12 najważniejszych problemów i napraw macOS Big Sur [Naprawdę działa]

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > 12 najważniejszych problemów i napraw macOS Big Sur [Naprawdę działa]

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 30 września 2020 r.

Co to jest macOS Big Sur? To najnowsza aktualizacja systemu macOS. Jest to kompletny pakiet z zaletami i wadami, jak w przypadku każdego systemu operacyjnego. W poniższym artykule przeanalizujemy niektóre z najczęstszych problemów z macOS Big Sur i naprawimy je, aby zapewnić bezbłędne działanie.

Problem 1. Nie udało się zainstalować macOS Big Sur

Jeśli nie zainstalowałeś najnowszego systemu macOS Big Sur na komputerze Mac, może to wynikać z kilku powodów. I możesz odpowiednio rozwiązać problem.

Rozwiązanie 1: Sprawdź zgodność urządzenia

W przeciwnym razie ważne jest, aby upewnić się, że urządzenie jest kompatybilne z pobraną wersją oprogramowania. Poniżej znajdują się kompatybilne urządzenia z systemem macOS 11 Big Sur:

Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie komputer Mac w trybie awaryjnym

Jeśli komputer Mac utknie podczas instalacji macOS Big Sur, możesz spróbować ponownie uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym i rozwiązać problem. Oto, co możesz śledzić:

  1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu komputera Mac i wybierz „Zamknij”.
  2. Podczas uruchamiania komputera Mac naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift.
  3. Gdy pojawi się okno logowania, zwolnij klawisz Shift.

tryb awaryjny Mac

Rozwiązanie 3: Sprawdź, czy Twój Mac ma wystarczająco dużo wolnego miejsca

Jeśli nie udało się zainstalować najnowszego systemu macOS Big Sur na komputerze Mac, drugą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, czy na komputerze jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby pobrać system operacyjny. Jeśli nie, musisz uzyskać więcej dostępnego miejsca, aby rozwiązać problem. Możesz wypróbować te sposoby, aby zwolnić więcej miejsca na komputerze Mac:

Jednak ustalenie, które pliki można bezpiecznie usunąć, może być trudne na wypadek, gdyby trzeba było zwolnić miejsce. Jako rozwiązanie musisz zainstalować narzędzie do czyszczenia komputerów Mac, aby bezpiecznie i wydajnie uzyskać więcej dostępnej przestrzeni. Umate Mac Cleaner jest jednym z najlepszych. Dzięki dokładnemu skanowaniu Umate Mac Cleaner identyfikuje niepotrzebne pliki, duplikaty i duże pliki, które wykorzystują gigabajty danych, ale są dla Ciebie bezużyteczne i możesz się ich pozbyć jednym kliknięciem.

zalety Umate mac cleaner

Wersja Mac

Możesz wybrać funkcje czyszczenia programu Umate Mac Cleaner, aby zwolnić więcej dostępnego miejsca na komputerze Mac, takie jak „Wyczyść niepotrzebne pliki”, „Usuń duże pliki” lub „Usuń zduplikowane pliki”. Następnie naciśnij przycisk „Skanuj”, aby przeskanować system Mac pod kątem ilości śmieci, które można usunąć w każdej sekcji. Na koniec kliknij przycisk „Wyczyść”, aby w ciągu kilku minut pozbyć się tych bezużytecznych plików. Następnie otrzymasz kilka GB wolnego miejsca na Maca, aby zainstalować Big Sur.

Zagadnienie 2. Mac z macOS Big Sur nie włącza się

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy komputerów Mac, jest to, że ich komputery Mac nie włączają się po pobraniu systemu macOS Big Sur. Może to być spowodowane szeregiem problemów z bardzo prostymi rozwiązaniami. Upewnij się, że jeśli ten problem będzie się powtarzał, najpierw wypróbuj wszystkie rozwiązania wymienione poniżej, zanim skontaktujesz się z operatorem MacBooka.

