można usunąć.

Wersja Mac

Krok 2. Wybierz kartę „Przyspiesz swój Mac” w aplikacji i kliknij duży przycisk „Rozpocznij teraz”, aby zlokalizować elementy, które musisz wyłączyć.

wybierz przyspieszenie mac

Krok 3. Wybierz te elementy, które chcesz wyłączyć, i naciśnij przycisk „Wyłącz”, aby przyspieszyć Maca.

potwierdź przyspieszenie mac

2. Wyczyść dysk twardy w MacBooku

W przeciwieństwie do ludzkiego mózgu, który sam stale usuwa stare i niepotrzebne dane lub pliki, Mac nigdy nie usuwa automatycznie swoich danych. Wadą tego projektu jest to, że z czasem dysk twardy o ograniczonej przestrzeni staje się przeciążony, a nawet zapełniony, jeśli nic nie zostanie usunięte, dlatego zaleca się częste zmniejszanie przeciążenia.

Zmniejszenie przekrwienia można osiągnąć dwoma metodami, ręcznie lub automatycznie. Ręcznie użytkownik może przejść przez rygorystyczny proces wyszukiwania i identyfikowania wszystkich zbędnych plików i dokumentów na swoim urządzeniu oraz ręcznie je usuwać. Jednak w porównaniu ze sposobem automatycznym jest to czasochłonne i energochłonne.

Odnosząc się do narzędzi takich jak Umate Mac Cleaner to naprawdę może pomóc, ponieważ może automatycznie identyfikować nadmiarowe i ukryte pliki, a następnie je usuwać, zwalniając miejsce na dysku twardym, aby poprawić funkcjonalność i wydajność komputera Mac.

posprzątaj Maca

3. Aktywuj opcję Optymalizuj pamięć masową na komputerze Mac

Funkcja Optymalizuj pamięć masową jest jedną z subtelnych, ale niesamowitych funkcji obsługiwanych przez komputery Mac, ale inne komputery PC nie zostały skutecznie wdrożone. Zoptymalizowana pamięć masowa to opcja umożliwiająca Macowi optymalne i automatyczne porządkowanie i organizowanie plików.

Apple Menu > O tym Macu > Pamięć > Zoptymalizowana pamięć masowa

Po włączeniu tej opcji wymusza na Macu automatyczne porządkowanie dokumentów i czyszczenie nieużywanych, ukrytych lub nieprzeczytanych elementów, które mogą również przenieść je do iCloud, zwalniając cenne miejsce na dysku.

zoptymalizuj opcję przechowywania na Macu

4. Odblokuj pamięć Maca i miejsce na procesorze

Głównym powodem powolnego komputera Mac po aktualizacji High Sierra jest to, że wiele aplikacji działa jednocześnie, aby zużywać ważne miejsce na procesorze, co powoduje spowolnienie systemu. Gdy niektóre aplikacje działają aktywnie, inne działają w tle i również zajmują dużo miejsca. Aby odzyskać miejsce w pamięci i rozwiązać ten problem, musimy wdrożyć Monitor aktywności.

Uzyskaj dostęp do aplikacji > Narzędzia > Monitor aktywności

Na karcie Procesor zobaczysz rozkład użycia procesora wśród aktualnie uruchomionych procesów. Jeśli zidentyfikujesz aplikację, która nie jest potrzebna, ale zajmuje dużo miejsca w pamięci, szybko ją usuń, dotykając jej i naciskając przycisk zamykania w lewym górnym rogu ekranu. Niechciane aplikacje można również wyłączyć, aby zaoszczędzić pamięć.

przyspieszyć działanie procesora na Macu

5. Zmień konfigurację SMC i PRAM/NVRAM

Kontroler zarządzania systemem (SMC) i pamięć RAM parametrów (PRAM) są ważnymi narzędziami zapewniającymi płynne działanie komputera Mac. Ponowna konfiguracja SMC rozwiązuje wszystkie problemy związane z zarządzaniem sprzętem, takie jak wentylatory lub awarie baterii i tak dalej. Podczas ponownej konfiguracji pamięci NVRAM rozwiązuje problemy związane z uruchamianiem, rozdzielczościami ekranu i ładowaniem baterii itp.

Rekonfiguracja SMC na komputerach Mac Mini, iMac, Mac Pro i Xserve

  1. Wyłącz komputer Mac i odłącz przewód
  2. Pozostaw system na minimum 15 sekund, a następnie ponownie podłącz przewód zasilający
  3. Po 5-sekundowym oczekiwaniu włącz komputer Mac normalnie

Rekonfiguracja SMC na MacBooku Pro, MacBooku Air i MacBooku

  1. Wyłącz komputer Mac i odłącz przewód
  2. Pozostaw system na minimum 15 sekund, a następnie ponownie podłącz przewód zasilający
  3. Długie naciśnięcie Shift + Option + Control + przycisk zasilania przez minimum 10 sekund, włącz komputer Mac normalnie po zwolnieniu wszystkich klawiszy

zresetuj smc macbook air

Rekonfiguracja PRAM/NVRAM na wszystkich komputerach Mac

  1. Wyłącz komputer Mac, poczekaj kilka sekund
  2. Włącz i jednocześnie naciśnij Cmd + P + R + Option
  3. Zwolnij klawisze po usłyszeniu sygnału restartu

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Ostatnia uwaga

Powolny komputer Mac po aktualizacji High Sierra to powszechny problem, z którym boryka się wielu użytkowników korzystających z różnych modeli komputerów Mac. Jednak powyższe ręczne rozwiązania kosztowałyby dużo czasu. Zamiast tego najskuteczniejszy jest Umate Mac Cleaner. Jest przydatny program do usuwania komputerów Mac za pomocą jednego kliknięcia, co znacznie oszczędza Twój czas dzięki wydajnemu czyszczeniu. Ta aplikacja działa niesamowicie, przyspieszając działanie komputera Mac, a po jej użyciu musisz być zszokowany jej potężnymi funkcjami.

Wersja Mac

Gorące artykuły