Rozwiązanie 1: Sprawdź kabel zasilający

Jeśli ponowne uruchomienie komputera Mac nie działa, może występować problem z kablem zasilającym komputera Mac i najlepiej spróbować go w innym gniazdku i dokręcić wszystkie mocowania, aby upewnić się, że są na swoim miejscu i działają.

Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie komputer Mac w trybie awaryjnym

Wreszcie, jeśli nic z tego nie działa, zawsze możesz uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym, co można zrobić, najpierw wyłączając go, a następnie ponownie uruchamiając, przytrzymując klawisz Shift. Ten proces może zająć trochę czasu, ale najprawdopodobniej bezpiecznie włączy MacBooka.

Zagadnienie 3. Aplikacje nie działają na macOS Big Sur

Innym częstym problemem związanym z macOS Big Sur jest to, że aplikacje nie działają, niezależnie od tego, czy są to Zoom, Safari, Mail, Photoshop, a nawet Muzyka. Te aplikacje podobno albo przestają działać i niespodziewanie ulegają awarii, albo znikają na ekranie, a to z tego powodu; użytkownicy nie tylko napotykają opóźnienia, ale mogą również stracić ważne niezapisane prace. 

Rozwiązanie 1: Zainstaluj ponownie aplikacje, które powodują problem

Aby rozwiązać ten problem, pierwszym i najważniejszym rozwiązaniem jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji, która powoduje problem. Po ponownej instalacji aplikacja zostanie zaktualizowana do najnowszej wersji i miejmy nadzieję, że zacznie działać.

Rozwiązanie 2: Sprawdź, czy aplikacje działają dobrze z Big Sur

Jeśli problem będzie się powtarzał, zawsze lepiej sprawdzić, czy aplikacja jest kompatybilna z systemem macOS Big Sur, czy nie.

Wydanie 4. macOS Big Sur Keep Freezing

Innym z typowych znanych problemów z macOS Big Sur jest zawieszanie się systemu operacyjnego. Szczególnie w przypadku macOS Big Sur użytkownicy zgłaszali nieoczekiwane zawieszenie, po którym nastąpiło ponowne uruchomienie systemu, co utrudnia wydajność użytkownika.

Jak naprawić: Ponieważ zamrażanie jest problemem z wydajnością, optymalizacja ogólnej wydajności komputera Mac może być odpowiednim procesem do rozwiązania tego problemu. Niektóre sposoby, w jakie można to zrobić, to: Umate Mac Cleaner który ma funkcję konserwacji, która może nie tylko kontrolować wydajność komputera Mac, ale także od czasu do czasu go optymalizować, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia.

Co może zrobić Umate Mac Cleaner, aby poprawić wydajność komputera Mac?

wybierz przyspieszenie mac

Używanie Umate Mac Cleaner do poprawy wydajności komputera Mac jest bardziej profesjonalne, bezpieczne i oszczędza czas w porównaniu do operacji ręcznych. Podczas naszego testu komputer Mac działa 2x szybciej.

Lub możesz sprawdzić więcej sposobów rozwiązania problemu z zawieszaniem się komputera Mac, po prostu Kliknij tutaj.

Problem 5. macOS Big Sur ciągle się uruchamia

Jednym z najczęściej powtarzających się błędów macOS Big Sur jest to, że samoczynnie uruchamia się ponownie. W większości przypadków nieoczekiwane ponowne uruchomienie może być spowodowane nieprawidłowym działaniem oprogramowania zainstalowanego na komputerze Mac oraz usterkami sprzętowymi, które mogą dotyczyć procesora lub dysku twardego. Jeśli ten problem będzie się powtarzał, możesz wykonać poniższe czynności, aby go rozwiązać. 

Rozwiązanie 1: Sprawdź wszystkie nieprawidłowo działające aplikacje

Po pierwsze, najlepszym pomysłem jest sprawdzenie wszystkich nieprawidłowo działających aplikacji i bezpieczne ich usunięcie i przeniesienie do Kosza, aby uniknąć dalszych niedogodności.

Rozwiązanie 2: Uruchom test sprzętu Apple

Możesz uruchomić Apple Hardware Test, aby umożliwić Apple zdiagnozowanie i usunięcie wadliwego oprogramowania i usterek. Uruchom test, po włączeniu komputera Mac naciśnij klawisze Opcja + D, aby uruchomić test diagnostyczny Apple.

uruchom test diagnostyczny jabłka

Problem 6. Problem rozładowania baterii w systemie MacOS Big Sur

Powtarzającym się problemem, który pojawił się dla wielu użytkowników, było to, że po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji macOS Big Sur ich komputery Mac wyświetlały ostrzeżenie o obsłudze baterii, co jest niezwykłe i frustrujące dla osób, które mają zupełnie nowy komputer Mac lub których komputer Mac nie miał wielu cykli baterii , jednak dla osób borykających się z tymi problemami istnieje kilka kroków, które mogą wykonać, aby przywrócić baterie Mac do dobrej kondycji.

Rozwiązanie 1: Zresetuj PRAM na Macu

Aby rozwiązać problemy z baterią, można zresetować PRAM (Parameter Random Access Memory), która kontroluje ustawienia i konfiguracje klawiatur, pulpitu, głośności i ustawień baterii. Resetując PRAM, możesz wrócić do ustawień domyślnych, a problem można rozwiązać. Poniżej opisano, jak zresetować PRAM.

  1. Zamknij komputer Mac.
  2. Naciśnij przycisk zasilania i natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisze Command-Option-PR.
  3. Przytrzymaj klawisze, aż usłyszysz dźwięk uruchamiania lub dopóki logo Apple nie pojawi się, a następnie zniknie, a następnie zwolnij klawisze.

zresetuj wózek na mac

Rozwiązanie 2: Odinstaluj aplikacje, które wyczerpują procesor i baterię

Jeśli to nadal nie działa, zawsze możesz pobrać Umate Mac Cleaner, który może wykrywać i usuwać aplikacje, które wyczerpują Twój procesor i żywotność baterii, a to można śledzić dla wszystkich aplikacji na Monitorze aktywności.

Problem 7. macOS Big Sur Wifi nie działa

Jednym z najbardziej bolesnych problemów z macOS Big Sur jest usterka w połączeniu Wi-Fi. Większość użytkowników skarżyła się na utratę połączenia Wi-Fi po aktualizacji i można to naprawić w zaledwie kilku krokach.

Jak naprawić: Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zapomnieć o sieci, z którą byłeś wcześniej połączony, a następnie zresetować SMC, co nie tylko pomaga rozwiązywać usterki, ale także typowe problemy związane z łącznością, zasilaniem, baterią i wentylatorami. Poniżej opisano, jak zresetować SMC na komputerze Mac.

  1. Zamknij komputer Mac.
  2. Przytrzymaj lewe klawisze Shift + Control + Opcja, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Następnie zwolnij je wszystkie po 10 sekundach.
  3. Następnie ponownie włącz komputer Mac.

zresetuj smc na Macu

Problem 8. Wyszukiwarka macOS Big Sur nie działa

Mac OS Finder jest bez wątpienia jednym z najważniejszych narzędzi w menedżerze plików i przydaje się, gdy próbujesz uzyskać dostęp do dokumentów i aplikacji, które nie są łatwo obecne na pulpicie przez cały czas. Dlatego też, jeśli wyszukiwarka przestanie działać lub nie odpowiada, może to być kłopotliwe dla wielu osób, które na nim polegają; można go rozwiązać w kilku krokach. 

Rozwiązanie 1: Wymuś zamknięcie Findera

Po pierwsze, musisz wymusić zamknięcie Findera, a następnie uruchomić go ponownie, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie 2: Sprawdź wtyczki innych firm

Możesz też sprawdzić, czy nie ma wtyczek innych firm, które mogą utrudniać działanie aplikacji Finder w systemie macOS.

Rozwiązanie 3: Uruchom ponownie komputer Mac

pamiętaj, aby ponownie uruchomić komputer Mac, który uruchomi go ponownie i automatycznie rozwiąże problemy oraz usunie wszelkie błędy, które mogą powodować ten problem. 

Problem 9. Bluetooth nie działa na macOS Big Sur

Bluetooth jest koniecznością, gdy używasz komputera Mac do łączenia się z różnymi urządzeniami bezprzewodowymi, które nie tylko pomogą Ci, ale także poprawią Twoje wrażenia z bycia wirtualnie połączonym ze światem.

Jak naprawić: Jeśli masz problemy z łącznością Bluetooth, wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić połączenie. Po pierwsze, naciśnij Shift Option i kliknij ikonę Bluetooth na pasku menu. Następnie wybierz Debuguj i zresetuj moduł Bluetooth i naciśnij OK, aby kontynuować. 

zresetuj moduł bluetooth

Problem 10. Touch ID nieoczekiwanie wyłączony w macOS Big Sur

Niektórzy użytkownicy twierdzili, że ich identyfikatory dotykowe przestały działać po pobraniu macOS Big Sur. Aby uniknąć wszelkich niedogodności i naruszenia prywatności, lepiej rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe, wykonując te proste kroki.

Rozwiązanie 1: Zresetuj SMC

zresetuj SMC komputera Mac. Po prostu przytrzymaj lewe klawisze Shift + Control + Opcja, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.

Rozwiązanie 2: Ponownie dodaj rejestrację odcisku palca

Możesz też usunąć i ponownie dodać rejestrację odcisku palca, aby przywrócić bezpieczeństwo Touch ID.

Problem 11. macOS Big Sur działa wolno

Chociaż logiczne jest, że aktualizacja oprogramowania jest szybsza niż poprzednia, często spekuluje się, że macOS Big Sur spowalnia komputer Mac, co prowadzi do problemów i frustracji użytkownika. Mimo że Mac OS Big Sur może zwalniać z powodu kilku problemów, oto kilka kroków, w których możesz przyspieszyć działanie komputera Mac i zapewnić szybką wydajność. 

Rzeczy, które mogą spowalniać komputer Mac, to niewykryte aplikacje działające w tle, wraz z rozszerzeniami i starymi aplikacjami, które pochłaniają dużo energii i danych z procesora. Oto bardziej szczegółowy przewodnik, jak rozwiązać ten problem: 10 najlepszych sposobów na naprawienie wolnego działania systemu macOS Big Sur

Zagadnienie 12. Nie można zalogować się do iCloud po aktualizacji macOS Big Sur

W przypadku wielu użytkowników komputer Mac blokuje się w usłudze iCloud lub pojawia się błąd, że w tym czasie nie mogą się połączyć lub zalogować. Jeśli jednak nie możesz zalogować się do iCloud na Macu, spróbuj wykonać poniższe kroki rozwiązywania problemów. 

Rozwiązanie 1: Upewnij się, że używasz prawidłowego Apple ID i hasła

Upewnij się, że używasz prawidłowego identyfikatora Apple ID i hasła do logowania do Apple. Po drugie, usuń wszystkie konta Apple i bezpiecznie umieść wszystkie swoje dane w nowym folderze.

Rozwiązanie 2: Usuń pęk kluczy

Lub spróbuj usunąć pęk kluczy i ponownie uruchom laptopa. Po ponownym uruchomieniu i automatycznym rozwiązaniu problemu ten problem z logowaniem zniknie.

Wnioski

Niektórzy użytkownicy napotykają kilka problemów z macOS Big Sur po pobraniu. Te problemy są zwykle związane z rozwiązywaniem problemów i nieprawidłowym działaniem. Pobierając Umate Mac Cleaner, możesz rozwiązać większość tych problemów jednym kliknięciem przycisku, a także regularnie optymalizować komputer Mac dzięki regularnym kontrolom i równowadze komputera Mac. W zaledwie kilku krokach możesz uzyskać szybszy i czystszy komputer Mac, który będzie dobrze działał w Big Sur. Po prostu pobierz oprogramowanie, które naprawi większość problemów z macOS Big Sur już teraz!

Wersja Mac

Gorące artykuły